Şimdi Ara

Skoda Favoritmi Lada Samaramı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle merhaba öncedende açılmış oldğunu biliyorum bu konunun ama biraz eskimiş işe girdğim için iki araba arasında kaldım
    lada samaranın hb 2 çeşitini kullandım bitanesi ok temizdi 93 gayet rahattı sürüşü uzun süreli kullanmadım..bitaneside eski çalıştıgım bayinin arabası baya dökük görunuyodu içi sağlamdı benzinliydi ve elektrik aksamı berbattı yağmur yağdıgında çekçekle yola gidiyodum
    favorit hiç sürmedim çok merak edıyorum lada kadar az yakıp çok kaçıyormu yada dahamı yumusak daha sertmı dıye..lada braız sert ama savurganlık az gıbı gelıyor bana ızlenımlerıme göre..favorıt ve lada hakkında bılgılerınızı tecrubelerınızı alabılırmıyım..bırde bu favorıt ıcın şasesi kabortadan ibaret dıyorlar zayıfmış bıraz şase olarak ayrıyetten bılgı ıstıyorum bunun ıcın

dipnot:napcan ladayı favorıtı sahın al broadway al demeyın lutfen kalp kırarım iyi forumlar sadece 2 araba ıcın bılgı ıstıyorum..

• lada mekanikte üstündür. iç mekan kaitesinde favorit.
    enjeksiyonlu lada öneririm . kapı içi çelik barda var enj. yani 99ve
    üstünde.
  • Rusya'da yaşasaydık Samara derdim fakat bu durumda benim gözümde ikiside aynı arabadır. Zaten üretimleri de çok benziyor.
  • iki modeli de kullanmış biri olarak söylüyorum sana bunları. kulaktan doğma ve ergen lafları falan değil..

YAKIT:
    favo 1.3 , samara 1.5 motor. yakıtları aynıdır ortalama. iki modelde de sıklıkla tüp takılmamış olanları bulabilirsin, az yaktığı için lpg ye yanaşmayanlar da azımsanmayacak kadar vardır. kısacası yakıt konusunda başının ağrımayacağına eminim, motorun sağlamsa tabi

İŞÇİLİK VE TASARIM:
    bu iki araç aslında birbirine çok benzetilen araçlardır. söylentileri de çıkmıştı zamanında biri birinden kopya mı çekmiş falan fistan. samaranın malzeme kalitesi favoya nazaran biraz düşüktür kabul ederim. ama bariz fark da yoktur. devir saati takıntın varsa samarada 99 modeline kadar devir saati yok, favoda da sadece 136L modelinde yok.

MOTOR:
    favonun motoru samaraya nazaran hassastır. yormaya gelmez. yorarsan onu, intikamı acı olabilir :) aşırı devirli sürmeye gelmez. samarayı (afedersin) eşşek niyetine kullanabilirsin. tık demez. 2. viteste 120 yapan çoktur. bizzat kendim 90'ı gördüm ama hem acemilik vardı, hem baba arabası olduğu için korktum açıkçası. 4. viteste kadranın sonunu getiren de vardır. kaç sefer hararet yaptık tık demedş araç, habire hortum patlattı :) patlak contayla 100 km yaptığımızı bilirim. kısacası motor bakımından samara üstündür.

aklıma başka ayrıntı gelirse yazmaya devam ederim. sormak istediğin başka soru olursa pm de atabilrsin. bir iki hatırlatmam olcak yalnız. favonun motoru biraz gürültülü çalışır, sebebi trigeri zincirlidir. 99 model ve üstü samara almamanı tavsiye ederim. çünkü kaporta bakımından eski modellere nazaran oldukça zayıftır. çabuk çürür. motoru enjeksiyonlu olduğu için zırt pırt sensör arızaları verebilir. tertemiz bakılmış 93-94 model samara, 99 üstüne bin basar

yanlışım varsa düzeltin lütfen

saygılarımla..
    Mehmet Turgut AÇAR

• enj. samara veya lada diyelim çünkü vegada aynı motor
    senede 1-2 sensör arızası ya acar ya açmaz bunlarda ucuzdur.
    karbüratörlüler 20 yaş civarında olurki ne zaman ne yapar şansınıza.
    en basitinden karbüratör ayar-distrbütör arızaları vs. enjeksiyonludan
    çok daha fazla rahatsız edecektir.
  • konfor ve kaporta bakımından favorit , motor ve dayanıklılık bakımından samara.
  • Arkadaslar cogu seyi aciklamislar.ben de iki araci da kullanan biri olarak birkac ekleme yapayim.

Samaralar gaddar arabadir iskence etsen de gik demez.ancak malzeme ve iscilik olarak favoritten kotudur.Her yerinden tikirti gelir.bir de favorite gore sert arabadir konfor pek yoktur.ama yol tutusu ne favorit ne broadway ne dogan ne sahin hicbiriyle kiyaslanamayacak kadar iyidir.

Favorit naziktir.yumusak suspansiyon vardir ve konfor olarak samaradan daha iyidir.sac ve ic aksam isciligi de daha iyidir samaradan.ama cok zorlamaya gelmez sakin kullanim sever.Motor daha kucuk ve gucsuz oldugu icin uzun yolda hantaldir ara hizlanmalari samaraya gore berbattir ve uzun yolda samaradan daha cok yakabilir.

Kisaca sakin kullanim konfir istersen favorit, arabanin agzina tukururum esek muamelesi yaparim dersen samara

Favoritlerde glx olanlarini ve 94-95 model olanlarina bak.samaralarda ise 95 modelin ustunde bakma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E75606366 -- 18 Ağustos 2012; 14:07:14 >
  • ikisi de bi bok etmez dediğin araçlar, binlerce kişinin tek sermayesi hatta eli ayağıdır. hiçbirşeyi küçümseme
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2199

ikisi de bi bok etmez dediğin araçlar, binlerce kişinin tek sermayesi hatta eli ayağıdır. hiçbirşeyi küçümseme

kimseyi kücümsedigimiz yok kardes, sadece araclar hakkinda bir yorum yaptim:insanlar üzerinde degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2199

ikisi de bi bok etmez dediğin araçlar, binlerce kişinin tek sermayesi hatta eli ayağıdır. hiçbirşeyi küçümseme

kimseyi kücümsedigimiz yok kardes, sadece araclar hakkinda bir yorum yaptim:insanlar üzerinde degil

araçları kastettim bende.
  • @ araçları kastettim bende

sonucta teneke parcasi,neyi kücümsensin??

150 Milyon Nüfusa sahip olan bir Ülke bile kendi Markasiyla alay ederken sizler gelmis burda fanatiklik yapiyorsunuz

cagdisi bir arac, teknolojisi 80 lere dayanan bir otomobil nasil tavsiye edilebilirki??

alitimizda ferrari veya mercedes bmw yok...her sene arabada degismiyoruz, ilk aracimiz 15 yasinda idi sadece
    sözkonusu iki araci kendi düsünceme göre elestirdim.

@ binlerce kişinin tek sermayesi hatta eli ayağıdır

kendi suclari.Vermesinler o kadar parayi. 5 para etmez zaten
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E75606366 -- 18 Ağustos 2012; 14:06:54 >
  • kimin parasını nereye harcaması gerektiğini sizmi
    belirleyeceksiniz, hakaret yetkisini kim verdi.

sevmediğim bir sürü araç vardır eleştiririm ama hakaret asla.
    çünkü her araç birileri için değerlidir.

80leri teknolojisini şimdikine tercih ederim araç mekanik olmalı
    elektronik minimum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytradm

kimin parasını nereye harcaması gerektiğini sizmi
    belirleyeceksiniz, hakaret yetkisini kim verdi.

sadece gülüyorum
  • ne yaparsanız yapın sizin seviyenize inmeyecem.
    karaladığınız herşey kişiliğinizi daha net gösteriyor.
  • quote:

@ araçları kastettim bende

sonucta teneke parcasi,neyi kücümsensin??

150 Milyon Nüfusa sahip olan bir Ülke bile kendi Markasiyla alay ederken sizler gelmis burda fanatiklik yapiyorsunuz

cagdisi bir arac, teknolojisi 80 lere dayanan bir otomobil nasil tavsiye edilebilirki??

alitimizda ferrari veya mercedes bmw yok...her sene arabada degismiyoruz, ilk aracimiz 15 yasinda idi sadece
    sözkonusu iki araci kendi düsünceme göre elestirdim.

@ binlerce kişinin tek sermayesi hatta eli ayağıdır

kendi suclari.Vermesinler o kadar parayi. 5 para etmez zaten

Madem kendi markasıyla alay ediyorlar neden halen daha üretiyorlar.Senin kafan daha buna basmıyor.Sanki bütün rusları tek tek tanıyorsun veya hepsiyle tek tek konuşmuşsunda böyle bir yorum yapma hakkını kendinde buluyorsun.Sen gitte 100 km'de 9 litre benzin yakan,şasi diye birşey olmayan,2 senede çürüyen,devamlı arıza çıkartan çok sevdiğin Tofaş'ı sağda solda öv,göklere çıkart.

• @ Madem kendi markasıyla alay ediyorlar neden halen daha üretiyorlar.

iflasin esigine bile geldiler....Niva 40 yildir üretiliyor, samara 30 sene, ciguli tarzi 124 kasa olan modeli 50 sene dayandi,
    vega bazli priora modelini satiyorlar,dizel yok, otomatik yok....Lada ancak bu kadarini biliyor, Renault duruma el atti, muhtemelen
    kalite konusunda bir devrim yasayacaklar: yani ilk kez adam akkilli bir Model üretecekler ( granta )
  • quote:

@ Madem kendi markasıyla alay ediyorlar neden halen daha üretiyorlar.

iflasin esigine bile geldiler....Niva 40 yildir üretiliyor, samara 30 sene, ciguli tarzi 124 kasa olan modeli 50 sene dayandi,
    vega bazli priora modelini satiyorlar,dizel yok, otomatik yok....Lada ancak bu kadarini biliyor, Renault duruma el atti, muhtemelen
    kalite konusunda bir devrim yasayacaklar: yani ilk kez adam akkilli bir Model üretecekler ( granta )

He he he...
  • 93'te bizde samara mi favorit mi dedik 135L Favorit almistik samaradan daha estetik araba bencede hele o silverline'lar cikmisti yikiliyodu. ama fazla sikistirdin mi patliyodu gercekten favorit, ama samara daha saglam galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.