Şimdi Ara

Sizce bu karda buzda hangi araç hangi lastik? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ESP olmasa bile anti patinaj sistemi buzda arabayi kaldirirken ise oldukca yariyor. Tekerlek bos donmeye baslayinca gazi kesiyor, ta ki tekrardan tutunana kadar (her zaman basarili olmuyor o ayri)
  • 2011 F10 520d borusandaki kış lastik kiti (dunlop) inanılmaz , tampon resmen kureme aracı gibi ama arkadan ceker olmasına ragmen en ufak problem oluturmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Nokian Hakkapeliitta 7 lastiklerim olsun araç farketmez.

ya bu lastikleri başka yerlerde de duydum ama hiç kullanmadım..

eğer kullandıysanız görüşlerinizi alabilirmiyiz? ayrıca çivili olarakmı yoksa çivisiz olarak mı kullanıyorsunuz? "7" dediğinize göre çivili kullanıyorsunuz

çiviler asfaltta sorun yaratmıyormu?
  • benim insignia ya adam gibi 4 tane kış lastiği taksam zaten benim için yeterli bütün özelliklere sahip....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikum

quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Nokian Hakkapeliitta 7 lastiklerim olsun araç farketmez.

ya bu lastikleri başka yerlerde de duydum ama hiç kullanmadım..

eğer kullandıysanız görüşlerinizi alabilirmiyiz? ayrıca çivili olarakmı yoksa çivisiz olarak mı kullanıyorsunuz? "7" dediğinize göre çivili kullanıyorsunuz

çiviler asfaltta sorun yaratmıyormu?

Üstad açıkçası ben de kullanmadım. Yalnız Nokian, fabrikasyon çivili lastik üreten tek marka diye biliyorum. Genel olarak çivili lastiklerin asfaltta konforsuz ve belli hızı aşınca çivileri fırlattığı için teklikeli olduğu biliniyor ama Nokian çivileri hava şartlarına göre lastiğin içine gömülüp afaltta da konforlu ve güvenli sürüş sağlıyormuş diye duydum. Bizzat bildiğim bir lastik değil.Namını duyduğum bir lastik Detayları inceleyince bu lastiği özenerek yaptıkları izlenimi veriyor.

http://www.lastiknokian.com/lastikDetay.aspx?URUNID=10

• Şu olsun,jant üzerinde bile gidilir

Sizce bu karda buzda hangi araç hangi lastik?
  • Olmasını isteyeceğim bir araç yok çok şükür. Forester XT + Nokian WRG2 ile hayatımdan memnunum :)

• aşağıda soldaki chevy olsa fena olmazdı tabi :D

• michelin'i geçiniz. good year ultra grip 8 ya da continental winter contact ts 830 en iyileri.
  • kış zinciri

• quote:

Orijinalden alıntı: nebel

michelin'i geçiniz. good year ultra grip 8 ya da continental winter contact ts 830 en iyileri.

Michelin'I kalitesi nedeniyle mi yoksa malum sebepten mi geciyorsunuz? :)
  • konuya girmeden once quatrocular konuyu basmistir zannediyordumda yanilmisim
  • hangi lastik olursa olsun 2 sene kullanıp yenisini alacaksın kar lastiğinde bana göre...3.yıl kullanmayacaksın...yumuşaklığı gidip sertleşiyor 2 yıl sonunda...

goodyear ug7,ardından michelin alpin kullandım...bugün alacak olsam hangisi ucuzsa onu alırım,2 yıl kullanacağım sonuçta...muhtemelen lassa snoways alırım,1cm dişi var neredeyse,yumuşacık hemde...
  • sava nasıldır

yada petlas
  • Sava bayide incelediğim kadarıyla bana sert bir lastik izlenimi verdi...kullandıkça daha da sertleşecektir eminim...

eşimin Corsa'ya 185/65/14 kış lastiği aldım bu sene...sava 4x110tl'ydi,aklımı çelmedi değil...ama bahsettiğim nedenden dolayı 4x140tl'ye ContiWintercontact TS800 aldım...babamların C4'e de geçen sene Conti almıştım,yumuşak nefis bir lastik gerçekten...

dedim ya,şimdi alsam Lassa snoways alırım...gerçi az önce 407'm için 205/60/16 fiyat bakayım dedim,şok oldum;adet 260TLaynı paraya Michelin alpin,Goodyear UG7-8 yada ContiWintercontact rahatlıkla alınır...

Petlas yumuşaksa ve bunlardan ucuzsa tercih edilebilir...
  • Subaru demek için girmiştim ama benden önce söyleyen çok olmuş
    Tabi yanında kış lastiği
  • Lassa Snoways gayet iyi tavsiye ederim
  • Leon +Tcs, edl, dsr ve bf goodrich kar ve çamur lastiği.
  • Hepinize hayırlı kandiller diliyorum arkadaşlar, Allah dualarımızı kabul etsin inşallah
  • bu havalarda eski lada samara mızı özlüyorum. lastik problemi yok :(
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.