Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.718
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim sorum yemeği pişirirken ne kullanmak gerek. Piştikten sonra koyulacak yağdan bahsetmiyorum. Net bir cevap yok bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

Benim sorum yemeği pişirirken ne kullanmak gerek. Piştikten sonra koyulacak yağdan bahsetmiyorum. Net bir cevap yok bu konuda.

pişirirken riviera diğer salata vs ye sızma kullanılır ben öyle biliyorum ve o şekilde kullaniyorum. bu arada n11.com dan komili aldım 109 5lt ege sızması. kuponlarla beraber uyguna geliyor.
  • Weezer kullanıcısına yanıt
    riviere hiç bir şekilde kullanılmaz, değersiz yağdır, aslında sabun yapılır.
    makbulü sızma yağdır, sıcak soğuk her şeye konur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

quote:

pişirirken riviera diğer salata vs ye sızma kullanılır ben öyle biliyorum ve o şekilde kullaniyorum. bu arada n11.com dan komili aldım 109 5lt ege sızması. kuponlarla beraber uyguna geliyor.

Riviera kadar çöplük bir yağ yok hocam hepsine sızma kullanın
  • Komili Akdeniz Sızma Zeytinyağı migros'ta 9TL. Tabii ki 50 TL alışveriş yapınca, 100 lirayı geçince 2 tane aldım. Eve gelince kokusuna baktım mis gibi zeytin kokusu var. Fiyat gayet uygun.
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    estf alıp almamak benim kararımdı zaten olumsuz yorumlar ve şikayetler yüzünden ürün satışa kapanmış
  • Merhaba
    Biz kendi bahçemizden zeytini toplayıp sıkıyoruz ve tüm yıl sıcak yemek içinde salata içinde onu kullanıyoruz fakat alışık olmayana tadı yogun ve farklı gelecektir.bırakın salataları yemeklerin bile tadını değiştiriyor.marketten aldığım zeytinyaglarıda oldu elimdekiler bitince ama aynı tada hiç denk gelmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hocam nizip yöresinin sızma z yağları nasıldır? Tat aroma olarak ege yöresini aratır mı?
    Geçen sanalpazarda nizipten bir çiftçi vardı. Kendi bahçesinden elde ettiği zeytinleri sıktırıp gönderiyormuş. 5 lt 85 tl olur demişti. Yanılmıyorsam yağ geçen yılın yağıydı.

Valla oraları pek bilmiyorum azizim,pekte damak zevkim yoktur.ama ben senelerdir kullanıyorum,bu yıl yağ hiç ucuz değildir.ben 13.5 a kadar fiyat aldım işte,daha ucuzu varsa muhtemelen sahtedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

Guvenasa
    Saklicennet
    Kavlak
    Ozgun
    Korfezim
    Izorya

Bu yaglarin siralamasi yapabilecek bir arkadas sirlamasini yapabilir mi?

İzorya ile guvenasa yi denedim. guvenasa normal sızmaya gore iyi ama soguk sızma icin vasat. izorya gayet guzel. özem listede yok o baya iyi. baktat soguk sızmayi denedim onu da begendim. datça köy ürünleri diye bir marka denedim soğuk sıkım onu da hic begenmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

quote:

riveria nin aycicek yagindan bir farki yok ikisi de rafine.
  • Aksam saatleri marketten beyzade marka 5 lt soguk sikim sizma zeytinyagi 70 tl aldim. Nasildir ? Yorum alayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenolog -- 22 Kasım 2015; 21:11:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenolog

Aksam saatleri marketten beyzade marka 5 lt soguk sikim sizma zeytinyagi 70 tl aldim. Nasildir ? Yorum alayim

Hocam yagi alan sensin, tadina kokusuna bakip yorumu senin yapman lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Aksam saatleri marketten beyzade marka 5 lt soguk sikim sizma zeytinyagi 70 tl aldim. Nasildir ? Yorum alayim

Hocam yagi alan sensin, tadina kokusuna bakip yorumu senin yapman lazim

:) Aslinda evde vardi 2 lt falan ama bu mekanik yollarla soguk sikim yapilmistir , %100 dogal deyince dayanamadim. Hemen yaninda unlu bi markanin 5 lt teneke sizmasi 110 tl idi ve ne dogal diyordu ne de mekanik yolla sikilmistir diyor. Bu olayda tetikleyici oldu ve hayatimda ilk defa beyzade marka aldik ve daha acmadim. Bursa uretimi ve mayis 2015 uretimi.

Bu arada yağ asidi % 0,8 mi 8 mi öyle 8 li bir şey. Sanırım bu asit oranı 5 veya 3 olunca iyiydi galiba. Ayrıca yağda kolestrolsüz diye yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenolog -- 22 Kasım 2015; 22:20:43 >

• quote:

https://www.e-beyzade.com/5-l-erken-hasat-86

erken hasat icin fiyatı iyiymis ama tadı nasıl
  • Bugun migrostan litresi 9tl.den 3lt. komili akdeniz sizma aldim. Evdekilerle birlikte bizi uzun sure idare eder. Artik bir sure zeytinyagi firsati takip etmeme gerek kalmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

Bugun migrostan litresi 9tl.den 3lt. komili akdeniz sizma aldim. Evdekilerle birlikte bizi uzun sure idare eder. Artik bir sure zeytinyagi firsati takip etmeme gerek kalmadi

Seninki daha güzelmiş.Nasıl aldın ?
  • Kipada Komili Naturel Sızma 1lt 22.90

Salata vs için az miktar alacaklar için fena değil fiyat bence.

5ltsi 114.5e gelmiş olur ki o fiyat bile çok fena değil sanki. Kipada 5liği 124tl şu anda.

http://kapimda.kipa.com.tr/tr-TR/ProductDetail/ProductDetail/5100003569
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

Tüm sızma zeytinyağı fırsatlarını bu konu altında paylaşalım.

Salatalarda ve yemeklerde en sağlıklı yağ zeytinyağı. Kaynama sıcaklığı da 230 derecelerde olduğu için yanma olayı daha geç oluyor bu yüzden kızartmalarda da çok mantıklı bir seçim.

Sadece sızma zeytinyağı ile sınırladık yani riviera ve rafine zeytinyağlarını paylaşmıyoruz. Çünkü zeytinyağı, sıkıldıktan sonra hiçbir işlemden geçirmeye gerek kalmadan kullanılabilen tek yağ çeşidi. Üretilen diğer yağlara göre en doğalı olan, rafine edilmeden kullanılabilen bir yağı neden fabrikada sayısız işlemden geçtiği haliyle tüketelim?

Bu nedenle zeytinyağını, zeytin suyu olarak da adlandırıyoruz. Bu şekilde sadece sıkılarak tüketilebilen yani rafine edilmeden kullanılabilir olan başka bir yağ çeşidi yok.

Kızartmada zeytin yağı kullanılmaz...

• ahun A kullanıcısına yanıt
    Kim diyor hocam kullanılmaz diye

• quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

Kim diyor hocam kullanılmaz diye

Kullanırsınız, isteseniz soya yağıda kullanırsınız...

Pahalı olduğu için kullanmazlar demek istedim...
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.