Şimdi Ara

Sistemime büyük bir upgrade yapıyorum sizce nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD Athlon x4 860 K 3.7 GHZ işlemci
    Asus Dual Rx 460 2 GB Ekran kartı
    Asus a68 hm-k anakart
    400 w güç kaynağı
    12 GB 1600 Mhz ddr3 ram

Seneye staj yapmam la birlikte sistemi yenilemek istiyorum aklımda şöyle bir sistem var

Ryzen 5 1400 işlemci
    Gtx 1060 3 GB
    Asus Prime B350M-a Anakart
    2133 MHZ DDR4 8 GB Ram
    500W Güç kaynağı

İşlemci ve anakartı Bu senenin Kasımında almayı düşünüyorum. Ekran kartını da 2018in Mayısı gibi almayı düşünüyorum.

• Ekran kartına 2018 de bakalım. Volta lar filan gelecek çünkü.

İmkanınız varsa R5 1600 alın derim. Sistemin ömrünü katlarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski sistemlerimiz birbirine çok benziyor.

AMD FX6300
    Asus RX460 Dual 2GB
    MSI 970-A Gaming
    8GB 1333Mhz ram

Aldıklarım;

Ryzen 5 1400
    Gigabyte RX570 4GB
    MSI B350 PC Mate
    Gskill Ripjaws 2x8GB (16GB) 3000mhz

Öncelikle anakartı bütçen varsa Tomahawk yoksa PC Mate yapmanı öneririm araştırmalarıma göre daha stabil anakartlar. Ayrıca ryzen sistemde 2133mhz ram kesinlikle kullanma hiç kimse de tavsiye etmez zaten. Ryzenlardan tam performans almak istiyorsan 3000mhz şart üstelik 8GB da artık ömrünü yitirdi 16GB kesinlikle şart oğlu şart. Ekran kartı da aynı şekilde 1060 iyidir ama 3GB belleği yer yer sıkıntı yaratabilir malum bir çok oyun high-ultra ayarlarda 4GB bellek yiyor.

Özetle işlemci dışında pek iyi bir sistem olmamış genel olarak hatalı diyebiliriz.

Not: Yeni gördüm parçaların bir kısmını 4 ay sonra bir kısmını da 10 ay neredeyse 1 yıl sonra alacakmışsın. Bence bunları konuşmak için çooook erken 4 ay sonra bile piyasanın ne olacağı bellisizken 1 yıl sonra için ekran kartı bahsi biraz komik olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

Eski sistemlerimiz birbirine çok benziyor.

AMD FX6300
    Asus RX460 Dual 2GB
    MSI 970-A Gaming
    8GB 1333Mhz ram

Aldıklarım;

Ryzen 5 1400
    Gigabyte RX570 4GB
    MSI B350 PC Mate

Öncelikle anakartı bütçen varsa Tomahawk yoksa PC Mate yapmanı öneririm araştırmalarıma göre daha stabil anakartlar. Ayrıca ryzen sistemde 2133mhz ram kesinlikle kullanma hiç kimse de tavsiye etmez zaten. Ryzenlardan tam performans almak istiyorsan 3000mhz şart üstelik 8GB da artık ömrünü yitirdi 16GB kesinlikle şart oğlu şart. Ekran kartı da aynı şekilde 1060 iyidir ama 3GB belleği yer yer sıkıntı yaratabilir malum bir çok oyun high-ultra ayarlarda 4GB bellek yiyor.

Özetle işlemci dışında pek iyi bir sistem olmamış genel olarak hatalı diyebiliriz.

Not: Yeni gördüm parçaların bir kısmını 4 ay sonra bir kısmını da 10 ay neredeyse 1 yıl sonra alacakmışsın. Bence bunları konuşmak için çooook erken 4 ay sonra bile piyasanın ne olacağı bellisizken 1 yıl sonra için ekran kartı bahsi biraz komik olmuş.

Hocam nedense çok ileriyi düşünüyorum bilmiyorum ama böyle bir kafaya sahibim :D Ryzen'i Kasım da kesin olarak alıcam fakat ekran kartımı en geç Şubat sonu gibi değiştirebilirim. Sence para farkını koyup ryzen 1500x almam doğru olur mu yada hiç zor durumda kalmadan direk 1400 çeksem diyorum. Birde sanırım Nvidia Ağustos'Da madenciler için yeni kart duyurcakmış sizce o kartlardan sonra bu kartlar bir rahat nefes alır mı ? 6 gb gtx 1060 1900 liraya kadar gelmiş durumda. Ve anakart'a çok para vermek istemiyorum açıkçası. Bana bu anakartı önermelerinin sebebi tek tuşla overclock dediler bende tamamdır dedim. Bana gtx 1060 dışında önerebileceğin bir kart var mı peki ? Zaten böyle bir sistem topladıktan sonra sistemimi daha sonra pek değiştireceğimi düşünmüyorum.

• Ram yetersiz ama takviyesi kolay bi parça o yüzden sorun değil. Ama ekran kartı seçimin hiç olmamış 3 gb 1060 ta vram darboğazı yaşarsın. Bütçe sıkıntın yoksa direk 1070 al geç derim 1060 alacaksanda kesinlikle 6 gb olanından al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrions

quote:

AMD FX6300
    Asus RX460 Dual 2GB
    MSI 970-A Gaming
    8GB 1333Mhz ram

Aldıklarım;

Ryzen 5 1400
    Gigabyte RX570 4GB
    MSI B350 PC Mate

Hocam nedense çok ileriyi düşünüyorum bilmiyorum ama böyle bir kafaya sahibim :D Ryzen'i Kasım da kesin olarak alıcam fakat ekran kartımı en geç Şubat sonu gibi değiştirebilirim. Sence para farkını koyup ryzen 1500x almam doğru olur mu yada hiç zor durumda kalmadan direk 1400 çeksem diyorum. Birde sanırım Nvidia Ağustos'Da madenciler için yeni kart duyurcakmış sizce o kartlardan sonra bu kartlar bir rahat nefes alır mı ? 6 gb gtx 1060 1900 liraya kadar gelmiş durumda. Ve anakart'a çok para vermek istemiyorum açıkçası. Bana bu anakartı önermelerinin sebebi tek tuşla overclock dediler bende tamamdır dedim. Bana gtx 1060 dışında önerebileceğin bir kart var mı peki ? Zaten böyle bir sistem topladıktan sonra sistemimi daha sonra pek değiştireceğimi düşünmüyorum.

Tek tuşla OC falan hikaye hiç bulaşma öyle şeylere. İşlemciye ince ayar yaıp 1.3v ile 4ghz görecekse o tek tuşla OC muhabbetinde 1.45v ile 4ghz görür fark o kadar uçurum yani bu sefer 15 derece fazla ısınır işlemcin ona orantılı fan sesi çok çok fazla kafanı ütüler bu olay böyle uzar da gider. Özetle otomatik OC diye bir şey yok, var da yok işte bulaşma.

Ekran kartı olarak da dediğim gibi çok uzun zaman sonra alacaksın o zaman ne olacağı bellisiz belki yeni seriler çıkar yada çıkışı duyurulur bir süre daha beklemen icap eder malum 1000 serisi 1,5 yıldır piyasada sen alasıya da 2000 serisi çıkar belki yada AMD orta seviye kartları çıkarır kesin bir şey söylenemez.

• quote:

AMD FX6300
    Asus RX460 Dual 2GB
    MSI 970-A Gaming
    8GB 1333Mhz ram

Aldıklarım;

Ryzen 5 1400
    Gigabyte RX570 4GB
    MSI B350 PC Mate

Hocam selam ekran kartının ses/sıcaklık düzeyi ne seviyede acaba?

• İmkânınız varsa; R5 1600 işlemci alın. Bellek te G.skill 8Gb 3000Mhz C15 olabilir. Anakart olarak B350 Pc Mate alabilirsiniz. Fazla gelir ise B350M Pro-Vdh modeli de olur.

Hatta beklemek sorun değil ise 1 sene o sistem ile idare edin. Seneye Zen2 'den bir işlemci ile sistem kurarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 23 Temmuz 2017; 8:55:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gb 1060 almak çok mantıklı değil.

İşlemci olarak r5 1400 yerine r5 1600 almak daha mantıklı arada çok aşırı bir fiyat farkı yok. Yada R3 1200 400 - 450 lira civarından gelirse 3.6-3.7 ghz oc yaparak yeni zen işlemciler gelene kadar idarelik te kullanabilirsin istersen r5 1400'te alabilirsin sana kalmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.