Şimdi Ara

Sistem Tavsiye Full Hd 144 Hz 1 Ms

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar hangi parçalar olması lazım

Karar verip sipariş vericem

Bütçe = 1000 $

İşlemci = AMD vs Intel

(Hangi model olmalı)

Ekran Kartı = AMD vs Nvidia

(Hangi model olmalı)

Bunlara karar verince

Anakart - Ram - Ssd - Kasa

Belirlemek kolay olacaktır

Tavsiye bekliyorum öncelik

İşlemci ve Ekran kartı seçimidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qeza42 -- 10 Ocak 2021; 16:47:28 >

• Açıkcası bu para verilmez, kendin toplarsan daha iyi parçaları takabilirsin. İllede bunu yorumla diyorsan;

*Ramlerin kaliteli, 3600mhz 1800fabric cl 16/15 (takriben) kullanıcağın ayarlar olacak.

*Kinston A2000 M.2 güvenilir, alınabilir bir kaç modelden birisi o segmentte.

*Ekran kartın 14gpbs, yani bios update nimetinden faydalanmış tercih edilelecek iki karttan birisi o segmentte (diğer tercih rtx2060 olabilir, mümkünse olmalı DLSS sebebiyle) Lakin daha üst modellere çıkmak mantıksız, çıkacaksan rtx 3000 serisi en doğru tercih olacaktır.

*İşlemcin de güzel, tatlı küçük ayarlamalarla ve orta derece bir soğutucuyla işini görür.

Soğutucu (Snowman T6 Ultra 200 TL fiyatı var ) , Frekans ve ısı sıçramaları oluyor bu işlemcilerde, 1000tl lik sıvı soğutma da aynı işi görüyor yani paranı israf etme, ISI SORUNU YOK yanlış anlaşılmasın.

*Power supply kaliteli, yeterli.

*Kasanın ATX olması iyi, lakin mümkünse öne bir adet daha hava girişi için fan takviye etmende fayda var, bir de çıkış verirsen yeterli silkülasyon olur. Bu haliylede şimdilik idare eder seni.

*Anakartın daha iyi bir model olmalıydı, özellikle b550/x570 chipset. Ama illede bu sistemi almak durumundaysan vazgeçmen için bir unsur değil.

Kullanım amacı, tarzı ve süreç çok önem arz ediyor. H

tekrar belirteceğim gibi, bu fiyata en azından bir 5600x koymaya çalışmak lazım her şeyin daha üst modelini takmak daha iyi sonuç vermez elbette sistemi kullanma durumunuz, monitör / çözünürlük, oyun türü hayli önem arz ediyor.

• Tuhaf Sahi kullanıcısına yanıt

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim Şuan da laptop kullanıyorum masaüstüne geçmek istiyorum pc bileşenleri hakkında bilgi sahibi değilim Hazır yada kendim parçaları alıp bilgisayar dan anlayan birisine montaj yaptıracağım Bütçem 1000 $ - Full HD 144 Hz 1 Ms Monitör alıp kullanmayı düşünüyorum Sistem tavsiyelerinizi bekliyorum

• Güncel Tavsiyeler
  • Vatan üzerinden 5999 TL ye 10400f-h410-1660s-16gb ram 480gb ssd corsair spech05-550w kasa şeklinde ürünü siparişe geçebilirsiniz.

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
  • qeza42 Q kullanıcısına yanıt

Psu markasız, anakart kötü, muhtemelen ekran kartı da ısınacaktır. 5700 serisinde 3 fanlu tuf evolar iyi ama bu kartın soğutması nasıl pek bilgim yok. İşlemci de 6+6 bir işlemci.

• S.Soylu kullanıcısına yanıt

7000 ₺ bütçe ile İntel ve Nvidia olan 500 Gb m2 Ssd 2x8 Ram ve iyi bir anakartlı sistem tavsiyeniz varmı?

• qeza42 Q kullanıcısına yanıt

Attığın sistem 8bin lira.

10400f 1325₺

Z490 anakart 1400₺

8x2 ram 600₺

700w high power gold psu 760₺

Burası 4bin lira. 500 lira veya altına mesh bir kasa, 500 lirada ssd 5bin lira. 3500 civarına 5600xt alınabilir. Ekran kartı daha iyi olsun dersen Z490 yerine H410 anakart alırsın bir miktar daha bütçen artar veya sistemin toplam fiyatı düşer.

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    5600 serisi ekran kartı hangi markayı önerirsiniz, sapphire önerilmiş geçmiş mesajlarda gördüğüm ama stokta yok olanlar pahalı, vatanda msi marka mevcut veyahut Asus TUF var 3500 4000 TL civarına
  • fatih399 F kullanıcısına yanıt

Ben olsam en ucuz olanını alırım. Kendim XFX thicc II kullanıyorum şuana kadar bir sorun yaşamadım genel performansıda benim için yeterli. Vatanda satılan sistem kağıt üzerinde daha yüksek fps verir fakat 5700xt serisi ısınan bir model o ekran kartının ısı değeri nasıl ben bilmiyorum, psu da markasız bişeydi sanırım.

• Güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.