Şimdi Ara

Sizce sistemi güncellesem boşuna mı kürek atmış olurum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu uzatmadan hemen anlatayım sistemin aşağıda belirttiğim gibi ve aşağıda ram kısmının(özellikle orayı yenilemek istediğim için) fotografı var sizce ramı arttırmalı mıyım?
    Win 10
    2 gb ram ddr3
    İntel pentium(r) dual core e6500 2.93 GHz
    Atı radeon hd 6350
    350 gb hdd
    Sizce sistemi güncellesem boşuna mı kürek atmış olurum?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sadece ram takviye etmek mantıklı olur. daha fazlası için komple upgrade şart.
  • start_system kullanıcısına yanıt
    Peki hocam ram ne kadar performans artışı sağlar tahmini olarak?

• Waffennord kullanıcısına yanıt
    ramı tüketen şeyler için kullanyorsan iki kata yakın artar. speccy ile takılı ramın frekans, cl ve voltajına bakıp aynı değerlerde ram alabilirsin.
  • start_system kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

• 850 evo + 4gb ram sisteminizi uçurur işlemciyi de 1. nesil i5 falan alabilirsiniz 200tl falandı sanırım en son
  • Altyazar kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum teşekkür ederim yol gösterdiğiniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Waffennord

Hocam dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum teşekkür ederim yol gösterdiğiniz için.
    İşlemciyi xeon işlemci yap 1. Nesil i5den kat kat iyi. Ayrıca birinci nesil 775 pin i5 var mı ? Yok diye biliyorum. Anakarttada ramı 8 gb yaparsan yeterli ama ekran kartın ile işlemci dar boğaz falan olurmu bilmiyorum o kadar bilgim yok ama ucuza alacağın en güçlü işlemci xeon işlemciler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dediklerinizi de not ettim sağ olun

• ram lerin 1066 mhz olmalı ve 2 gb yetersiz
    en öemlisi ssd harddisk kullanmıyorsan ssd yede geçersen işini görür.
    ssd ileride yeni sistem toplasanda kullanabileceğin ürün.
    ssd ve ram yukseltme en mantıklısı
  • Ram arttırmanız bilgisayara hız katıcağı aşikar, yalnız alırken dikkat edin ramlarin aynı hz ve ddr olmasına, eğer bilmiyorsanız rami söküp götürebilirsiniz 2veya 4 mümkünse 4 iş görecektir..

Sisteme birde ssd alırsanız takılmadan rahatlıkla günlük kullanımda kullabilirsiniz diye düşünüyorum..

Eğer depolama önemli değilse 120gb ssd yeterli olacaktır fazla büçye vermek istemiyorsanız..

En sonunda birde kasanın içini mümkünse komprosör ile temizlerseniz buda kasa için bir + olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApRa- -- 11 Aralık 2018; 23:36:5 >
  • Sadece internet için kullanacaksanız 4 ddr3 ram ve kullanımıza göre bir ssd almanız daha sağlıklı olacaktır. Yok yeni çıkan oyunları oynamak için diyorsanız 1 lira bile vermeyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.