Şimdi Ara

Sizce Dünyanın Gelmiş ve Geçmiş En Büyük İmparatorluğu hangisidir ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
3
Favori
10.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dönem dönem ayırdım zaten arkadaşlara parça parça yanıt verirken yanlış anlaşılmış olabilirim.
    Yükseliş döneminde gemileri karadan yürütmek kısmına gelirsek 2. dünya savaşında almanyanın atom bombasını bulma olayını anlatmama gerek yok sanırım adamlar dünyayı değiştirecekti amaçlarına ulaşabilseler ki amerika ele geçirdi tam tersi oldu.( karadan gemi yürütmek büyük bir iştir o dönem için ) ayrıca sahi toplarının roma surlarını yıkması avrupa dere krallıklarına öncülük etmiş surların kalelerin yıkıla bildiğini göstermiştir.
    bizans eski gücünde deildir tamam buraya kadar ama 7000 bin kişiyle istanbulu savunuyor falan diyorlar fıttırdım burada... birkere o çağda romanın surları gibi kaç tane sur var dır allah aşkına bir bakın ben osmanlı deyip gececektim zaten başlığa ama tartışma çıkmış duramadım uzatmaya meyilli değilim zaten yanıtın için ayrıca teşekkür ederim.

• Yüz ölçümü olarak en büyük imparatorluk Pers imparatorluğu diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Not thing is true, everything is permitted. We are Assassins

• Exxon Mobil Corporation

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony John Soprano -- 31 Mayıs 2013; 1:37:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikann

quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Padişahın tek lafıyla dans etmek yasaklanmış ve kanuninin 30 yılı at üstünde geçmiş yalanları 21. yüzyılın en baba yalanlarındandır

sen bir numara yalansın bence kaç kitap okudunda.. kaç kere saraylara gittin de ... gelmiş burda 1 numara yalandır bunlar diyorsun senin gibi nesilden utanıyorum ulan yazıklar olsun.

ben sizin gibi 3-5 çakma tarihçinin lafını benimseyen nesilden utanıyorum az araştırın az okuyun, saraylara defalarca gittim merak etme
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quintus Lentulus Batiatus

quote:

Osmanlı İmparatorluğu bence çünkü neden mi ?
    -1125 yıllık Bizans İmparatorluğunun elinde olan İstanbul'u fethetmiştir.Bununla beraber yeni bir çağ açılmıştır.Bizans İmparatorluğu yıkılmıştır..
    -Gemileri karadan yürütmüştür.
    -3 kıtaya yayılabilecek kadar genişlemiştir Osmanlı İmparatorluğu.
    -Osmanlı Padişahları iyilikleriyle tüm dünyaca tanınmıştır.
    -Yaklaşık 700 sene ayakta kalmıştır..
    Daha birçok nedeni var aklıma gelenler bunlar.

-700 yıl ayakta kalmasını nedenler arasında sayıyorsunuz ama ilk mesajınızda Roma nın 1125 yıl ayakta kaldığını belirtiyorsunuz
    -Dünyada daha fazla yayılmış osmanlı dan çok devlet mevcuttur
    - Karadan yürütme olayı daha önce birden fazla kez yapıldı fikir Osmanlı ya ait değildir
    - Osmanlı padişahları içki içerken içki içtikleri için cezalandırdıkları insanlarla da tanınır
    - İstanbul'u aldığımızda Roma!nın romalığı kalmamıştı zaten . Küçük bir şehir devletiydi o kadar.

birkere istanbulu aldığımızda roma hala güçlüydü bunu hepimiz biliyoruz.
    osmanlı padişahları tek laflarıyla kişisel olarak bazı devletlerde 100 sene dans etmeyi bile yasaklaya bilme güçüne erişmiştir ( fransa ) arada onlarca devlet varken.
    osmanlı zamanının teknoloji bakımından en ilerilerindendir yükselme döneminde..
    ayrıca dünyada en kısa savaşlardan ve ülkelerin padişahlarını sadrazamlarına eş tutmuştur cihan devletidir ordu gücünün üstünde dünyada ordu yoktur ( yükselme döneminde ) dünyada hoşgörülükleriyle tanınır osmanlılar yüzlerce kanıt koyabilirim...

Fazla Muhteşem Yüzyıl izlemişsin sen...

• quote:

Orijinalden alıntı: Çizgi_

Yüz ölçümü olarak en büyük imparatorluk Pers imparatorluğu diye biliyorum.

tarihte en büyük ülke kubilay han zamanındaki moğol imparatorluğu 1294 te han öldüğünde:
    44.000.000 km2

ingiliz imparatorluğu 1925 te azami sınırlarıyla:
    35.000.000 km2

osmanlı imparatorluğu 3.murat döneminde 1590 yılında azami sınırlarıyla:
    19.900.000 km2

sovyetler birliği yıkılmadan önce 1980 lerde:
    22.400.000 km2

kaynak yeni türk ansiklopedisi.....
  • quote:

quote:

quote:

Padişahın tek lafıyla dans etmek yasaklanmış ve kanuninin 30 yılı at üstünde geçmiş yalanları 21. yüzyılın en baba yalanlarındandır

sen bir numara yalansın bence kaç kitap okudunda.. kaç kere saraylara gittin de ... gelmiş burda 1 numara yalandır bunlar diyorsun senin gibi nesilden utanıyorum ulan yazıklar olsun.

ben sizin gibi 3-5 çakma tarihçinin lafını benimseyen nesilden utanıyorum az araştırın az okuyun, saraylara defalarca gittim merak etme

trakya üniversitesi tarih bölümü öğrencisiyim sana o mektubun aynısının kaynağını gösteririm bilip bilmeden insanlara iftira atma çakma tarihci lafıymış marmara üniversitesi tarih profesörü cine5 de yayın yaptığında soru olarak gelmişti oradanda biliyorum 2 yoldanda kanıt sunarım sana sen ne sunacaksın bana safsatalarınımı ?

• en baba imparatorluk saksonyadır
  • Osmanlı , Nazi almanyası , avrupa hun
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

en baba imparatorluk saksonyadır

Neden güldüm ben şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Alman Sempatizanı

/>
    Avrupanın tamamını 4 yılda fetheden başka bir devlet yoktur

Aynı hızda kaybeden başka bi devlette yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Shodaime

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

en baba imparatorluk saksonyadır

Neden güldüm ben şimdi

seninde için fesat kardeş
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Saksonya

en büyük imparatorda deli ibrahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root_echo -- 31 Mayıs 2013; 2:17:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jagen H'ghar

Biraz tarih bilgisi olan hem askeri hem ordu bakımından Moğol imparatorluğu olduğunu bilir

Dünya'nın % 22'sine yayılmış 34 milyon km2den fazla bir alanı kapsıyan, ve tarihin bitişik sınırlara sahip olmuş en büyük imparatorluğudur

Biraz tarihi bilgisi olan birisi hem askeri hem ordunun aynı şeyler olduğunu bilir. Onu geçtim biraz tarihi bilgisi olan birisi imparatorluk olmanın sadece askeri güçle ve toprak büyüklüğüyle olamayacağını; siyasi, iktisadi, kültürel, coğrafi, dinsel pek çok olgunun incelenerek güçlü, tutarlı bir yapıya sahip olup olmadığına, kendine has bir devlet geleneği oluşturup oluşturamadığına bakılarak karar verilecek birşey olduğunu da bilir. Ayrıca birazcık, azıcık, minnacık tarih bilgisi olan birisi aralarında belki 1000 yıllık bir süreç olan farklı imparatorlukları karşılaştırmaz, halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu tartışmalarına girmez. Ha bu arada Almanya yenildiği için bizde yenilmiş sayıldık dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-328F93D37 -- 31 Mayıs 2013; 2:38:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

trakya üniversitesi tarih bölümü öğrencisiyim sana o mektubun aynısının kaynağını gösteririm bilip bilmeden insanlara iftira atma çakma tarihci lafıymış marmara üniversitesi tarih profesörü cine5 de yayın yaptığında soru olarak gelmişti oradanda biliyorum 2 yoldanda kanıt sunarım sana sen ne sunacaksın bana safsatalarınımı ?

O programa çıkan Ahmet Şimşirgil'e de fazla güvenme derim. Kendisi biraz fazla 'Osmanlıcı'. Konu Osmanlı olduğunda abartı ve işine gelmeyenleri görmeme gibi huyları var. Kendisinden 4 yıl boyunca ders almış biri olarak söylüyorum bunu.

• En büyük?

En büyüğü mağlup eden ondan daha büyük değil midir?

Romayı bizim dedeler haşat etti

Bizim dedeler olmasa daha yıkılmamış olurlardı heralde. Dokunmayınca kimse.

Buraya gelip roma imp, roma imp yazmak kolay. En büyük dediğinizi bizim dedeler (hun) parçalayıp sonra batı olanı yıktı

Aynı dedelerin torunları (ki iki gün önce yıl dönümünü kutladık) sizin elemanların son varlığını da (istanbul) elinden alınca batı romayı da yıkmış oldu dedeler

Yüzölçümü dersen yine iş karışır. Bunun moğolu var, britanyası var. Roma neymiş la

Ayrıca tarihin görevi geçmişte olanları sebep-sonuç ilişkisiyle incelemektir, bu kadar. Dünyanın en büyük imparatorluğunu seçmek gibi bir lüksü yok

Aşağılık duygusu tavan yapmış sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cordarone -- 31 Mayıs 2013; 3:06:13 >

• Cengiz Han duymasın bunları.
  • Tabikide Roma. Romadan kastımız Bizans ve Batı Roma'nın toplam boyutu. Neredeyse dünyayı kaplıyor.
  • Chengiz Khan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alman Sempatizanı

/>
    Avrupanın tamamını 4 yılda fetheden başka bir devlet yoktur

okadar çabuk kaybeden bi devlet de yoktur sanırım

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.