Şimdi Ara

Sizi de elektrik carpıyor mu ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
38.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ciddi söylüyorum büyü yapılmış olabilir. bu iş şakaya gelmez.
    Arabayı elektrikçiye değil kendini bir hocaya götür derim arkadaşım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Arkadaşlar ciddi söylüyorum büyü yapılmış olabilir. bu iş şakaya gelmez.
    Arabayı elektrikçiye değil kendini bir hocaya götür derim arkadaşım...

Akü bittiğinde de gidelim hoca doldursun diyorsun yani..
  • geçen banada olmuştu aynısı...
  • aynısı banada oluyor, kesinlikle giydiğin ayakkabıyla ilgili bi konu.

bende bot veya tabanı kalın, kauçuk ayakkabı giyince oluyor.

yaz gelince ince spor ayakkabı giyince vucuttaki statik elektrik azar azarda olsa boşalıyor ve çarpılmıyorum.

olur böle şeyler,

elektriği değerlendirmek lazım. sök aküyü gitsin yaf

sendeki elektrik sanada yeter marş motorunada
  • Arkadaşlar ya ben neyapayım günde 8 saatim 154000 bazen 380000 volt şalt sahalarında geçiyor.Arabamın kapısını her açışımda çarpılıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayavas

Arkadaşlar ya ben neyapayım günde 8 saatim 154000 bazen 380000 volt şalt sahalarında geçiyor.Arabamın kapısını her açışımda çarpılıyorum.

bi resmini göndersene bize, resmini görelim, saçlarına bakalım
  • bende partner varken aynı sorunu çok yaşardım.kapıya ürkerek donurudum.resmen tik halini almıştı.ayakkabı değiştirdim yine kar etmedi.galiba stresinde etkisi var.çok şükür şimdiki aracımda böyle sorun yaşamıyorum. stresin çok büyük etkisi var bence.
  • Banada oluyor banzenler
  • Ben de çarpılırım genelde ama artık alışkanlık yaptı. Çarpmadı rahat edemiyorum. Ne de olsa elektronikçiyiz çarpılmadan öğrenilmez bu iş
  • Yaklaşık bir haftadır benim de sinirlerim bozuldu artık... Elimizde 4 tane araba var hepsinde çarpılıyorum.. broadway, brava, almera , bmw 1.16.. bunların hepsinde suç olmadığından eminim problem sanırım bende ... artık bunların kapısını tekmeyle kapatıyorum başka çözüm kalmadı kafamda ... ama istisnasız her inişimde kapatırken çarpılıyorum...
  • bende olmuyor, ayrıca sis farı da hiç temassızlık yapmadı demekki sorunu arabada aramak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

bende olmuyor, ayrıca sis farı da hiç temassızlık yapmadı demekki sorunu arabada aramak lazım

Sen cidden ilginc 1insansın
  • yok yok hüseyinde var bişey
  • Merhaba hocam,
    giydiğin monr ceket vs gibi şeylerin astarları saten, ipek vs gibi elektriklenmeye müsait bişeyse ondan kaynaklanıyordur. montun ya deri yada plastik bazlı biey olduğunu güşünüyorum. eğer dediklerim doğruysa araçta iken montunu çıkartman yeterli olacaktır.
  • Valla süper bir konu yaklaşık bir aydır bendede aynı sorun var.Arabanın kapısını kapatırken camdan itiyorum ama tabi cam leş gibi oluyor parmak izinden.Her ama her indiğimde mutlaka çarpıyor bana bi yerden kaçak yapıyor gibi geliyor
  • arabanın koltuk kılıfından da kaynaklanıyor. O kumaş, bizim pantolon da kumaş olunca kaçınılmaz olarak elektrik üretiyoruz.

ben bazen arabadan iner inmez daha kapıyı kapatmadan, dışarıda bekleyen birine birşey veriyorum, anında çarpılıyor
  • Voltaj yüksek ama neyseki akım düşük. Yoksa araba patlar, biz de kömür olurduk Eski aracımızda bende resmen tik olmuştu birde sadece beni çarpması ayrı bir olaydı. Bizimkileri inandıramıyordum ben çarpıldıkça gülüyolardı Sanki arabanın bana gıcığı vardı ama severdim keratayı Birde işin kötüsü bilimum demir aksamdan çarpılıyorum özellikte otobüslerdeki her metal parçada.
  • ne zaman spor ayakkabılarımı giyip arabaya binsem feci çarpılıyorum bıktım artık...
    Spor ayakkabılara
  • Satatik elektrik sorunu..Eskiden tankerlerde ve kamyonlarda olurdu..Aracın altından bir zincir yere uzanırdı sürüklenirdi.İşte alın size topraklama..şaseye bağlı bir zinciri aracın altından sallandırın .Çözülür heralde.
  • Arkadaşlar kış aylarında bu durumun olması normal.

Giydiğimiz yünlü giysiler ve plastik aksam özellikle araç içinde sürekli hareket halinde olmamız sebebiyle durgun elektriği vucudumuza iletir.

Ayrıca kışın daha çok giydiğimiz lastik tabanlı ayakabılar da bu elektriği toprağa boşaltmamıza engel olur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.