Şimdi Ara

Sizce Evrenden Daha Büyük Bir Şey Varmıdır??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
6.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Evren Sonsuz Deniliyor..Ama Biraz Düşününce Benim Aklıma Evrenden Dahada Büyük Birşey Olabileceği Geldi.Yani Evren Herşeyi Kapsıyorsa..Benim Görüşüme Göre Onuda Kapsayan Birşey Olmalı..

Siz Ne Dersiniz Bu Konuda??

D.N:(biraz salakça gelebilir ..ama olumsuz yorumlarınızı ileri gitmeden paylaşın)

• quote:

Orjinalden alıntı: Ultio

Arkadaşlar Evren Sonsuz Deniliyor..Ama Biraz Düşününce Benim Aklıma Evrenden Dahada Büyük Birşey Olabileceği Geldi.Yani Evren Herşeyi Kapsıyorsa..Benim Görüşüme Göre Onuda Kapsayan Birşey Olmalı..

D.N:(biraz salakça gelebilir ..ama olumsuz yorumlarınızı ileri gitmeden paylaşın)

Ozaman kapsadığını kapsayan da birşey olabilir
  • Olabilir. Şu konuya bir göz at.

http://forum.donanimhaber.com/m_28200955/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetinkaya.

quote:

Arkadaşlar Evren Sonsuz Deniliyor..Ama Biraz Düşününce Benim Aklıma Evrenden Dahada Büyük Birşey Olabileceği Geldi.Yani Evren Herşeyi Kapsıyorsa..Benim Görüşüme Göre Onuda Kapsayan Birşey Olmalı..

Aslında benim görüşüm saçma gibi..çünkü herşeyi kapsayan birşey varsa ,benim görüşüme göre onuda kapsayan birşey var..yine benim görüşüme göre onuda kapsayan birşey var

beynim bulandı

• Benim görüşüme göre bir asıl evren var sonsuz. birde bizim 'evren' dediğimiz büyüyen birşey var. Asıl evren bizim 'evren' dediğimiz şeyleri yani herşeyi kapsıyor.

Ne kadar gelişirsek gelişelim bu sorulara cevap bulamayız gibime geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metete

Benim görüşüme göre bir asıl evren var sonsuz. birde bizim 'evren' dediğimiz büyüyen birşey var. Asıl evren bizim 'evren' dediğimiz şeyleri yani herşeyi kapsıyor.

eet aslında güzel bir teori..

ama o asıl evreninde içinde büyüdüğü birşey olmalı diimi
  • Hepimiz öleceğizz.. Kaçınn..

O zaman senin beynini biraz daha bulandırayım.. Atom lardaki çekirdek ve etrafında ki dönen elektronların zaman geçtikçe daha da uzaklaştığı görülmüş.. Evrende sürekli genel olarak genişliyor.. Yıldızlar birbirinden uzaklaşmıyor aksine GöKADALAR (galaksi) birbirlerinden genel anlamda uzaklaşıyor, ama genel anlamda örneğin bize en yakın Andromedia gökadası bize yaklaşıyor ve 4.5 milyar yıl sonra Samanyolu gökadası ile çarpışacak..

Olayı şuraya getirecektim, çok zaman sonrada Atomlardaki çekirdek ve elektronlar birbirinden çok uzaklaştığı için çekirdek ve elektronlar arasındaki çekme bağları kopacak düzeye gelecek ve evrendeki HERŞEY AYNI ANDA parçalara ayrılacak, ATOM diye bile birşey kalmayacak daha ufak parçalara ayrılacak.. Sicimleri biliyormusun, herşey o anda sicimlere ayrılmış olacak sanırım...

AMA bence sicimlerden daha küçük şeylerde var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 13 Aralık 2008; 16:16:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: birolayd

Hepimiz öleceğizz.. Kaçınn..

O zaman senin beynini biraz daha bulandırayım.. Atom lardaki çekirdek ve etrafında ki dönen elektronların zaman geçtikçe daha da uzaklaştığı görülmüş.. Evrende sürekli genel olarak genişliyor.. Yıldızlar birbirinden uzaklaşmıyor aksine GöKADALAR (galaksi) birbirlerinden genel anlamda uzaklaşıyor, ama genel anlamda örneğin bize en yakın Andromedia gökadası bize yaklaşıyor ve 4.5 milyar yıl sonra Samanyolu gökadası ile çarpışacak..

Olayı şuraya getirecektim, çok zaman sonrada Atomlardaki çekirdek ve elektronlar birbirinden çok uzaklaştığı için çekirdek ve elektronlar arasındaki çekme bağları kopacak düzeye gelecek ve evrendeki HERŞEY AYNI ANDA parçalara ayrılacak, ATOM diye bile birşey kalmayacak daha ufak parçalara ayrılacak.. Sicimleri biliyormusun, herşey o anda sicimlere ayrılmış olacak sanırım...

hocam parçalanmayı yok olmayı salla şimdilik
    evrenden daha büyük bişey varmı

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: metete

Benim görüşüme göre bir asıl evren var sonsuz. birde bizim 'evren' dediğimiz büyüyen birşey var. Asıl evren bizim 'evren' dediğimiz şeyleri yani herşeyi kapsıyor.

eet aslında güzel bir teori..

ama o asıl evreninde içinde büyüdüğü birşey olmalı diimi

Bence olmasına gerek yok. Sonsuzluğu insan beyni algılayamıyor.

• Bunları ben de düşünüyorum, özellikle bu sonsuzluğun sonunda ne var gibi çıkarımlar yapmaya çalışıyorum.
    Fazla zorlamamak lazım bence.
  • Bunları düşündükçe işin içinden çıkamıyorum. Ama şunu biliyorumki. Bu sonsuz boşluğun içinde yanlız değiliz. Nice dünyalar, Nice galaksiler, Nice güneş sistemleri. Ve trilyonlarca canlının bizim gibi bu sonsuz boşluğu paylaştığından eminim.
  • quote:

quote:

Horton u izlediniz mi?

Komik güzel bir animasyon ve bununla ilgili bir konusu var, bitişinde daha iyi anlaşılıyor.

Kesin izleyin...

http://www.imdb.com/title/tt0451079/

Sizce Evrenden Daha Büyük Bir Şey Varmıdır??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 13 Aralık 2008; 19:17:06 >

• quote:

quote:

evet var; hayalgücün...

• Bugün itibariyle, insanların bu tür sorulara gerçekçi cevaplar verebileceğini zannetmiyorum.
  • Bu soruların cevabı yok ona bakarsanız hiçbirşey yoktan varolamaz peki allah nasıl varoldu? Bu sorular insanı delirtir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmirli mert

Bu soruların cevabı yok ona bakarsanız hiçbirşey yoktan varolamaz peki allah nasıl varoldu? Bu sorular insanı delirtir.

Cevabı olmadığını nereden biliyorsun?
    Şu an için ışık hızına nasıl çıkılırın da cevabı yok!
    Ya da ışınlanmanın...
    Delirmek mi gerekiyor?
  • Orjinalden alıntı: Ultio

Orjinalden alıntı: cetinkaya.

Aslında benim görüşüm saçma gibi..çünkü herşeyi kapsayan birşey varsa ,benim görüşüme göre onuda kapsayan birşey var..yine benim görüşüme göre onuda kapsayan birşey var[sm=s15.gif

beynim bulandı

Senın dedigin şeyi kapsayan en son şey evren.

(bence)

• quote:

Orjinalden alıntı: metalok

quote:

Bu soruların cevabı yok ona bakarsanız hiçbirşey yoktan varolamaz peki allah nasıl varoldu? Bu sorular insanı delirtir.

Ya da ışınlanmanın...
    Delirmek mi gerekiyor?

Yumurta mı tavuktan cıkıyor tavuk mu yumurtadan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpr_aras

quote:

Orjinalden alıntı: metalok

quote:

Ya da ışınlanmanın...
    Delirmek mi gerekiyor?

Yumurta mı tavuktan cıkıyor tavuk mu yumurtadan?

Verdiğiniz örnek ile ilgili hiçbir benzerlik yok...
  • Yaratılıştan insanın zihninin tasavvur edebileceği mefhumlar belirlidir.
    Bu sınırları zorlamak şu an için güç gibi görünüyor.

Söz ettiğimiz konuda bu sınırların dâhilinde... O sebepten şu an için bir şey diyemeyiz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.