Şimdi Ara

sıvı deterjanlar hakkında (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
6
Favori
81.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

konsantreler ilk çıktığında küçük bir araştırma yapmıştım. deterjanların içindeki etken temizlik maddelerini birbirne bağlayan bağların miktarının (su, sabun, diğer işe yaramayan ama çevreye zararlı maddeler) azaltılması ile elde ediliyormuş....daha az atık, daha temiz çevre vaadiyle..

Ürünün üzerinde 1 kapağın yettiği yazılarak buna uygun olarak yıkama sayısı yazıyor. Ancak yıkama sayısına denk gelen dozaj hiçbir zaman yetmiyor.

Mesela Yumoş Ekstra'nın üzerine yarım kapağın yettiğini yazmışlar ama ben 1,5 kapak kullanmadan etkisini göremiyordum. Bu da ürünün 3 kat pahalıya gelmesi ve doğanın daha da fazla kirlenmesi demek.

Bingo'nun konsantre yumuşatıcısında da yarım kapağın yettiği yazıyor ama onda da 1 kapakla koku alabiliyordum. Normal olanı daha koyu kıvamlı ve 1 kapak koyduğumdaki etkiyi aynen gösteriyor.

şu an vernel konsantre kullanıyorum.1 lt olanının ambalajında, 24 ml (yarım kapak) için 1-2 tane koku sembolü, 48 ml için de (tam kapak) 3-4 koku sembolü var. yani benim anladığım daha kalıcı koku için 1 kapak koyun....bir de bu miktarların 4-5 kg çamaşır için oldugu belirtilmiş...ambalajın üzerindeki yıkama sayısı ise bu durumda 4-5 kg çamaşır için normal kalıcılıkta koku-yumuşaklık istendğinde geçerli.. (24 ml x40 yıkama=960 ml eder, o da yaklaşık 1 lt)

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

Bugün markette 3kg Ariel'in 21,90TL'ye satıldığını gördüm. Birkez daha anladım, hayat çok pahalı.

Evet maalesef öyle. Bu yüzden arkadaşımla beyazlar için 1 milyoncudan kilosu 4,5TL'ye açık Ariel aldık. 6kg'ı 27TL yapıyor, zaten marketlerde de o fiyat. Biz de 1,5kg almış olduk idarelik. Benim evdeki biterse de Bill alırım sanırım. Yazın denediğim eşantiyonları güzel çıkmıştı.

Sıvı deterjan arayanlar için A101'deki Woolite'ın fiyatı fena değil. 50 yıkamalık 3lt Woolite 8 küsür TL'ye satılıyor. Eskiden 3lt sıvı deterjanı 6 veya 6,95TL'ye temin edip stoklardım ama epeydir o fiyatları göremiyorum. Gidişata bakılırsa göremeyiz de herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Mart 2012; 1:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr
    şu an vernel konsantre kullanıyorum.1 lt olanının ambalajında, 24 ml (yarım kapak) için 1-2 tane koku sembolü, 48 ml için de (tam kapak) 3-4 koku sembolü var. yani benim anladığım daha kalıcı koku için 1 kapak koyun....bir de bu miktarların 4-5 kg çamaşır için oldugu belirtilmiş...ambalajın üzerindeki yıkama sayısı ise bu durumda 4-5 kg çamaşır için normal kalıcılıkta koku-yumuşaklık istendğinde geçerli.. (24 ml x40 yıkama=960 ml eder, o da yaklaşık 1 lt)

Evet açıklamanız doğru, ama yarım kapak kullanıldığında konsantre olmayan normal ürünle aynı sonucu veremiyor. Yani normal ürünün önerilen kullanımı konsantrenin 48ml ile verdiği performansa eşit. Bu durumda da iddia edilen yıkama sayısını yarı yarıya hesaplamak lazım.
  • quote:

quote:

Bugün markette 3kg Ariel'in 21,90TL'ye satıldığını gördüm. Birkez daha anladım, hayat çok pahalı.

Evet maalesef öyle. Bu yüzden arkadaşımla beyazlar için 1 milyoncudan kilosu 4,5TL'ye açık Ariel aldık. 6kg'ı 27TL yapıyor, zaten marketlerde de o fiyat. Biz de 1,5kg almış olduk idarelik. Benim evdeki biterse de Bill alırım sanırım. Yazın denediğim eşantiyonları güzel çıkmıştı.

Sıvı deterjan arayanlar için A101'deki Woolite'ın fiyatı fena değil. 50 yıkamalık 3lt Woolite 8 küsür TL'ye satılıyor. Eskiden 3lt sıvı deterjanı 6 veya 6,95TL'ye temin edip stoklardım ama epeydir o fiyatları göremiyorum. Gidişata bakılırsa göremeyiz de herhalde.

Bill'i beyazlarda mı kullanmıştınız? Birde şuan Kim Marketleri'nde 5kg Ariel 19,90TL. Uygun sayılabilir.

• Bağcılar a101 de woolite ; 6.95 ti dün...yalnız
    101 ler magaza indirimi yapıyor genelde.sadece bağcılar mağazasına ait olabilir . Ayrıca makromarkette 2*3 lt si ya 14.25. Yada 14.76 ti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan_bera -- 2 Mart 2012; 8:43:40 >
  • merhaba,
    acil olarak bir şey sormak istiyorum.
    evde deterjanım bittiği için beyazlara perwoll renkliler için olan deterjan koydum ve deterjanın kendi rengi olan mavilik beyazlara karışmış durumda. defalarca duruladım ama geçmedi. yeni bir beyazlar için deterjan alıp yıkadığımda çıkarmı acaba :( yeni giysilerim mahvoldu açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

merhaba,
    acil olarak bir şey sormak istiyorum.
    evde deterjanım bittiği için beyazlara perwoll renkliler için olan deterjan koydum ve deterjanın kendi rengi olan mavilik beyazlara karışmış durumda. defalarca duruladım ama geçmedi. yeni bir beyazlar için deterjan alıp yıkadığımda çıkarmı acaba :( yeni giysilerim mahvoldu açıkçası

deterjan gözüne su almaya başladıktan sonra sıvı deterjanı ilave etmeniz gerekiyordu. eğer su almaya başlamadan direk döktüyseniz böyle bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz. bir sonraki yıkamayı denemek lazım. olmadı, çamaşır suyuna basarsınız artık.
  • arkadaşlar perwoll siyah sihir deterjanını normal renklilerde kullanabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

arkadaşlar perwoll siyah sihir deterjanını normal renklilerde kullanabilir miyiz?

sadece koyu ve sıyah renklılerde kullanılır bılıyorm dostum.ama bı dene ıstersen
  • siyah sihir sadece siyah, füme gibi renklerde kullanılır çünkü içinde bir miktar siyah boya var arkadaşım.. renkliler için ise woolite canlı renkler kullanmalısınız, ayrıca beyazlar içinde farklı bir deterjan mevcut "Perwoll Beyaz Sihir" woolite'ın siyah ambalajlı olanı koyu renkli çamaşırlar için lacivert, siyah, gri, nefti yeşil v.s. ancak çok işe yaramadıklarınıda üstüne basa basa belirtmeliyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seru61 -- 30 Mart 2012; 12:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seru61

siyah sihir sadece siyah, füme gibi renklerde kullanılır çünkü içinde bir miktar siyah boya var arkadaşım.. renkliler için ise woolite canlı renkler kullanmalısınız, ayrıca beyazlar içinde farklı bir deterjan mevcut "Perwoll Beyaz Sihir" woolite'ın siyah ambalajlı olanı koyu renkli çamaşırlar için lacivert, siyah, gri, nefti yeşil v.s.

Perwoll Beyaz Sihir hiçbir işe yaramıyor. Deterjansız yumuşatıcıyla yıkanmış çamaşırlar gibi sadece koku var. Temizlikten eser yok.
  • başından beri bunlara karşı olduğumu tekrar belirtmiştim emrah bey'e konu ile ilgili bir link vermiştim yukarıda olması gerekli buğday.org idi yanlış hatırlamıyorsam.. orada tavsiye edilenleri uygulamak sağlık açısından çok daha iyi tekrar belirtiyorum sağlığımız biraz lekeden daha önemli!
  • quote:

Perwoll Beyaz Sihir hiçbir işe yaramıyor. Deterjansız yumuşatıcıyla yıkanmış çamaşırlar gibi sadece koku var. Temizlikten eser yok.

Tamamen doğru bir yorum. Perwoll eskiden ufak lekeleri çıkarırdı ama son zamanlarda leke konusunda sıfır.

Arkadaşıma aldığım Woolite eşofman paçalarına sıçrayan çamur lekelerini bile çıkaramamış!

Eskiden Perwoll'ü sadece ucuzluğu ve sıvı deterjan kullanmanın farklılığı nedeniyle kullanırdım. Ancak performans düşüşü ve fiyatının yükselmesiye artık Perwoll almak anlamsız.

Son 3lt Perwoll şişesinin dibini bulmasıyla Perwoll defteri benim için kapandı.

Birdaha Henkel firmasından zor ürün alırım. Vernel olsun, Pril olsun, Perwoll olsun kalitelerinde inanılmaz düşüşler var.

• candoğan hocam benim gorenje geldi serviste geldi şu an bağlıyorlar bilginize :)

deterjanlar konusunda yapabilecek maalesef çok fazla birşey hiç ama hiçbirinin eski kalitesi kalmadı o yüzden yeni yeni deterjan yanına yok leke çıkarıcı mendil, toz v.s. gibi yan ürünlerde çıkarılmaya başlandı sanırım bu da yeni bir pazarlama, aldatmaca taktiği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seru61 -- 30 Mart 2012; 12:23:53 >
  • yabancı ülkelerde de çamaşır yıkamak zorunda kalmış bir bedbaht olarak gördüğüm şudur; aynı marka (sadece isimler değişir) ürünler ülkemizdeki kalitenin çok çok üstünde ve fiyatlar orada biraz daha ucuz! asıl sorgulanması gereken durum bence aradaki bu fark!!!
  • quote:

quote:

Tamamen doğru bir yorum. Perwoll eskiden ufak lekeleri çıkarırdı ama son zamanlarda leke konusunda sıfır.

Arkadaşıma aldığım Woolite eşofman paçalarına sıçrayan çamur lekelerini bile çıkaramamış!

Eskiden Perwoll'ü sadece ucuzluğu ve sıvı deterjan kullanmanın farklılığı nedeniyle kullanırdım. Ancak performans düşüşü ve fiyatının yükselmesiye artık Perwoll almak anlamsız.

Birdaha Henkel firmasından zor ürün alırım. Vernel olsun, Pril olsun, Perwoll olsun kalitelerinde inanılmaz düşüşler var.

Bizim evde sadece Rinso'nun sıvısı kullanılır. O da bir markette fiyatının gayet ucuz olması nedeniyle. 700ml 6,50TL. Çok hassas renklilere kullanıyoruz.

Bence sırf Henkel değil tüm firmaların ürünlerinde kalitede ciddi düşüşler var. Ariel, Omo, Finish vs. hiçbiri eskisi gibi değil.

• Merhaba,
    SA8 Çamaşır temizleme ürünleri hakkında detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz
    http://www.tekrargel.com/c/9/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-%C3%BCr%C3%BCnleri
  • omo sıvı deterjan gerçekten süper. biber salçasının lekesini çıkarttı. neyle yıkandıysa çıkmadı çok şaşırdım açıkçası sonuca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: internetisi2008

Merhaba,
    SA8 Çamaşır temizleme ürünleri hakkında detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz
    http://www.tekrargel.com/c/9/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-%C3%BCr%C3%BCnleri

Amway SA8'i deneyen var mı? Açıkçası ben de merak ediyorum ama beyaz çamaşırlarda denemeye cesaret edemiyorum. Şu sıralar deterjan fiyatları arttığından aynı hesaba geliyor, bu yüzden elimdeki 4kg kadar Omo bitince almayı düşünmüyor değilim.

• quote:

quote:

quote:

Bizim evde sadece Rinso'nun sıvısı kullanılır. O da bir markette fiyatının gayet ucuz olması nedeniyle. 700ml 6,50TL. Çok hassas renklilere kullanıyoruz.

Bence sırf Henkel değil tüm firmaların ürünlerinde kalitede ciddi düşüşler var. Ariel, Omo, Finish vs. hiçbiri eskisi gibi değil.

hangi market acaba? migrosta dediğiniz fiytın 3 katı nerdeyse.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.