Şimdi Ara

siyaset bilimi kamu yonetimi yardim! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence büyük ihtimal gelir hatta 17 binlere kadar gerilerse şaşırmayın hukuk ve psikoloji gibi bölümler var tm3'te. Odtü ui en iyilerden biri fakat psikoloji ve hukuk gibi bölümlerin popüleritesini ve ülke genelindeki malum kanıyı( hukuk bitirirsen banko işin hazır,yüksek paralar kazanırsın...) düşünürsek tm3'te en fazla tercih edilecek bölümler hukuk,psikoloji,pdr ben 18 k yım %10 bile olsa kendim için bile bir ihtimal görüyorum.
  • Mediarahan M kullanıcısına yanıt
    Kardeş sagolasin verdiğin bilgilerden dolayı peki bu ünivlerde olay durumu nedir televizyonlarda odtude falan olaylar oluyor çevremde pek çok kişi biraz çekiniyor hacettepe nasıldır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hacettepe'de 3 büyük olay dışında (bazıları kanlı :/ ) bir olay olduğunu görmedim. ODTÜ'de ise hiç yok. Genelde çoğu zaman olaylar siyasi görüşlerden çıkıyor ODTÜ'de ise çoğunluk solcu veya tarafsız, sadece namaz kılanlara olan saldırıyı duydum. Hacettepe'de ise birkaç terör yanlısı (evet maalesef) grupların varlığı sorun yaratıyor. Halbuki genelde ODTÜ de Hacettepe de sorunsuz yaşayabileceğin iki yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kai96

anladım hocam yine de yazın belki gelir

cok umudum yok ama yazicam yine de, sagolun :/

quote:

Orijinalden alıntı: emrengn

Bence büyük ihtimal gelir hatta 17 binlere kadar gerilerse şaşırmayın hukuk ve psikoloji gibi bölümler var tm3'te. Odtü ui en iyilerden biri fakat psikoloji ve hukuk gibi bölümlerin popüleritesini ve ülke genelindeki malum kanıyı( hukuk bitirirsen banko işin hazır,yüksek paralar kazanırsın...) düşünürsek tm3'te en fazla tercih edilecek bölümler hukuk,psikoloji,pdr ben 18 k yım %10 bile olsa kendim için bile bir ihtimal görüyorum.

sagolun ama gerilicegini dusunmuyorum yukselir gibi geliyo :/ hukuk tm2den tm3e gectigi sene ortalama 1-2k yukselmis pek umudum yok o yuzden

• Bende bu bölümü düşünüyorum sıralamam 80K. Devlette Türk-Alman Üni. yazacağım sadece, özelde birçok yer geliyor ama Odtü Kıbrıs %75 burslu yada Bilkent %5o burslu arasında çook kararsızım. Bilkent %50 burslu okusam verdiğim paranın karşılığını alır mıyım sizce ? Senelik 15.000 tl öyle zenginde değiliz ama kıt kanaat zorlayarak 5 sene okuyabilirim. Kafama takılan soru mezun olunca karşılığını alıp alamayacağım.. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • zeynep_s kullanıcısına yanıt
    Heyheyhey sana çok iyi haberlerim var. Hukukun tm-2den tm-3e geçtiği yıl aynı zamanda her üniversitenin hukuk kontenjanı 100-200 kişi düştü. Düşmenin büyük bir kısmı bu nedenden dolayı. Belki bu sene herkes hukuk düşmüştü deyip yazmaz ondan düşer sıralamaları, ama sanmıyorum pek düşeceğini bu yıl tm2 den tm3 e geçenlerin. O yüzden kesinlikle yazmalısın.
  • arceus333 A kullanıcısına yanıt
    ODTÜ Kıbrıs'ı tavsiye etmem fakat Kıbrıs güzel bir yer diyor oraya gitmiş 3 arkadaşım. Ben Bilkent yazardım. Fazlasıyla alırsın karşılığını Bilkentte. Kim bilir belki daha fazla burs da alabilirsin...
    Ama ailenin durumu yoksa gerçekten kendi boğazlarından geçecek yemeği sakınıp parasını senin eğitimine vereceklerse kesinlikle devlet yazmalısın. Seni koruyup kollayan o insanların 5 yıl boyunca o kadar para ödemesi onları strese sokarsa gece uyuyamazlarsa gerçekten ben tanımıyorken bile üzülürüm.
    Ama özetle Bilkent kesinlikle paranın karşılığını verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arceus333

Bende bu bölümü düşünüyorum sıralamam 80K. Devlette Türk-Alman Üni. yazacağım sadece, özelde birçok yer geliyor ama Odtü Kıbrıs %75 burslu yada Bilkent %5o burslu arasında çook kararsızım. Bilkent %50 burslu okusam verdiğim paranın karşılığını alır mıyım sizce ? Senelik 15.000 tl öyle zenginde değiliz ama kıt kanaat zorlayarak 5 sene okuyabilirim. Kafama takılan soru mezun olunca karşılığını alıp alamayacağım.. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tm3 mu 80k? Benim 77k ve bilkent % 50 burslu yıllık 15 bin tl mi gerçekten?

odtü kıbrıs'ı neden tavsiye etmiyorsun hocam?
  • Hocam 8.600'e ODTÜ IR (uluslar) kesin kes gelir mi?
    2013 yılında tm2'de 9k imiş. niye bu kadar düşmüş gerilere doğru
  • Evet tm3. tam olarak 15.200 tl nasıl sence ?
  • svshatay26 S kullanıcısına yanıt
    Kesin gelir. Neden düştüğünü öğrenirsen bana da söyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arceus333

Evet tm3. tam olarak 15.200 tl nasıl sence ?

Bilkent gibi bir okul icin cok iyi bence ama onu bile vermek zorlar beni galiba. :/
    Sen ne dusunuyosun?

• bizi de zorlayacak ama kafamdaki soru mezun olunca ne iş yaparım ne kadar alırım ? buna bi cevap bulsam hemen gideceğim ne kadar zorlanırsam da.
  • arceus333 A kullanıcısına yanıt
    Sosyal hayatın vasatlığı. "Kampüste 30 dk yürüdüm ve gördüğüm insan sayısını aklımda tutmaya karar verdim. Ama gerek kalmadı çünkü parmaklarım yetti." Bunu bir yerde duymuştum.

Sonuçta eğitim eğitimdir bana ne sosyal hayattan diyorsan, yurt fiyatları, yemekhane fiyatları vs vs. Yurt fiyatları binin üstüne çıkıyor aylık ve yemekler aşırı pahalı. Orada okuyacağına Bilkent'e aynı parayı ver daha iyi eğitim al derim. Düşünsene 10 ayda 1500 sadece barınmaya veriyorsan neden onu Bilkent'e vermeyesin?
    Tabii eğer kalacak yerin hazırsa Kıbrıs'ta, yazabilirsin sanırım. Tek engelinin o yurt fiyatları olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svshatay26

Hocam 8.600'e ODTÜ IR (uluslar) kesin kes gelir mi?

O sene 2014'te Marmara Hukuk 16.5k ya Deu Hukuk 17-18kya felan düşmüştü çoğu yerde böyle oldu sayısalların tm lerin önünde olması olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: PolitikHukukçu08

quote:

O sene 2014'te Marmara Hukuk 16.5k ya Deu Hukuk 17-18kya felan düşmüştü çoğu yerde böyle oldu sayısalların tm lerin önünde olması olabilir.

Hocam sonuç olarak uluslar bana gelir mi kesin?
  • siyaset bilimi ve kamu yönetimi ile sadece kamu yönetiminin farkı nedir diye sorsam aydınlatırmısınız ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PolitikHukukçu08

quote:

Hocam sonuç olarak uluslar bana gelir mi kesin?

Odtü ulusların Tm-3'te daha iyi kapatacağı çok kesin ama sen içini rahat tut kesin gelir.

Hocam kocaeli osmangazi veya katip celebide siyasal kamu yönetimi okursam pişman olurmuyum ? Ona göre tercih listem tamamlanacak

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.