Şimdi Ara

Sizce sorun debriyaj mı yoksa başka bir şey mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    6 bin km önce debriyaj setini değiştirdim volanda değişti
    Debriyaj değişmeden önce debriyaj çok yukarıda kavrıyordu. Debriyaj değiştikten sonra hissettiğim tek fark pedalın daha yumuşak olmasıydı. Yine yukarıda kavrıyordu. Hidrolik debriyaj olduğu için otomatik olarak ayarlandığını o yüzden devamlı yukarıda kavrayabilecegi söylendi ama şuan aracımda çekiş düşüklüğü var isteksiz gidiyor birinci viteste hiç atik değil biraz dik rampalarda kaldırırken debriyajı pompalamak zorunda kalıyorum yani pedalda pay kalmıyor artık çok küçük bir miktar kaldığında kavriyor geri viteste rampa yukarı araç zorlanırsa kokuda yapıyor usta gazabına uğramış olmaktan korkuyorum sözde orijinal parçalarıyla değiştirildi yardımcı olursanız çok sevinirim

• Parça hatalı olabilir veya alt merkez üst merkez de olabilir
  • Egr ve dpf temizliği yaptırmayı düşünüyorum
    Aracı kullanan arkadaşlarım debriyaj diyor ama hiç sanmıyorum
  • Koku yapıyor dediğine göre debriyaj tam basmıyor olabilir.
  • birol08 kullanıcısına yanıt
    Egr ve dpf tıkalı olsa arıza kodu verecektir sistem daha önce böyle bir problem yasadınız mı ?

Debriyejı pompalamayın yarım debriyaj ilerlemeyin ve son olarak hidrolik seviyesini kontrol edin tekrar yazın yardımcı olmaya çalışalım.
  • Kolegaa kullanıcısına yanıt
    Sorunun maf sensöründen olduğunu bulduk
    Sensörü çıkarttım öyle kullanıyorum aracı
    Sorunu tespit etmenize sevindim fakat afr hava yakıt karışımı olarak sıkıntı yaşayabilirsiniz sensörü temizleyip tekrar denemeniz olmuyor ve yenileme şansınız yoksa beyinden iptal edilmesidir veya direnç bağlayarak oradaki sensorun normal değerleri okurken göndereceği voltajin aynısını gönderecek şekilde yanıltabilirsiniz
  • Kolegaa kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkürler
    Yenilemeyi düşünüyorum pek kullanmıyorum arabayı
    Fakat orjinali bin küsur lira
    Japon yedek parçaciya sordum iyi kalitede olan yan sanayi 500-550 arasiydi kötü kalite yan sanayi 300 lira
    İyi olanı almayı düşünüyorum
    Dediğim gibi yağsız temizleme spreyiyle temizleyip deneyin çalışma ihtimali var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.