Şimdi Ara

Sizin Ses Oktavınız Kaç ? (Oktavını Merak Edenler İçeri)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
56.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar ses oktavınızı merak ediyorsanız birazdan söyleyeceklerimi uygulayın

Not : Arkadaşlar uygulamaya geçmeden önce gerekli ses açma antrenmanlarınızla sesinizi açınki sağlıklı sonuç alabilesiniz.

1)http://www.piyanocal.com/ Bu siteye girerek piyanomuzu açıyoruz
    2)Baştan başlayarak kendimize uygun notayı buluyoruz
    3)Notayı bulduktan sonra nota ile eşdeğer sesleri çıkarıyoruz
    4)Gidebildiğiniz en ince sese kadar gidin
    5)Daha sonra çıkarabildiğiniz notaların sayısını sayın.

Bir 8li 1 Oktavdır Örneğin 16 nota çıkardıysanız 2 Oktav sesiniz olmuş oluyor.

Evet Yorumlara Lütfen Herkez Ses Aralığını Yazsın

Ben ; E-5 Den D-27 Ye kadar çıkartabiliyorum 2 Oktav sesim var

Normal Bir İnsandada 2 Oktavmış evet sizinkileri görelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gündemi Kaçıran Adam -- 10 Şubat 2013; 1:39:52 >

• Kafa sessiz 3 oktava yakın ( d-15 - a-46 )
    Kafa sesiyle 3 buçuğa yakın ( d-15-f 54 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Beatles -- 9 Şubat 2013; 16:32:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

Kafa sessiz 3 oktava yakın ( d-15 - a-46 )
    Kafa sesiyle 3 buçuğa yakın ( d-15-f 54 )

Acaba başlarken doğru notayla mı başladın ? :D 3 oktav muhteşem bişey müziğe ilgin ne kadar ? Parçaların filan varmı dinleyelim
  • nereye kadar kafa sayarız acaba benim ne tarafımdan çıktığını bilmediğim seslerle 4e kadar yolu var yoksa diyaframdan vibratolu anca 1buçuk falan hatta buçuğu da yok ya neyse
  • Önce ses açmak gerekmez mi bunu ölçmek için?
  • Benim solist hayvanını sesi kafa sesiyle 4,5 oktav da bakalım benim kaçmış.

C-1 / G-44 çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantaxy -- 10 Şubat 2013; 0:14:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantaxy

Benim solist hayvanını sesi kafa sesiyle 4,5 oktav da bakalım benim kaçmış.

C-1 / G-44 çıktı

4,5 oktavsa senin arkadaşın dünyaca ünlü olur. Bastan sopranoya yakın ses çıkartan kişiler dünyada eldeki parmağın sayısını geçmeyecek kadar az.Ya arkadaşın fazla abartmış,ya da henüz yeterince keşfedilmemiş.Gerçekten profesyonel bir yerde ölçtürüldüyse bir konservatuvara başvursun.Gerçekten öyleyse kabul edilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Voxville

Önce ses açmak gerekmez mi bunu ölçmek için?

Haklısınız hocam gerekli düzeltmeleri yaptım konumuzda giderek ayrıntılandıracağım konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jixues

quote:

C-1 / G-44 çıktı

4,5 oktavsa senin arkadaşın dünyaca ünlü olur. Bastan sopranoya yakın ses çıkartan kişiler dünyada eldeki parmağın sayısını geçmeyecek kadar az.Ya arkadaşın fazla abartmış,ya da henüz yeterince keşfedilmemiş.Gerçekten profesyonel bir yerde ölçtürüldüyse bir konservatuvara başvursun.Gerçekten öyleyse kabul edilir.

Aynen hocam bende aynı düşünüyorum millet bol keseden sallıyo valla

• f-6 > a-46

bildiğim kadarıyla Freddie Mercury'nin sesi 5 oktavdı, piyanonun en ince sesini çıkartabiliyordu.
  • quote:

quote:

C-1 / G-44 çıktı

Kendisi ses eğitimli zaten. Muse hastası olduğu için başlamış eğitimine ve Matt Bellamy'den daha yüksek oktava sahip şu anda. Bu arada C-1 / G-44 benimki, onun aralığı daha tiz seslerde, hatta baya tiz. Örnek için şunu kopyalıyorum:

The highest studio note Bellamy has hit is A5 at the start of Dead Star, and in Hyper Music at 2:53, both of which are backing vocals. His highest note in a lead vocal is the final scream in Showbiz, Micro Cuts, and Survival, all of which reach G♯5. Live, Bellamy occasionally hits B5 during Time Is Running Out. During Agitated [1] at the MCM Café in 1999, about 10 seconds after the first chorus, he approaches C♯6.

Kendisi burda yazan tüm notalara rahatlıkla çıkıyor, Muse'un 2000 yılında bi' konserde çaldığı Plug In Baby'deki (daha ham hali tabi) çığlığı falan da rahatlıkla verebiliyor, ve dediğim gibi şu anda Matt Bellamy'den daha yüksek bi' ses aralığı var. Hani ne kadar kıstas olur bilmem ama aynı zamanda Türklerin ses için çok kullandığı Aşk'a çok rahat çıkıyor. Gerçi o elektroda ince minin 17. perdesine denk geliyor, kıstas olmaz bu verdiğim örnek de aklıma ilk gelen Türkçe şarkı bu oldu. Tam aralığını yarına sorup söylerim.
    quote:

Orijinalden alıntı: CagriTemur

quote:

quote:

C-1 / G-44 çıktı

Bol keseden sallıyor dediğin kişi yalnız eğitimli biri müzik konusunda. Az buçuk ses eğitimim var ve bas gitaristim, o konuda da eğitimim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantaxy -- 10 Şubat 2013; 2:20:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: John Voxville

Önce ses açmak gerekmez mi bunu ölçmek için?

Haklısınız hocam gerekli düzeltmeleri yaptım konumuzda giderek ayrıntılandıracağım konuyu.

Teşekkürler hocam yarın deneyeceğim ben de.
  • quote:

quote:

quote:

C-1 / G-44 çıktı

Kendisi ses eğitimli zaten. Muse hastası olduğu için başlamış eğitimine ve Matt Bellamy'den daha yüksek oktava sahip şu anda. Bu arada C-1 / G-44 benimki, onun aralığı daha tiz seslerde, hatta baya tiz. Örnek için şunu kopyalıyorum:

The highest studio note Bellamy has hit is A5 at the start of Dead Star, and in Hyper Music at 2:53, both of which are backing vocals. His highest note in a lead vocal is the final scream in Showbiz, Micro Cuts, and Survival, all of which reach G♯5. Live, Bellamy occasionally hits B5 during Time Is Running Out. During Agitated [1] at the MCM Café in 1999, about 10 seconds after the first chorus, he approaches C♯6.

Kendisi burda yazan tüm notalara rahatlıkla çıkıyor, Muse'un 2000 yılında bi' konserde çaldığı Plug In Baby'deki (daha ham hali tabi) çığlığı falan da rahatlıkla verebiliyor, ve dediğim gibi şu anda Matt Bellamy'den daha yüksek bi' ses aralığı var. Hani ne kadar kıstas olur bilmem ama aynı zamanda Türklerin ses için çok kullandığı Aşk'a çok rahat çıkıyor. Gerçi o elektroda ince minin 17. perdesine denk geliyor, kıstas olmaz bu verdiğim örnek de aklıma ilk gelen Türkçe şarkı bu oldu. Tam aralığını yarına sorup söylerim.
    quote:

quote:

quote:

C-1 / G-44 çıktı

Bol keseden sallıyor dediğin kişi yalnız eğitimli biri müzik konusunda. Az buçuk ses eğitimim var ve bas gitaristim, o konuda da eğitimim var.

Peki Özür dilerim kusuruma bakmayın lütfen yalniz bende zaten arkadasiniza bir gönderme yapmadim milletin bu konudaki tutarsizligini dile getirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gündemi Kaçıran Adam -- 10 Şubat 2013; 5:26:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dursun deniycem sonra

• Varmı deneyen başka arkadaşlar

• ortam müsait değil eve gidince deniyeceğim. kafa sessiz 3 oktav diyen arkadaşa sesleniyorum: atıyosun!!!
  • f6>b48 zorlamadım pek tiz sesi.
  • 2 oktavcık .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdurrahim48

ortam müsait değil eve gidince deniyeceğim. kafa sessiz 3 oktav diyen arkadaşa sesleniyorum: atıyosun!!!

Kanıt mı istiyorsun canım
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

quote:

Orijinalden alıntı: Abdurrahim48

ortam müsait değil eve gidince deniyeceğim. kafa sessiz 3 oktav diyen arkadaşa sesleniyorum: atıyosun!!!

Kanıt mı istiyorsun canım

http://picosong.com/nyaB/

3 oktav yok demiştim ama bak sana kanıt sunarken 3 oktav oldu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.