Şimdi Ara

Sizce neden bilgisayarı çalmadılar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle belirteyim. Üni. öğrencisiyim. Okullar başlamadan laptop aldım. 3 gün önce okuldan eve geldiğimde bi baktım pc koyduğum yerde değilde kanepe üstünde duruyor.

Kanepemde kurcalanmış. Polis geldi baktı. Bilgisayara 25 Dk boyunca şifre tahmin ederek girmeye çalışmışlar, bilgisayar sağlam. Cep telefonu yedek bataryasını götürmüşler.

Kafamda binbir soru.

Acaba pc yi memlekete postalasam mı diye düşünüyorum. Yapan kim onuda bilmiyorum
    Evde 2 kişiyiz. Arkadaşımın yapması imkansız. Zaten o şifresini biliyor.

Bilgisayarda bomboş zaten, elime alıpta daha kurcalamak bile nasip olmadı daha.

SİZCE MEMLEKETE GÖNDERMEYE DEĞER Mİ?

• Abicim laptopu geri göndermenin gereği yok ki,zaten kimse çalmaya yeltenmemiş, kaldı ki öyle olsa bile kaldığın yerin güvenliğini arttır,laptop ı göndersen ne olacak... Tahminim fazla meraklı bir arkadaşın yada seni oyuna getirmek isteyen bir arkadaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Abicim laptopu geri göndermenin gereği yok ki,zaten kimse çalmaya yeltenmemiş, kaldı ki öyle olsa bile kaldığın yerin güvenliğini arttır,laptop ı göndersen ne olacak... Tahminim fazla meraklı bir arkadaşın yada seni oyuna getirmek isteyen bir arkadaşın.

Kilidi değiştirtecem yarın polis parmak izide bulamadı. O kişiyi bir bulsam varya.
  • hırsızın gelip pc yerine, yedek bataryayı çalması bi hayli garip.
    ev arkadaşınızın , arkadaşları gelip açmak istemiş olabilir.
  • önündeki kameradan (kameranın led lambası yok) resim çektirtemez miyiz?
    quote:

Orijinalden alıntı: elektronikmühendisi

hırsızın gelip pc yerine, yedek bataryayı çalması bi hayli garip.
    ev arkadaşınızın , arkadaşları gelip açmak istemiş olabilir.

Evet bende çok şaşırdım. Batarya yok ortalıkta.

quote:

Orijinalden alıntı: 1.8T

Kimsenin günahını almak istemem ama yakın çevrenden de şüphe duy derim.

Olmaz olmaz deme.

bitane arkadaş vardı. Hiç sormazdı beni aramız yoktu. Dün sormuş beni eve gelip. Ondan biraz şüpheleniyorum. Araştıracam inş.
  • bizim bir arkadaşın da evine hırsız girdi eldivenle çalışmışlar ve arkadaşın laptopunu çalmamışlar. evde başka ne varsa küçük götürmüşler. 15 bin tlye yakın zarar var.
    .
    sebebi apartmandan ayrılırken dikkat çekmemek sanırım.

geçmiş olsun
  • quote:

bitane arkadaş vardı. Hiç sormazdı beni aramız yoktu. Dün sormuş beni eve gelip. Ondan biraz şüpheleniyorum. Araştıracam inş.

ondan şüphelenmen mantıklı davranışına bakılırsa

polis 25 dk şifre denemesi yapıldıgını nasıl anlamış? polise sorun lütfen.

biri neden pcni açmak ister. birinin fotograflarını çektiniz mi? bir kız olur vs. bunları düşünün. biri sizin neden pcnizi açmak ister

evden onları çalmış tamam ama daha çalınacak birşeyler var mıydı. para olsun saat olsun vs.

kilidi değiştirin yinede siz
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

quote:

ondan şüphelenmen mantıklı davranışına bakılırsa

polis 25 dk şifre denemesi yapıldıgını nasıl anlamış? polise sorun lütfen.

biri neden pcni açmak ister. birinin fotograflarını çektiniz mi? bir kız olur vs. bunları düşünün. biri sizin neden pcnizi açmak ister

evden onları çalmış tamam ama daha çalınacak birşeyler var mıydı. para olsun saat olsun vs.

kilidi değiştirin yinede siz

bilişim polisleri baktı fazla sürmedi 10 dk içinde ne zaman açılmış kaç defa girilmiş hepsini çıkardılar zaten

pc bomboş. telefonumda kendi resimlerim bile yokki

evin parası vardı harcamaları ben yapıyorum o yüzden evdeydi ama direk kanepeye gelmişler diğerlerinde oynama yok

• Hocam geçmiş olsun ya, Allah korumuş...

Türk Polisi halleder İnşallah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.