Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Batarya var da bir nedenden ötürü kullanamıyorum.
  • Arkadaşlar FSP ep 1000 marka güç kaynağımın pillerini değiştirmek istiyorum. Her modelin kendine özgü bir yapısıvar tabi ancak, bu modeli kullanıpta pillerini değiştiren oldu mu? Uzmanlık gerektiriyor mu işlem? Teşekkürler.
  • arkadaşlar APC schenieder electric ups aldım. fakat bunu uzatma kablosuna takmam gerekiyor. zira prize kendi kablosu dahi yetişmiyor. Büyük bir sıkıntı yaşatırmı acaba ?
  • Arkadaslar ps4 proyu ,modemi ve pc kasasini baglayacagim bi ups lazim ne onerirsiniz modem daima acik ps4 acikken kasa kapali kasa acikken ps4 kapali ona gore bise onerirseniz sevinirim maksadim indirme zamanlarinda kesinti olmasin ve tabi koruma icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz
  • çerkes89 Ç kullanıcısına yanıt
    peki teşekkür ederim. peki ana prize akım koruyucu taksam sıkıntı olur mu ?
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    tam aksine daha sağlıklı olur.
  • çerkes89 Ç kullanıcısına yanıt
    içinde bağlamayın yazıyor bende şüpheye düştüm.
  • arkadaşlar bireysel ev kullanıcıları için kesinlikle %100 yerli ürün ENEL'i tavsiye ediyorum

Kendimde kullanıyorum ve çok memnunum

Diğer markaların asıl uzmanlık alanları daha endüstriyel tip UPS'ler

Ev kullanıcıları için düşük güçlü UPS'lerin hepsi çindeki belli başlı fabrikalara yaptırılıyor.

Aynen düşük BTU'lu klimalarda olduğu gibi hepsi aynı proje ve taslaklarla hazırlanıyor

Sadece üzerine yapıştırılan etiketleri değiştiriliyor

ENEL ise tamamen Türkiye'de yapılıyor.

Örneğin birçok UPS firması 1 kVA UPS'e 2 adet 9 Ah akü koyarken, ENEL 3 adet 7 Ah koyuyor

Soğutma sistemi, elektronik kartın korozyona dayanım kaplaması, verimi vs her açından diğer markalara fark atıyor

inceleyin derim.
  • Upsler hakkında hiç bir şey bilmiyorum. İhtiyacım olan şey en ucuz maliyetle elektrik gittiğinde apartmandaki jeneratör devreye girene kadar bilgisayarımın kapanmaması. Jeneratörün devreye girmesi 10 saniye alıyor. 500watt güç kaynağım var, bilgisayarım yük altında maksimum 450watt kullanıyor. önerilerinizi bekliyorum.
  • Bu cihazdan sipariş vermek istiyorum ama satın alabileceğim bir yer göremedim. Ayrıca bu model için ileride batarya temini/değişimi sıkıntı olur mu?

http://www.apcservis.com.tr/urunler/power-saving-back-ups-pro-900-230v-schuko-br900g-gr/

• quote:

Orijinalden alıntı: Kentiaman

Bu cihazdan sipariş vermek istiyorum ama satın alabileceğim bir yer göremedim. Ayrıca bu model için ileride batarya temini/değişimi sıkıntı olur mu?

http://www.apcservis.com.tr/urunler/power-saving-back-ups-pro-900-230v-schuko-br900g-gr/

Hepsiburada ve n11'e bakabilirsiniz.

1500VA modelinden 2 adet almıştım n11 üzerinden.

Orjinal apc aküsünü bulmanız biraz sıkıntılı, apc türkiye distiribütörlerinden belki temin edersiniz fakat fiyatlar yüksek. Zaten illa apc akü kullanmanıza gerek yok aynı volt,ah bir akü kullanabilirsiniz.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    ARTEK'den aldım. 790 gibi fiyat verdiler. APC Servis akülerde muadil kullanılabildiğini ya da orjinal olanları kendilerinden temin edebileceğimiz söyledi.
  • MERHABA

UPS İHTİYACIM VARDIR SİSTEMİM DE 1000 WATT PSU BULUNMAKTA VE ASUS GTX 1080 EKRAN KARTI VARDIR KALİTELİ SES ÇIKARMAYAN BİR UPS İSTİYORUM 500 LİRAYA KADAR BÜTÇEM VAR BUNUN İÇİN
  • Online ups'lerin hepsi mi aşırı sesli çalışıyor ? Bu sesliden kasıt, elektrikler gitti zaman çıkardığı ses mi yoksa hep mi ses yapıyor ? .
    Tunçmatik çok sesli diyorlar.
    1 kva online ups önerebilecek var mı ?

http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959

Bu var sepette %15 daha indirim yapıyor 624 tl diyor. Değer mi sesli midir ?
  • seslidir
  • Arkadaşlar elimde powercom 625AP model 10 yıllık ups var. Aküsünü 5 yıl önce 1 defa degiştim . yeniden akü degişimi istiyor.
    yeni bir akü mü alam yeni bir ups mi ? hangi marka tavsiye edrsiniz?

(Sisteme bir laptop , 2 tane external hdd ve 1 tane 2+1 speaker bağlı.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shupusbu

Online ups'lerin hepsi mi aşırı sesli çalışıyor ? Bu sesliden kasıt, elektrikler gitti zaman çıkardığı ses mi yoksa hep mi ses yapıyor ? .
    Tunçmatik çok sesli diyorlar.
    1 kva online ups önerebilecek var mı ?

http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959

Bu var sepette %15 daha indirim yapıyor 624 tl diyor. Değer mi sesli midir ?

hocam bende alacam beraber en ucuzunu alalım bu konuda sıfır b,lgim var kimse tavsiye etmiyor nedense

• quote:

Orijinalden alıntı: Elky

"iyi performanslı, uzun ömürlü bir ürün" ile "Tunçmatik" aynı cümleden kullanmanızı tavsiye etmem. Bu konuda acı tecrübelerim var. Tamamı Çinde üretilen (ama hangi firma hangi kalitede üretiyor belli değil, GÜVENSİZ), üzerine etiket basıp Türk malı imajı ile bize UPS satan bir firma şuan Tunçmatik.

Herkese tavsiyem USA ve EU ülkelerinde de satılan, kalitesi, doğru düzgün test sonuçları olan APC, Emerson, FSP gibi bir markanın ürününü tercih edin.
    Binlerce TL vererek topladığım bir sisteme, ne olduğu belli olmayan 200-300TL bir KGK bağlamak bana mantıklı gelmiyor artık. İşin ucunda yangın tehlikesi de var.

merhaba hocam imzamda pc sistemim vardır buna göre bana güzel bir ups tavsiyesi yaparmısınız bütçem 500 lira civarında maksimum

• 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.