Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (622. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.732
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağ olun bilgilendirme için. Yeşil/erken hasat ibaresine yer verilmemiş, olgun hasat ise riske etmeye de pek lüzum yok açıkçası. İnşallah o güzel çeşitleri ve kusursuz ürünleri biz de deneyimleriz hocam. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeytinyağının ülkemizde bir dönem nasıl yerildiğini tarihsel bir bakış açısı ile anlatan çok güzel bir yazı. Demokrat parti, marshall planı, ABD ve cumhuriyet dönemi sanayileşme ile zeytinyağının ne ilgisi var diye soruyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim
    https://haber.sol.org.tr/yazar/gida-emperyalizmi-ya-da-zeytinyagli-yiyemem-aman-304982

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sansar64 kullanıcısına yanıt
    Et, tereyağı ve yumurtaya da savaş açılmıştı. Satılık bilim insanları ile inandırıldı. Sonra yumurtadan özür dilendi. Hepsi harika, her zamanki gibi kararınca.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Geçen bir belgesel izledim. Adamlar bizim ülkemizdeki zeytinağaçlarını sökmüşler resmen.

• Askaparta kullanıcısına yanıt
    Bir de gümüş suyu var ki sorma. Adamlar resmen mavi adam diye bir tez attılar ortaya ve insanlar korktu. Gümüş suyunun tarihte önemli bir yeri var.

şu andada çok farklı sayılmaz durumlar, pazara gidiyorsun fellik fellik yerli mısır arıyorsun. hep gdo lu şeker mısırı. israili keşke yerli tohuma sahip çıkarak protesto etsek.

• farego kullanıcısına yanıt
    Sular da unutuldu. Ben, büyükbaş hayvan saldırısına uğradığım da yaralı bölgeye, bir pansuman uzmanının tavsiyesi üzerine kurşun suyu uyguladım, kutu kutu ilacın yapamadığını yaptı ve iyileşmeyi hızlandırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 20 Mayıs 2021; 1:22:6 >
    Kurşun zehirli olduğu için bakteriyi de öldürmüştür, seni de zehirlemiştir biraz. Dikkat edin yapmayın öyle şeyler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Yüzde 2'lik kurşunlu su hocam. Bir kaç asırdır bilhassa pansuman işlerinde kullanılıyor aslında.

Valla iyi cesaret hocam, kurşun normalde toksiktir insan için. Geçmiş olsun bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Mayıs 2021; 23:19:9 >
  • Sıkıntı yok hocam. Eau Goulard olarak da bilinir, bulan kişinin adı. Evde de hazırlayabilirsiniz eczaneden de alabilirsiniz. Doktorlar da yazar. Azı karar her zaman ki gibi.

Ne bileyim haberlerde okyanus balığı yemeyin içinde kurşun var diye ortalığı velveleye veriyorlar.

• Doğrudur hocam. Bilhassa dip balıklarında öncelikle cıva olmak üzere metaller olabiliyor. Artık plastik de bolca var. Burada hedeflenen, metallerin antimikrobiyal, büzüştürücü gibi faydalı etkilerinden yararlanmak içim asgari kullanımını sağlamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Kurşun zehirli olduğu için bakteriyi de öldürmüştür, seni de zehirlemiştir biraz. Dikkat edin yapmayın öyle şeyler.

haklısınız,böyle güzel bilgilerin olduğu bir konuda yok gümüş müş yok kurşunmuş asla bilimsel olmayan şeylerle muhatap olmak üzücü

kurşun lehimli konserve kutuları diye araştırma yapılsa buradaki oranın çok az olduğunu herkes görür

prime tv de terror isimli bir dizi var onda denizcilerin kurşunla imtihanı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilonsahiden -- 20 Mayıs 2021; 0:43:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Sular da unutuldu. Ben, büyükbaş hayvan saldırısına uğradığım da yaralı bölgeye, bir pansuman uzmanının tavsiyesi üzerine kurşun suyu uyguladım, kutu kutu ilacın yapamadığını yaptı ve iyileşmeyi hızlandırdı.

onun yerine gerçek bal sürseydiniz çok daha sağlıklı bir iyileşme olurdu

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Burada yüzde 2'lik kurşunun astrenjan denen büzüştürücü etkisi kullanılıyor. Trafiğe çıksanız çok daha fazla kurşuna maruz kalırsınız. Zeytinyağında bile kurşun vardır. Önemli olan günlük limiti geçmemek ve emilimini artırıp depolanmasını önlemek.
    Uzman gıda mühendisi bir abimiz, 8 bardaktan fazla çay içilmemeli, alüminyum riski artar demişti. Hayatın her alanında zararlı maddelere maruz kalıyoruz. Önemli olan bunu en aza indirmek.
    The Terror dizisinde, ucuza ihale edilmiş kalitesiz teneke kutulardaki konserve etin tüketilmesi sonucu yaşanan sıkıntıların yanında gut ve iskorbüt ile mücadele de anlatılıyor. Her gün kurşun da alsanız zararlı et de.
    Konu dışında yazdıklarımız rahatsızlık verdiyse kusura bakmayın. Nadir de olsa böyle küçük notlar oluyor bazen.
    Sofralık zeytinin, ağır metallerin metabolize edilip depolanmasını önlediği de düşünülüyor. Zeytine her türlü devam.

• Teşekkür ederim hocam, hala izini ve hafif şişliğini taşıyorum.

• Arkadaşlar ürünü deneme amaçlı aldım.

Ürünün çok büyük iddası var (eğer yazıldığı gibi ise)

Bu resim gerçekten etkileyici.

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

• Valla iyi tiye aldınız. :) Ama şüpheniz varsa araştırmanızı tavsiye ederim. Şahsen ben araştırmadım. Şans vermek istedim inandım. Ama Instagram'da bir kaç yorum yapmıştım satın almadan önce. En çok ARGE giderleri vs diye cevap verdi.

Pahalı demiştim

440 TL litresi geliyor mu vs derken bir baktım ki ürünü satın almışım.

Demem o ki iyi veya kötü.

Şans verdik işte.

Ama ben tiye almadım sizin gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FF56565BF

Bu mesaj silindi.

uzman değilim ama haberlerde zeytinlerin çiçek dönemine denk geldiği ve çok zayiat olduğu söyleniyordu....Ama yöresel olduğu için fiyatları çok etkilemez bence.

• 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.