Şimdi Ara

Sizce 144hz mi Yoksa 2K mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir monitör almayı düşünüyorum, aklımda iki model var. Kullanım amacım sadece oyun değil dizi film vb. fakat ağırlıkla oyun.
    Aklımda iki model var.

AOC Q3279VWF, 31.5" QHD çözünürlükte VA panel, paneli 10bit renk sayısı 1.07milyar .
    Lenovo Legion Y25F var bir de FHD çözünürlük 144hz.

Normalde oyun için direk 144hz seçerdim fakat genellikle Fifa ve RPG oyunları oynayan birisi olarak 31.5" ekranın ve 2K çözünürlük farkının 144hz farkından daha büyük olacağını düşünüyorum bu tarz oyunlarda. Ayrıca dizi izlerken de renkler, boyut ve çözünürlük fark yaratır diye düşünüyorum.

Yoksa 144hz farkı daha mı fazla olur? Mesela Witcher 3 ü 31.5" 2K çözünürlükte, VA Panel düzgün renkleri olan bir monitörde mi oynamak daha fazla keyif verir yoksa 24.5" 144hz TN panel bir monitörde oynamak mı daha fazla keyif verir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FLowme131 -- 21 Nisan 2018; 19:35:10 >

• Bu saatten sonra fullhd ve tn panel asla almam şahsen, büyük ekran alınırsada curve olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cexxx

Bu saatten sonra fullhd ve tn panel asla almam şahsen, büyük ekran alınırsada curve olmalı.
    curved deneyimlemeden sakın almayın
  • spyae kullanıcısına yanıt
    İyi anlamda mı dediniz bınu? Curved szde nasıl bir izlemim oluşturdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi veya kötü anlam derken kağıt üzerinde yapılan onca pohpohlamaya istinaden yok TN kadar hızlı ips kadar renkli vs. ben aradığımı bulamadım.
    Beklentiler önemli bu konuda, belki siz benim takıldığım noktaları önemsemezsiniz;yine de çalışır halde görüp almakta fayda olduğu için belirttim.

Büyük vatan mağazalarında monitörleri yan yana görme fırsatı bulabilirsiniz.Mesela Bostancı vatanda her modeli üst katta teşhir ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cexxx

Bu saatten sonra fullhd ve tn panel asla almam şahsen, büyük ekran alınırsada curve olmalı.
    curve ekran kotu bi ekran degil ancakkkkk herkes begenmedi curve leri hocam.eleştirenler cok.ve düz ekran olup üst seviye monitorler tekrar geliyorlar.
  • Tabiki de o tür oyunları 2k büyük ekranda oynamak daha fazla keyif verecektir. Ben de alacağım zaman araştırırken Aoc modelinde colour banding sorununu görüp vazgeçmiştim ve yazdığın gibi paneli gerçek 10 bit değil (8bit+frc). Her ne kadar çözünürlük açısından güzel görünse de ekran kartın 2k'ya tam yetmezse oyunda hiçbir anlamı kalmaz sadece dizi film izlerken biraz daha rahat edersin.

Ekran kartının ne olduğunu göremedim ancak gtx1070 ortalama 2k deneyim için tavsiye edilse de 2kyı güç bela karşılıyor.. 1080p Düzgün bir IPS veya VA daha kullanışlı olacaktır. Ama bütçende sıkıntı yok ise ileri yatırım için daha kaliteli 2k monitörlere yönelebilirsin.
  • Düz panel tercih etmem dedim fakat fiyat performans ve HDR10 desteği ile linkteki mönitör aklımı çelmedi değil.

LG 29 29WK600
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.