Şimdi Ara

Sistem Upgrade Tavsiyesi Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Sanırım 2014 yılıydı, kurduğum sistem şöyle;

Anakart: msi z87-g43 gaming

İşlemci: i5 4670k

Ekran kartı: Asus GTX770

Ram: G.Skill RipjawsX 8GB 1866MHz DDR3 (4GBX2)

Kasa: Zalman z11

Power: Corsair VS650

SSD var.

Detayı imza kısmında yazıyor.

Bütçe 5.000 civarında ama duruma göre zorlarsam biraz daha çıkabilirim. Ne kadar düşük bütçe olursa o kadar iyi tabi. Daha çok oyun performansı için değişiklik istiyorum. Özellikle açık dünya oyunlarında, çok parçacıklı temalarda fena kasıyor. Çizim ve render çoğu zaman ihtiyacım olmuyor. Ekran kartı değişimi şart gibi ama işlemci ve ram'e gerek var mı bilemedim. Diğer bileşenler için şart değilse bütçeyi düşük tutmak istiyorum mümkün olduğunca.

Tavsiyeleriniz çok kıymetli. Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah.b -- 31 Ekim 2020; 0:32:18 >

• sistemin iyi aslında, sadece ekran kartını değiştirebilirsin. Benim görüşüm bu yönde.

• I5 10400F --- 1650 TL

B460M Anakart --- 750 TL

2x8GB DDR4 Ram --- 600 TL

GTX 1660 Super Ekran Kartı --- 2500 TL

Bu şekilde bir güncelleme yapabilirsiniz.

• Bence işlemci tarafında değişikliğe gitmene gerek yok. Soğutucun stok sanırım güzel bir kule tipi soğutucu veya bütçeye göre sıvı soğutucuyla overclock edilebilir. Ekran kartı olarak Gtx 1660 Super tercih edilebilir bütçeye göre. Ram kısmında Adata Xpg Gammix 3000mhz alınabilir 2×8. Söylediklerim zaten bütçeyi aşmayacak şekilde hatta daha ucuz bile olabilir. Bunlar yeterli olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YusuFurkan24 -- 2 Kasım 2020; 12:30:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çok teşekkür ederim ilginize. fiyat araştırmasına başlayayım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.