Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (660. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.690
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ayçiçek yağlarının iyisinin litresi şu anda 40 TL olmuş durumda maalesef. Bu durumda 40-55 TL'ye iyi zeytinyağı ancak hayal artık.

• Kristal, tariş ve tarım kredi zeytinyağlarından hangisi en iyisi?

• mehterann kullanıcısına yanıt
    Özel serileri hariç Aşağı yukarı hepsi aynı ayar hangisi ucuzsa onu alabilirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mehterann kullanıcısına yanıt

Zeytinyağını bilmiyorum ama Tarım Kredi'nin kendi markasından denediğim farklı birkaç ürününü beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatila -- 30 Aralık 2021; 7:16:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gatila G kullanıcısına yanıt

filtresiz yağ ile ilgili görüşüm uzmanlar ile çelişmiyor.arkadaşlar ben mi anlatamıyorum bir daha yazayım.ben ve firmamız doğal çökeltme yapıyoruz.doğal çökeltmede de posaları alınır tüketiciye öyle verilir.

filtresiz yağları sınırlı sayıda sezon başında üretiyoruz.Üretimimizin %95 i doğal çökeltme ile posalardan arındırılıyor. çelişen birşey yok çökeltmenin amacı da filtrasyon dur.

tüm bunlara rağmen filtresiz yağların özelliğini daha çabuk yitirdiği ile ilgili bilimsel bir çalışma varsa sunabilirsiniz , sadece filtresiz yağları 1 sene sonra filtreli ile karşılaştırıp fikir beyan eden sektördeki duayenler de dahil ben de aynı şekilde düşünüyorum ama doğal çökeltme yapılmış yağ ile filtreli yağ arasında bir kalite farkı yok.

doğal çökeltme uzun süren filtrasyon işlemidir.bu işin erbabıyım diyen arkadaşları baharda tadıma beklerim damağına güvenen gelsin.

• @moza80

Doğal çökeltme ile filtreli zeytinyağı arasında bir kalite farkı olmadığına dair bilimsel çalışma varsa paylaşabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveheart655 B kullanıcısına yanıt

önceki yazımda 1 yıldan önce bozulma süreleri ile ilgili bir fark olmadığının kaynağını verdim makaleyi inceleyebilirsiniz.

• hocam sen kimsin allah aşkına?bi titr in var mı ?önümüzdeki 4-5 ay boyunca sattığımız yağlar doğal çökeltme yapılmış doğal filtre edilmiş yağlardır.

eskimiş demek nedir?tett zeytinyağında 2 yıldır.her b.ku bir sen biliyorsun biz üretici olarak bir şey bilmiyoruz.

modern tekniklerden kopuk?buna çok güldüm.

sen bizi ciddiye alsan ne olur olmasan ne olur .engelle forumda yazılarımı görme güzel kardeşim.

bizim yerimiz yurdumuz ürettiğimiz ürünler müşteri kitlemiz belli.

hele sen kimsin bir onu söyle?bu işin profesörü müsün?üreticisi misin?gıda mühendisi misin?var mı bir makalen ürettiğin yağ ile aldığın bir ödül?restaurantın michelin yıldızı mı aldı kullandığın yağdan?

klavyenin ardına saklanıp italya şöyle ispanya böyle diye bol keseden sallayıp kendi bildiklerini doğru zanneden yazılarından bende bıktım.

seni ciddiye alıp yazdığım zamana yazık.

burada yazdıklarımı bilimsel bir çalışma ile çürütürsün eyvallah.ama sen bir üretici olacak benim tekniğime yağlarıma üretim sistemime bok atarsan haddini aşarsın dikkat et!

• moza80 M kullanıcısına yanıt

Usta, çökeltme ile altta biriken posa ne sıklıkta nasıl temizleniyor tanklardan. Yağ muslukları tankın neresinden çekiyor yağı,alttan tabandan mı çekiyor orta seviye bir yerden mi?

Erken hasat çabuk dolum hariç yağlar hariç çoğu firma filtreye masraf yapmıyor,çökeltme yapıp dolduruyor diye biliyorum üretici tanıdıklarımdan öğrendiğime göre. Yalnız ekim kasım'da erken hasat 2 hafta içinde topla sık doldur sat,çökeltmeye zaman olmaz. Mecburen ya kağıt filtre gibi araçlarla filtrasyon sağlanacak yada posalı doldurulup satılacak.

Tankların hijyeni ve iklimlendirme,ortamın ısısı olması gerekende saglandiktan sonra çökeltmede geçen süre zararli olmayabilir belki ama bazen uzun süreli elektrik kesintileri de duyuyorum bölgelerde. Jenaratör kaç firmada var,ne kadar çalışır iş görür bilemiyorum.

Çok paranoyak olmak da iyi degil,bir ortası da olmalı bu titizligin,şüphenin.

• OkumadanAlma kullanıcısına yanıt

tankların tabanı koni şeklinde koninin en altında da posa vanası var.biriken çökelti oradan alınıyor.sıklığı berraklığı ne zaman yakaladığınıza göre değişir.biz ilk posayı alıp diğer tanka aktardık.ilk sıkımdan sonrada zaten bir miktar posayı bertaraf etmiştik.tahminim 1 kez daha aktarmak yeterli olacaktır elimizdekiler için.

elektrik ile ilgili sıkıntı yaşamıyoruz yaşasak da her firmada jeneratör vardır.ortam ısısının düşmesi yağda kimyasal bir tepkimeye neden olmaz korkulacak bir durum yok.önemli olan direkt gün ışığı almaması ve gerekenden fazla sıcak olmaması yoksa paranoyak olacak bir durum yok.

ekim kasımda toplanan yağ filtresiz isteyenlere doldurulur verilir.ambalajlarda filtresiz yazar.filtreli isteyenler de martı bekleyecek bizim sistemimiz böyle.ekimde sıkılıp azot bazılı tankta muhafaze edilmiş posası alınmış yağ da martta ambalajlanıp satışa sunulur.bu yağa bayat diyen arkadaşlar suç işlemiş olur

bu arada önemli bir bilgi vereyim.direkt sıkımdan filtreye yağ verilmez.hem sıkım zamanı fabrikada ekstra personel istihdam etmeniz gerekir hem de filtreleri hemen tıkarsınız.%3 fire vereceğiniz yerde %10-15 lere çıkarsınız personel makine filtre ve fire maliyeti sizi ekonomik olarak çökertir.

filtre yapanlar bile belli bir süre çökmesini bekler.tabi litresini 300 liraya satanlar için konuşmuyorum

• sen muhattabım değilsin.

• moza80 M kullanıcısına yanıt

Ben bu paylaşımınıza istinaden yazdım. "Filtresiz bozulmaz" demiştiniz ama biz uzmanlardan bozulur diye öğrendik. Benim elimde bilimsel rapor yok. Sizde varsa memnun oluruz.

Filtresiz yağların da dereceye girdiği veya kriter olarak filtreli ve filtresizlerin ayrı yarıştığı yarışmaları biliyorsanız lütfen onları da paylaşın.

Ayrıca, belirttiğim üzere, sadece filtresiz yağ konusunda değil, taş baskı ve zeytin sütü konularında da şimdiye kadar uzmanlardan duyduklarımız bunlara şüphe ile bakmamıza neden oldu.

Foruma geldiniz, hoş geldiniz. Keşke daha çok üretici gelse. Fakat sizin ilk paylaştığınız bu 3 ürün tipi bizdeki bilgilerle çelişiyor. Bunu belirttiğimizde bizi konuyu bilmemekle suçluyorsunuz ve bilimsel kanıt istiyorsunuz. Bir önceki mesajımda filtresiz yağlarla ilgili çok madde sıraladım. Umarım hepsini okudunuz. Her biri için görüşlerinizi almak isterdim.

Lütfen konunun profesyoneli olarak siz bize bilimsel kanıt sunun bu üçü ile ilgili: Filtresiz yağlar, taş baskı, zeytin sütü.

• bir de genele şunu yazayım zeytinin sıkım zamanı belli ağustos ayında sebze meyvenin en taze zamanı yaptığınız salataya dökeceğiniz yağ kasım mahsulü.yani bu mantıkla herkes bayat yağ yiyor öyle mi:)

ya da yazın zeytinyağlı yaprak sarmanız bayat yağ ile mi yapılıyor ...

forum sağdan soldan duyduğunu buraya yazıp sanki işin içinde bir otörmüş gibi davrananların tekeline geçmiş.bilgiye ulaşmak doğru bilgiyi farklı kaynaklardan teyit etmek yerine kendi bildiğini doğru kabul edenler ile dolmuş.

özelden birçok mesaj yazıp bana destek veren durumu izah eden arkadaşlara çok teşekkür ederim.yine onlara özelden bilgileri vermeye devam edeceğim.

ancak burada bir şeyler yazmanın kimseye bir faydası olmayacağı kanaatindeyim.size bu başlıkta iyi forumlar diliyorum.

ağzınızın tadı bozulmasın

• Marka işi neden büyüdü anlamadım. ----- nin markası? Ticaret yapan biri neden saklar ki?

Edit: Kimsenin reklamını yapmayayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheart655 -- 30 Aralık 2021; 16:30:46 >
  • neden saklayalım markamızı?markalarımızdan biri budur.

ben burada kendi reklamımı yapmayı doğru bulmadığım için ayrı bir sayfada zaten açmıştım.amacım burada üretici tarafını hasat zamanı karşılaşılan durumları tüketicilerin bilgisine sunmaktırsatış yapmak değil.

ancak burada anlamını çözemediğim üreticilere markalara herkese her şeye anlamsız bir eleştiri yapan bir grup oldukça bir sonuç alamayacağımı anladım.

lütfen benimle yada firma ile ilgili konuları etiket bahsi yapmayın burada bir daha yazmak zorunda kalmayayım

• Yine belirteyim. Daha bir kaç ay geçmiştir zeytinyağı ile ilgilenmeye başlamam. Önceki uzun yazımda başımdan geçen sadece bir olayı anlatmıştım. Diyelim bilgi almaya çalışan tüketiciler toksik ama bu üreticilerin tavrı cidden garip. 'Müşteri velinimettir/müşteri her zaman haklıdır' nerede kaldı? Derisi kalın olmayan üretici hiç çekilmiyor...

'Donanımhaber ölücüsü' diye bir tabir var malum. Bu tabirin geçerli olmadığı ender konulardan biri de burası. Benim gördüğüm, bu forumdaki kişilerin ilk derdi kaliteli ürüne ulaşmak. Fiyat konusu ikinci planda geliyor. Onun için zaten sıcak fırsatlarda ayrı bir konu var. Müşterilerine hakaret etmeyecek, sabırlı, tutarlı ve derisi kalın üreticileri burda görmek isterim açıkçası.

• Tüm bu tartışmadan bağımsız olarak; yeni hasat çıkmadan 1-2 ay önce Novavera Memecik erken hasat almıştım 5 L. Bugün salatada kullandık. Lezzeti, aroması, buram buram doğal kokusu gerçekten çok iyiydi. 5 L Nermin Hanım Zeytinliği Ayvalık erken hasattan sonra bu Novavera’ya başladık. Tekrar ediyorum. Tüm bu tartışmaların dışında Memecik geçen hasat olmasına rağmen beni bu yazıyı yazmaya mecbur etti. Hemen tekrar almak için siteye girdim ama 5 Litrelik tükenmiş. Ayvalık erken hasat tavsiye eder misiniz? Veya Memecik Hilmi Yıldırım veya başka herhangi bir tavsiyeniz olur mu? Teşekkürler…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpBörü -- 30 Aralık 2021; 19:37:42 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Granpa reis geldi. Sofradaki yerini almak için biraz bekleyecek. Özetle.
    1. Villa Turqan alındı.
    2. Nova Vera memecik alındı. Beklemede
    3. Granpa 2 litre alındı beklemede...
    Forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim. Bu ürünler benim için bir litresi 120 TL biraz tuzlu ama zevk için yenilecek :) daha fiyat performans ürünler işin takipte olacağım. Belki:
    1. Hilmi Yıldırım
    2. Menteşe Som (Bu da fiyat olarak yüksek olacaktır gerçi)
    Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• AlpBörü kullanıcısına yanıt

Nova Vera önceki yıllarda hiç Ayvalık ürünü ile öne çıkamadı. Bu yıl ise sezon başında Ayvalık ürünlerinin hayli güzel olduğunu paylaştılar. Fakat sonraki lab raporu kendi ilk testlerini teyit etmedi.

Muhakkak temiz, sorunsuz bir yağdır. Ama bir Nova Vera Memecik aromasına sahip olacağını sanmam açıkçası.

Hilmi Yıldırım'ın da diğerleri gibi sezona göre kalitesi değişiyor. Bu yıl nasıl, bilemiyorum.

• İyi akşamlar herkese zeytin bakıyorum da öneriniz var mı arkadaşlar ? Böyle doğal güzel .

edit : Nova vera dan aldım , Gemlik Natürel Fermente Siyah Zeytin XL-1 KG 60 TL ye geldi kod ile . kargo da olmasın diye 3 adet sipariş verdim . Umarım güzeldir .

https://www.novavera.com.tr/gemlik-nat%C3%BCrel-fermente-siyah-zeytin-xl-1-kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 30 Aralık 2021; 23:41:37 >
  • 
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.