Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (406. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.783
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tartışma konusu ile ilgili olarak Çanakkale zeytinyağı ile ilgili bir tecrübemi paylaşayım.

Ben peynir ihtiyacımın çoğunu Ezine -Çanakkale Peymar firmasından karşılıyorum.

Bu firmanın sattığı zeytinyağını denedim. Diyebilirim ki bu yağ kadar yoğun çimen ve meyve kokusu taşıyan hiç bir yağla karşılaşmadım. Kullanmaya devam etmeme sebebim üreticisinin ve üretim metodunun belirtilmemesi oldu. Yoksa yağ çok güzel. Ancak acılığı az.
  • Arkadaslar bu iki yag arasinda ne fark vardir???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Biz eski den soğuk yemeklere zeytinyağı koymazdik ağır oluyor diye, sonradan zeytinyağları ile haşır neşir olunca böyle birşey olmadığını anladım. Şimdi istisnasız her yemeğe zeytinyağı koyuyorum gayet lezzetli oluyor. Bunların arasındaki fark pazarlama ve algı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

Biz eski den soğuk yemeklere zeytinyağı koymazdik ağır oluyor diye, sonradan zeytinyağları ile haşır neşir olunca böyle birşey olmadığını anladım. Şimdi istisnasız her yemeğe zeytinyağı koyuyorum gayet lezzetli oluyor. Bunların arasındaki fark pazarlama ve algı.
    Biri akdeniz biri ege zeytinlerinden yapiliyor olabilirmi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

Arkadaslar bu iki yag arasinda ne fark vardir???

Mavi etiket ithal olan. Genelde Tunus tan alıyorlar.

• Biliyorum forumdaki birçok kişi bu yarışmayı önemsemiyor, ama belki benim gibi sonucu merak edenler vardır diye paylaşıyorum. Bu arada özgür bey tebrikler, yine ödül almış orfion.

http://www.zeytinagacidergisi.com/mansetler/bu-sezonun-en-kaliteli-zeytinyaglari-aciklandi-8162

• abdullah sancak A kullanıcısına yanıt
    premiumlara baktimda hepsinin websitesi var nerdeyse.sira ile deneyecegim 5 er litreliklerini

haber icin tesekkurler

market markalarindan nefret etmeye basladim ne zeytinyagi tadi ve ne de kokusu.
  • Evde Adalıefe nin zeytinyağı vardı ödüller aciklaninca bir deneyeyim dedim. Gumus madalya almış yanılmıyorsam.
    Bu özel seri olandan hatta şişesinin üstünde ayrıca bir kutusu var.

Yağın yakiciligi ve acılığı çok güzel meyvemsiligi düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcroses -- 24 Nisan 2018; 16:42:46 >
    Teşekkürler Abdullah Bey, elimizden geleni yapıyoruz, bir şekilde takdir görmek öyle ya da böyle elbette keyif verici bir şey :)
  • Özgür bey bir de zeytindostu derneğinden ödüllü ürünlerin satışının yapıldığı bir platform talebimiz olmuştu. Siz iletebileceğinizi söylemiştiniz bu talebi. Bu konuda bir çalışma yapılabilir mi?

Abdullah Bey ilettik ama yol alınamadı maalesef, biz de bunu çok istiyoruz fakat dernekte işler biraz kısır döngüye girebiliyor. Yönetimde olmadığımız için bizim de yapabileceklerimiz bir yere kadar ama olması mutlaka gereken bir platform bence de bu.

Bunun yanında bir müjde daha vereyim madem yarışmalar konuşuluyor.
    Londar Olive Oil Competetion'da bronz madalya aldı ürünümüz :)
    İlk defa uluslararası bir yarışmaya katıldık, nasip oldu çok şükür :)
  • ozguruzden kullanıcısına yanıt
    Tebrik ediyorum Özgür bey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

Abdullah Bey ilettik ama yol alınamadı maalesef, biz de bunu çok istiyoruz fakat dernekte işler biraz kısır döngüye girebiliyor. Yönetimde olmadığımız için bizim de yapabileceklerimiz bir yere kadar ama olması mutlaka gereken bir platform bence de bu.

Bunun yanında bir müjde daha vereyim madem yarışmalar konuşuluyor.
    Londar Olive Oil Competetion'da bronz madalya aldı ürünümüz :)
    İlk defa uluslararası bir yarışmaya katıldık, nasip oldu çok şükür :)
    Tebrikler

• Ben genelde bu yağdan satın alıyorum. Gerçekten çok hafif, güzel bir yağ.
    Yalnız 1000 ml için 32 TL fiyatı var. Benzer kalitede daha uygun fiyatlı bir yağ arıyorum.

• snoppy kullanıcısına yanıt
    Riviera yağa o kadar para veriyorsanız parayı sokağa atıyorsunuz demektir.
    Sızma veya naturel birinci zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ederim.
    Riviera zeytinyağı nedir diye google da arama yapın daha iyi anlayacaksınız.
  • snoppy kullanıcısına yanıt
    Butik üreticilerden; erken hasat- soğuk sıkım naturel sızma bir yağı 20-30 Lira civarında bulabilirsiniz. Ve rivierada olmayan; meyvemsilik, burukluk, acılık gibi zeytinyağının barındırması gereken özellikleri de deneyimlemiş olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler n11'de satılan şu yağdan deneyen var mı yorumlar hep olumlu fiyat olarakta iyi gibi ?

https://urun.n11.com/zeytin-yagi/nily-halis-naturel-sizma-zeytinyagi-5-l-para-iade-garantili-P195287219
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Beyler n11'de satılan şu yağdan deneyen var mı yorumlar hep olumlu fiyat olarakta iyi gibi ?

https://urun.n11.com/zeytin-yagi/nily-halis-naturel-sizma-zeytinyagi-5-l-para-iade-garantili-P195287219
    ürün yorumları olumlu ama tahlil raporu yokmuş bir yorumda yazıyor.
  • Rafine yaglar ve uretimindeki toksik kontaminantlara dair bir yazi paylaştık. Kontaminant karsilastirmasinda zeytinyagi da var. Zeytinyagi neden sağlıklıdır sorusunun cevaplarindan sadece biri.

https://www.orfion.com.tr/naturel-sizma-zeytinyagi-ve-rafine-yaglar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzden -- 9 Mayıs 2018; 19:52:5 >
  • Öncelikle cümleten selamlar. Bir kaç aydır bu başlığı takip ediyorum. Üyeliğim olmadığı için sadece takip etmekle yetiniyordum, ancak 409 sayfanın belki tamamına yakınını okudum. Zeytinyağı ile maalesef biraz geç tanıştım, konum itibariyle (güneydoğu) kaliteli, saf, bilinçli üretilmiş zeytinyağına ulaşmamız gerçekten zor. Çünkü maalesef G.antep, Kilis, Şanlıurfada bolca zeytin yetismesine rağmen markalaşmış bir butik üretici vb. Yok. Küçük üretici de bu isi pek bilmiyor. Mesela burda erken hasat diye birşey yok. Dibe düşen zeytin, yaralı zeytin, ağaçtan toplanan zeytin beraber sıkılıyor. Toplanan zeytin naylon çuvallarda 2 3 gün bekletiliyor ve sıcak sıkım yapılıyor. Haliyle de ortaya asidi yüksek, bafif veya ağır kusurlu zeytinyağı ortaya çıkıyor. Neyse ki internet sayesinde her yerden alışveriş yapmak mümkün hale geldi. Ben de zamanında hep kötü zeytinyağlarına denk geldiğim için hiç sevmiyordum. Yumurta bile kirsalar kızarmış balık kokusu gibi ağır bir koku geliyordu. Salataya katsalar tadını bozuyordu. Ama sonra gerçek bir zeytinyağı tattım ve anladım ki iyi zeytinyağı aslında hiç ağır kokmayan, yumurta, kızartma, salata vb. her şeye lezzet katan bir mucize nimet. Sonra araştırmaya başladım ve araştırdıkça daha çok sevdim zeytinyağını. Hem inceliklerini, hem de mucize faydalarını öğrendiğim için. Bu başlık da bu konuda gerçekten çok faydalı oldu, her yazılanın doğru olmadığını zamanla ve üstadların düzeltmeleriyle anlasam da, genel olarak zeytinyağı hakkında öğrendiğim şeylerin büyük çoğunluğunu bu başlığa borçluyum. Bu nedenle bu başlıkta paylaşımda bulunan başta Özgür bey olmak üzere herkese teşekkür ederim. Elinize sağlık. Artık zeytinyağı hakkında kendi çapımda bilgi sahibiyim.10 civarı farklı zeytinyağı tattım ve çok şükür artık yağın kalitesini anlayabiliyorum. Erken hasat mı, soğuk sıkım mı, asidi makul düzeyde mi vb. Iyi ki böyle bir başlık var.

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.