Şimdi Ara

Site jeneratörü devreye girdiğinde daire kaçak akım rolesi atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimize taşınalı 2 hafta oldu. Şimdiye kadar herangi bir sorun olmadı ama şiddetli yağmurda site jeneratörü 1 günlüğüne çalıştırıldı. Muhtemelen geçişler sırasında 2 sefer kaçak akım rolesi (Siemens 40A) attı. Benim dışımda binada aynı sorunu yaşayan bulunmuyor. Şuanda tekrardan şehir şebekesine dönüldü ve sorun tekrarlamadı. Bu konuda yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

-Soruna evdeki bir cihaz neden oluyor olabilir mi? Olabilirse hangi cihaz daha şüphelidir?

-Cihaz o anda kapalı ise (elektrikli ocak, çamaşır makinesi) soruna neden olabilir mi?

-Tunçmatik gibi akım koruma prizlerinin faydası olur mu?

-Kaçak akım rolesi ile ilgili bir sorun olabilir mi (siemens 40A) ? Değiştirmeyi önerir misiniz?

-Enerjisa nın böyle konularda desteği var mıdır? Yada elektirikçe çağırsam ölçerek sorunu tespit edebilir mi? Sorun sürekli olmadığı için çözüldü diyerek giden çok olacaktır.

Site jeneratörü devreye girdiğinde daire kaçak akım rolesi atıyor

• O gün kullandığın ısıtıcı varsa şüpheli alet onun takıldığı prizdir, veya şüphelenilecek alet odur.

Kaçak akım rölesi giren aktif enerji taşıyan canlı uç dediğimiz kablolar ile enerji çıkışını tamamlayan nötr pasif kablodaki akım farkının fazla olması durumunda atar. Bunun için girişten çıkışa değil girişten toprak hattı kablosuna elektriğin akması gerekir.

Kaçak yapan bir cihaz varsa bu sigorta atar, kaçak elektriğin insanı çarpmasını engeller. Farklı bir durum olarak, geri zekalı bir tesisatçı toprak hattı ile nötr hattını karıştırır, prizde, bağlantı yerlerinde bir araya bağlar, iyi sarmaz, birbirine değer problem olur.

Uyuşuk, işi tam incelemek istemeyen tesisatçılar röleyi açar devre dışı bırakır, kaçak olursa kalp krizi geçirir ölürsünüz. Tam araştırma yapacak tesisatçı ise işinin karşılığını almayı bekler, Türk halkının cebinde parası olmadığından para vermez, az vermeye çalışır falan derken öylece kalır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.