Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

sistem normalde çok hızlı ama dvdr-rw çok yavaş ve görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> sistem normalde çok hızlı ama dvdr-rw çok yavaş ve görmüyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    928 Mesaj
    sistemi baştan kurmak istiyorum mesela cd den açıyorum okadar yavaş ilerliyoki 2 saate ancak kurarım normalde 1 saniyede geçmesi gereken yeri 15 saniye bekliyor kurarken anlamadım bişiy ayrıca dvd koyuyorum mesela görmüyo neden yapıyo bunları ?
    sistem gıgabyt s3 +core2duo 6300 +1gb dual ram +520w vantec +x800gt

|
    |
  • Yüzbaşı
    351 Mesaj
    DVD okuyucular ve yazıcılar genelde CD leri zor okurlar ancak sendeki sorun normal değil, DVD yi bile bazen görmüyo dediğine göre, DVD-RW ın sorunlu gibi görünüyor. Ancak şöyle birşey de olabilir; benim CD rom, formattan sonra belli bir süre muhteşem çalışıyor, daha sonraları, yüklediğim bi programdan mı etkileniyor bilemiyorum, okumamaya ya da zor okumaya, eksik okumaya başlıyor. Başka PC ye takıyorum canavar hibi. Derken format atıyorum, tekrar ilk günkü gibi müthiş okumaya başlıyor. Ancak sebebini halen çözebilmiş değilim yaklaşık 1,5 senedir
    |
    |
    192 Mesaj
    şayet dvd-rw bağlantıları tam ve daha önce okuduğu medyayı şimdi zor okuyorsa lenstendir.lens temizleyici cd alıp tabiki kaliteli bunu halledebilrsin.ama bazılarını okuyup bazılarını okuyamıyorsa firemware güncellemesiyle büyük bir ihtimal halledersin.ama firemware güncellemesinde dikkatli ol bilmiyorsan hiç bulaşma çünkü optik gidebilir
    |
    |
    İncecik bir perde
    since1986
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj
    iyide yeni aldım sıfır bu
    |
    |
  • Yüzbaşı
    713 Mesaj
    kardeş bende imzamdaki sistemi 1hafta once kurdum ve bende de benzer şekilde dvd ve cd sürücü feci yavaş çalışıyodu. 1.4ghz makinamda 1.5dak süren iş bu makinada 5dak sürüyodu. anakartın bios güncellemesini yaptım sorun ortadan kalktı.
    |
    |
    hangi programla güncellemeyi yapıcam ve biosun linkini verebilirmisin..
    |
    |
  • Yarbay
    4922 Mesaj
    sorun cd dende kaynaklanıyor olabilir bazı cd ler kalitesiz oluyor
    |
    |
1
Reklamlar
Masal
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,267
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.