Şimdi Ara

siyaset bilimi kamu yonetimi yardim! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam zaten 1 senemi yediler kabul ediyorum bazı yerler de bende hata yaptim bu bana zaten saçma geldi ama yinede kurt düşürdü ailemin yaninda söyleyince onlarda endişelendiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yurt dışı seyahatleri seversen bu bölümden iyisi yoktur. Hele 2 dil ile mezun olursan güzel bir üniversitede + ortalamanda güzel olursa havada kaparlar seni. Üniversite isimlerine bakma sakın , sana getireceği şeylere bak. Atıyorum x üniversitesi 10 bin ile alır ama staj yaptırdığı yerler götüdür. Sana sadece 1 dil ile ders öğretir ama Y üniversitesi 50 binle alır fakat staj yaptırdığı yeler X e göre hem iyidir hemde 2 dil ile mezun eder. İsim değil , senin alacağın eğitim önemli.

• Benim keşke 1 senemi yeseler

• Hocam ben katip çelebi kocaeli üniv gibi illeride yazmayı düşünüyorum ışte 4 yıl sonra keşke 1 sene bekleseydim demekte istemiyorum napayim sence

• Tamam şimdi aylarca yaptığım derin araştırma sonucu:
    Ankara her ne kadar güzel olsa da yazma derim. İngilizce olmaması çok büyük bir kayıp.
    İstanbul güzel fakat puan tutmuyorsa yapacak bir şey yok.
    ODTÜ çok güzel, kesinlikle tutuyorsa yazmalısın. KESİNLİKLE.
    Bilkent tutuyorsa ama, ODTÜ yerine Bilkent yaz. Bilkent seni özele daha çok hazırlar ama, eğer devletse hedefin bunu düşün.
    Eğer Bilkent veya ODTÜ olmuyorsa Hacettepe yaz.
    Geri kalanını yazmanı pek önermem (Gazi ve Marmara hariç ama onlar hakkında pek bir bilgim yok)

Eğer belli bir yer varsa aklında detaylı bilgi verebilirim sadece sor hocam.
  • Mediarahan M kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim bilgi verdiğin için bu sene odtü çok zor dediğim gibi mezunada kalmak istemiyorum pek ama çevremde herkes bu dediğin gibi odtü ankara ıstanbuldan başka yerlerden mezun olunca is imkanı zor diyorlar sence napiyim?

merhaba, odtu siyaset ve kamudan mezun oldugumda ozelde calismakta sikinti cikmaz degil mi? devlet hic istemiyorum :/
  • Çoğu ders hukuk dersi. Aslı varken çakmasını seçme hukuk yaz derim.

• Ben de Türk-Alman'ı yazmayı düşünüyorum,30 bin civarı sıralamam var.Mezun olduktan sonra özelde hangi alanlarda çalışabiliriz?
  • ODTÜ olmuyorsa Hacettepe yazmanın bir sorunu yok.

http://www.kamudanhaber.com/images/upload/779fe1_36c2f24687a04de3a220b348c87ad67d.pdf
    Buraya bakarsan Hacettepedeki sosyal hayattan herkes memnun. A puan almış.

http://tr.urapcenter.org/2016/2016_t9.php
    Buraya bakarsan eğitimde genel sıralamada ODTÜ 1. Hacettepe 2.

Kesinlikle Hacettepe yaz derim. Ben Hacettepe Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yazacağım. Kampüse de gittim, öğr görevlileriyle de konuştum kesinlikle çok iyi bir yer.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Hacettepe_%C3%9Cniversitesi_mezunlar%C4%B1
    Buraya bakarsan mezunları arasında büyük çoğunluğunun aktör veya diplomat olduğunu görebilirsin.

http://nkoru.blogspot.com.tr/2015/04/genc-diplomatlarmz-gorevlerine-baslad.html
    Burada ise onun kanıtı var diplomat adaylarının ünilerini gösteren bir şema ile.

Şimdi aynı zamanda Hacettepe'de seçmeli ders imkanı çok fazla. İstediğin alanda alabiliyorsun ve bu senin için bir sürü kapı açıyor.
    Aynı zamanda staj olanakları da çok fazla. İdari yargı hakimliği gibi üst düzey yerlere gelmek istiyorsan staj olanağı çok önemli.

Yanılmıyorsam Danıştay'a bile mezun sokmuş bir üniversite Hacettepe. Kesinlikle senin en iyi seçimin eğer ODTÜ olmuyorsa.

Bu arada 150 tane öğrenci topluluğu var demiş miydim?

• zeynep_s kullanıcısına yanıt
    Kaynak gösteremeyeceğim ama ODTÜye gittim ziyarete. Bana bir tablo gösterdiler ve tabloya göre ODTÜ mezunlarının %30u daha okurken özelden iş teklifi alıyor. %70i mezun olduğu gibi iş bulurken, %99undan fazlası mezun olduktan sonra ilk 1 yıl içinde iş buluyor. Yani özel imkanları fazlasıyla var tabii. Ama burada biraz kendini göstermen de gerekli. Okurken iş teklifi almak çok güzel bir şey olmalı.
    hocam siz odtü u.i istiyordunuz neden vazgeçtiniz
    hocam odtü u.i hakkında izlenimleriniz neler sizce u.i mi yoksa sbky mi
  • kai96 kullanıcısına yanıt
    gelmicek gibi, tm2yken 15k ile kapatmis benim tm3 siralamam 15k
    alternatiflere yoneldim ben de :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeynep_s -- 28 Temmuz 2016; 2:34:24 >
    tesekkurler :)
    anladım hocam yine de yazın belki gelir
    ODTÜ Uİ daha iyi sanki. Puan yetiyorsa kesinlikle ODTÜ Uİ.
    12kyım hocam nereyi yazarsam orası gelecek gibi
    Geçen sene 15 bin ile alan ve kontenjan değişiminin olmadığı bir bölüm orası. Bu yıl da 15 binle alırsa şaşmam gerçekten. Hayırlı olsun! Benim için ODTÜnün toprağını öpersen sevinirim.
    öperim hocam merak etmeyin inş sizde gittiğiniz yerde başarılı olursunuz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.