Şimdi Ara

Sistem topladım idareten GT 1030 almak mantıklı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Ryzen Sistem topladım bütün bileşenler yaklaşık 1 haftadır hazır, bir tek ekran kartı yok, piyasa malum. Amazon'da RX580 ve GTX 1070 ön siparişlerim var. RX580 ay sonu ağustos başı gibi teslim edilecek diyor, 1070 in ise tarihi belli değil. Bu durumda GT 1030 alıp onlar gelene kadar idare etmem mantıklı mı ? 2. el piyasında 1030'u az zararla elden çıkartabilir miyim ? Bu arada ekran kartı değişiminde Nvidia-Amd ya da Nvidia-Nvidia şeklinde eski ekran kartının driverlarını silip sonra yeni kartı taktıktan sonra yeni kartın driverlaraını kurmam yeterli mi yoksa illa format şart mı ?

• https://www.youtube.com/watch?v=gUR7lz6AwsY

Forumun 2. el bölümünde 260 TL'ye GT1030 ilanı görmüştüm. Sıfırı 350 TL civarında. Daha az zarar edeyim diyorsanız HD7770 / R7 250 (150 TL civarına) gibi bir kart da bakabilirsiniz. Sizin bütçenize ve konfor isteğinize bağlı.

DDU ile eski sürücüyü silip yeni kartı takıp sürücü kurup devam edebilirsiniz. Formata gerek yok.

https://forum.donanimhaber.com/satilik-zotac-gt-1030-2gb-ddr5-2-haftalik-garantili--127363872

• R7 250 alırsanız daha iyi olur.
    Gt 1030 da olur sizin keyfinize bağlı.

Nvidia-Nvidia yeni driverını yüklerken eski driverları kendisi kaldırıyor.Format atmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andac14 -- 12 Temmuz 2017; 13:31:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinizde başka kart var mı? Biliyorsunuz, Ryzenlerde onboard GPU yok. Açıkçası ben gt1030 alıp onu yedekte tutardım.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Elimde başka kart yok yedek kart için öyle bir şey mi yapayım ? Yani asıl kart gelince de satmayım mı ?
  • Vatov kullanıcısına yanıt
    Ben öyle yapardım. Ama burada benim GPU lar ile bol miktarda kötü anımın olmasının etkisi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 12 Temmuz 2017; 14:48:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Ben öyle yapardım. Ama burada benim GPU lar ile bol miktarda kötü anımın olmasının etkisi de var.

Anladım hocam teşekkür ederim
  • GT 1030 her şekil işinizi görür. 2-3 sene öncesinin güzel oyuncu kartlarından 750Ti ile çok yakın bir performans gösteriyor. 1080P'de akıllıca ayarlar yapılırsa Ultra gibi gözüken ayarlarda 30 FPS'nin altına kolay kolay düşmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.