Şimdi Ara

Sizce hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tulpar 2.3.1, MSI MS-1763 kasası kullanıyor. Tek fanlıdır. Adaptörü de 180W tır. 9 hücreli batarya kullanır ve yaklaşık 87Wh enerji depolar.

Gigabyte P27GV2-TR002D ise Clevo W370SS kasası kullanır. Adaptörü 120W tır. 8 hücreli batarya ile 77Wh enerji depolar.

Şahsen ben, Clevo kasaları tercih ediyorum. Çok uzun bir süredir dünyanın bir çok ülkesinde bu kasalar kullanılarak kişiye özel laptoplar yapılandırılıyor. Ancak, oyun laptoplarında 180W lık bir adaptörün bile sınırlarda olduğu hatta yetmeyebileceği web sitelerinde sıklıkla tartışma konusu olduğu düşünülürse pratikte 180W adaptörü bir oyun laptopu için sınırda kabul etmek lazım. Bu tip notebookların parça bazında yükseltilebileceği de ayrı bir konu. Gerçi GTX 860M'in enerji tüketimi daha az olsa da, yükseltme imkanlarını da göz ardı etmemek gerekir. Zaten, Clevo sitesine bakarsanız W370SS kasasının oyun değil "entertaintment" sınıfında olduğunu görürsünüz. Clevo'nun üst sınıf kasalarını tercih etmek lazım. Ancak şunu da hemen belirteyim ki P27GV2 deki ekran çok başarılı.

Sonuç olarak, illa bu ikisinden biri olacaksa GTX 870M li olan Tulpar 2.3.1 doğru tercih olur.

Bol şans.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozymate

Tulpar 2.3.1, MSI MS-1763 kasası kullanıyor. Tek fanlıdır. Adaptörü de 180W tır. 9 hücreli batarya kullanır ve yaklaşık 87Wh enerji depolar.

Gigabyte P27GV2-TR002D ise Clevo W370SS kasası kullanır. Adaptörü 120W tır. 8 hücreli batarya ile 77Wh enerji depolar.

Şahsen ben, Clevo kasaları tercih ediyorum. Çok uzun bir süredir dünyanın bir çok ülkesinde bu kasalar kullanılarak kişiye özel laptoplar yapılandırılıyor. Ancak, oyun laptoplarında 180W lık bir adaptörün bile sınırlarda olduğu hatta yetmeyebileceği web sitelerinde sıklıkla tartışma konusu olduğu düşünülürse pratikte 180W adaptörü bir oyun laptopu için sınırda kabul etmek lazım. Bu tip notebookların parça bazında yükseltilebileceği de ayrı bir konu. Gerçi GTX 860M'in enerji tüketimi daha az olsa da, yükseltme imkanlarını da göz ardı etmemek gerekir. Zaten, Clevo sitesine bakarsanız W370SS kasasının oyun değil "entertaintment" sınıfında olduğunu görürsünüz. Clevo'nun üst sınıf kasalarını tercih etmek lazım. Ancak şunu da hemen belirteyim ki P27GV2 deki ekran çok başarılı.

Sonuç olarak, illa bu ikisinden biri olacaksa GTX 870M li olan Tulpar 2.3.1 doğru tercih olur.

Bol şans.

yorumunuz için teşekkür ederim üst düzey bir bilgisayar oyuncusu değilim fazla oyun oynamıyorum bu bilgisayarı daha çok çizim için ve uzun süreli kullanım için alacağım ekran kartından dolayı monster daha yakın geliyordu zaten bana zaman içinde ram hdd ssd ekleyebilirim. Ancak anlamadığım nokta iki ekranda 1920x1080 full HD mat led ekran değil mi? Atladığım bir şey mi var?

• deliora1 kullanıcısına yanıt
    Her iki notebookun ekranı mattır. Dahası aynı firmanın ürünleridir. Her ikisi de oldukça iyi ekranlardır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.