Şimdi Ara

Sistem upgrade karmaşası ! Aceleye gerek var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus P8Z77v-Pro
    i7-3770k 4,2 Ghz
    Inno3D iChill GTX 1080 Ti X3 Ultra
    CMZ16GX3M4A1600C9B Quad/Dual (4x4GB) DDR3 1600 Mhz CL9
    OCZ MXS Pro 700W Moduler
    UHD 43" LG 43uj430v Monitör

Değiştirmek İstediğim parçalar:
    3700X + B450 TOMAHAWK MAX + 16GB(2x8GB)3600MHz

Mevcut sistemimle birçok oyunda ultra olmazsa bi tık aşağı high ayarlarda 4k/60fps rahatlıkla oynuyorum. Üstüne çıktığı oluyor ama yırtılmalar dan dolayı V-Sync açık oynuyorum. Örnek olarak A Plague Tale: Innocence oyununu 4K en yüksek ayarlarda ortalama 50fps ile oynattığı için bi tık altında ortalama 59fps oynayarak bitirdim.

Ayrıca aldığım günden beri cpu için biostan manuel çarpanı 42 yapıyorum öyle voltaj v.s. uğraşmadan 4.2 ghz de kullanıyorum.

Ürünleri sepete attım, alsammı almasammı bilemedim, kimisi amd ısınıyor ama sıkıntı yok demiş, kimisi vaad edilen boost hızlara çıkmıyor demiş, oc yapanlar bilim adamı gibi ordan şu değer burdan şu değer işine girmiş, işin neticesi benim için önemli olan oyun performansı, mesela böyle bir değişiklik 50fps değeri yukarı çekebilir mi ?

Bu hafta ekran kartı dışında bu sistemi alalı 7 sene oldu ve hiç üzmedi beni, xbox oyun fiyatları canımı sıktığı ve online merakım olmadığı için one x konsolu 2 hafta önce satıp ekran kartını aldım, onun dışında alacağım yeni parçalar en az 5 sene götürür mü ?

Yada bu sene yeni ürünleri görüp önümüzdeki sene bu zamanlar indirim dönemlerinde ileriye dönük bir şeyler mi baksam ? am5 soket veya intelin yeni nm si düşük cpu larından.

İşin içinden çıkamadım gençler, psikolojim bozuldu bi el atın

• Bende de benzer bir sistem var. Aynı kararsızlığa düşmüştüm ve sonunda Ryzen 4000 serisini bekleme kararı aldım. Sonuçta üzmeyen ve işini yapan bir makine. Boşuna masrafın lüzumu yok :)İmzamdaki Ryzen Laptop'umda bu arada yanlış anlaşılmasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denorath -- 5 Ocak 2020; 23:30:49 >
  • PCİ 4.0 tabanlı bir sistem toplaman mantıklı olur
    X570 anakart + 3600 / 3600X daha iyi olur
    ilerde ekran kartını da pci 4.0 özellikli alırsın
  • Hocam yalnız değilsin daha bugün ryzen 5 3600 ve msi x570 anakartı ayrıca gskill trident z neo 2*8 GB ramleri sepete ekleyip ödeme SMS ekranında iptal ettim 😂😂 bende biraz 1660 ti ekran kartımda Darboğaz yaşıyorum ama idare ediyorum değiştirme konusunda kararsızım
  • @Denorath
    Şimdi araştırınca anladığım kadarıyla ryzen 4000 seriside am4 soket olarak gelecekmiş, beklemek mantıklı gibi duruyor,

@Münebbih
    Anlaşılan anakarttan taviz vermemek gerekiyor, bir çok yerde nedense işlemciden kırpıp anakart yatırımı yapılmış. çok sabırsızlanırsam olmadı x570 anakart ile 3700x alırım o zaman.

Teşekkürler
  • ultimateFB kullanıcısına yanıt
    sıkıntı şu indirim döneminde nakit param yoktu, gerçi hala yok ama şimdi baktım n11 de bonusa taksit seçeneği gelmiş bu ay sonuna kadar, ama bu sefer dolar kuru çıktı. Anlayacağın bir türlü doğru zamanı tutturamadım, çılgınlık yapıp sipariş vericem ya dolar kuru düşecek yada indirim gelecek, almazsam fiyatlar iyice artacak, kaldım ortada
  • SonForum kullanıcısına yanıt
    Ben sanırım i7 4790k işlemci alıp sistemi revize edeceğim ve yoluma devam edeceğim diğer türlü 4000 TL masraf görünüyor bana
  • Arkadaşlar bir troll burda girdiği sözlü münazaranın etkisiyle gazıyla ryzen şöyle böyle konuları açıyor..

Bu güçte daha serin muadil bir işlemci yok dünyanın %60-70i bu işlemcileri tercih ediyor hangisi size uygunsa alın geçin sadece 3600 ile gelen stok fan oyun vs gunluk kullanım değilde ağır yapay stress testlerinde biraz sıcak çalışıyor buda çok normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Ocak 2020; 0:14:51 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Hocam kimden bahsettiğinizi biliyorum adam her konuda amdyi kötülüyor sanırım bundan zevk alıyor gülerek okuyorum o kişinin mesajlarını
  • ultimateFB kullanıcısına yanıt
    Uyanın okadarını yani aynen.
    Bu arada hocam eğer upgrade yapacaksan x570 ana kart al derim ben ve yanına ryzen 5 3600 işlemci düşünebilirsin çünkü pci express 4.0 desteği ileride çok işe yarayacak m2 performansları iki katına çıkıyor
    açıkçası onları çok kâle almıyorum

Peki x570 anakart olarak mecbur en ucuzlara bakacağım Biostar X570GTA veya Gigabyte X570 UD hangisini tavsiye edersiniz, cpu banko 3700x alırım zaten.
    4k kullanıyor cpu da ek işin yoksa 3600 fazla fazla yeter.

Tuf x570 plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Ocak 2020; 0:27:19 >
  • Dostum update yapman tamen para israfı olcaktır çünkü oyunları 4k da oynadıgın için 3770k işini görcektir 4k da işlemci degil ekran kartı daha önemlidir ve 5 sene hiçbir sistem gitmez teknoloji ilerliyor ama suanlık 4k da 3770k işini görür

1080ti ı satıp 2080 süper yada 2080ti a geçmen gerekiyor
    Aynen 4k kullanıyorum, cpu'yu oyun dışında sadece repack oyun kurarken kullanıyorum

Beni bugüne kadar üzmeyen asıl parça anakart sanırım, asustan şaşmadan devam edeyim.. :)

Teşekkürler.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Aradığım cevap bu olabilir, beklentimi yazmıştım, yani aldığım sistem en üst olmadı bir alt ayarda 4k 60fps versin yeter, mevcut sistem darboğaz yapıyormu yapmıyormu anlamış değilim zira hangi teste baksam alakası yok, cpu+gpu 4k ultra ayarda şu fps alırsın denen hiçbir test gerçekçi gelmedi orada 38fps yazan bende direk 60fps çatır çatır çalışıyor,

Bu beklenti ile gece gece gaza geldim herkesi kaldırdım ayağa
  • 4k için o işlemci bence değiştirme masrafına değmez. Olur da ekran kartı yükseltirsen 6/12 ile değişirsin acele etme.
    1.Eski asus cidden çok iyidi ama acayip berbat suanda özellikle garantide anakartı garantiye verdim garantisi olan anakarta 150tl istediler parasını verdim tamir ettik dediler gönderdiler kartı be tamiri hiçbişi yapmamışlar aradım birdaha gönderdim anakartı öyle rezil bir firma ızak durun

2.olarak 4k için suanlık yeteli işlemciniz acele etmeye gerek yok önceligini ekran kartına ver elindeki 1080ti ı elden çıkar
    Minimum 2080 süper yada 2080ti bak altı olmaz
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Asus hala gözümde taş bigi ürün çıkaran firma olarak duruyor en son 7 yıl önce bıraktığımda öyleydi en azından, şu anki durumunu açıkçası bilmiyorum,

Zaten xbox one x konsolumu satıp bu ekran kartını aldım En az 3 sene kullanırım, öyle hardcore gamer falan değilim, günlük zaman buldukça hikayesi olan oyunları oynar geçerim, 1080ti yi belleğinden dolayı aldım yoksa 2080 alır geçerdim zaten performansları kafa kafaya, geçen hafta ultra ayarda gears 5 oynarken belleği 9220MB kadar kullandığını gördüm, performansa katkısı olmuşmudur bilmem ama eski kartım olan ve bellek problemi olan gtx970 ten sonra ilaç gibi geldi. 2080super veya 2080ti şu an için fantaziden öteye gitmez benim için, muhtemelen yapıp yapmamakta kararsız kaldığım sistem güncellemesi ile yavaş yavaş elimi ayağımı çekerim oyun v.s. işlerden
    https://www.youtube.com/watch?v=iM9Y4tYFDNk

Hocam bende garantiye gönderene kadar hep asus çneriyordum ama asus ın garantiye anakartı gönderdim garantisi olan ürüne 150 istediker hadi çözerlerse 150 para degil çünkü sıfr analartlar 600 700 dedim verdim ama analart geldi aynı sorun hiç bişi yapmamışlar tekrar gçnderdim gene aynı sorun olursa mahkemeye vercem

Allahtan xbox one ım var ordan int e netflix e giriyorum işimi çözüyor ;)

Zaten 1080ti ve 2080 performansları aynı. Sadece 4k için daga üst kart olursa daha iyi olur oda suanda 2080 süper ve 2080ti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.