Şimdi Ara

Sistem Hakkında Görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ANAKART: Gigabyte MA790X-UD4/DDR2 1200 S+GL+1394+16X*2 940p
    221,70 TL

İŞLEMCİ: AMD PHENOM II X4 940 QUAD-CORE 3.0GHz (SOKET 940) AM2+ BLACK EDT. İŞLEMCİ HDZ940XCGIBOX
    399,66 TL

RAM: OCZ VISTA UPGRADE EDITION 4GB DDR2 1066MHz DUAL BELLEK KİTİ (2x2GB) – OCZ2VU10664GK
    125,54 TL

EKRAN KARTI: SAPPHIRE ATI Vapor-X HD 4850 512MB 256BIT GDDR3 (DirectX 10.1) PCI-E x16 2.0 HDMI EKRAN KARTI (11132-36-20R)
    264,97 TL

KASA: AKASA ZEN 450W ÇİFT 12CM FANLI SİYAH KASA AK-ZEN450-BK
    161,77 TL

SABİT DİSK: WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 500GB 3.5'' SATA II 7200RPM SABİT DİSK WD5001AALS
    120,93 TL

OPTİK SÜRÜCÜ: LG GH22NS30-40 22X SATA KUTUSUZ DVD YAZICI SİYAH
    36,82 TL

MONİTÖR: BenQ G2220HDA 21.5" LCD Monitör Siyah 5ms
    259,46 TL

TOPLAM : 1.590.85 TL (KDV DAHİL)

merhaba arkadaşlar yeni bir sistem toplamak istiyorum. özelliklerini yukarıda belirttim. daha çok tasarım ve oyun amaçlı kullanılacaktır. sistem uyumlu bir sistemmi? anakart ve monitörü exa'dan diğerlerinide hepsiburada'dan almayı düşünüyorum. kasa 450W yeterli olurmu? extra bir güç almama gerek yok değilmi? ileride ekran kartından bir tane daha alıp crossfire yapmayı düşünüyorum. monitör benim için geniş ekran ve full hd olması önemli onun için benQ'nun bu modelini uygun gördüm gerçi DVI yada HDMI bağlantı yok görüntü kalitesinde çok fark edermi en azında normal bağlantı ile DVI bağlantı arasındaki farkı gözlerimiz farkedermi? genel olarak sistem nasıl? eklemek yada değiştirmek istediğiniz parçalar olursa lütfen söyleyin. saygılar.

• Ekran kartı olarak;

Zotac GTX 260 SYNERGY 896 MB 448Bit GDDR3 öneriyorum....

Psu ise 500-550 watt daha iyi olur gibi geliyor...

Birde monitör de samsungun 22"lcdleri oldukca ucuz sizin verdiğinize göre onlara bakmanızı öneririm...
  • teşekkürler görüşlerin için. önerdiğin ekran kartının çekirdek hızı 576 MHz, bellek hızları ise hemen hemen aynı mb'larda ise nvidia sadece 384 mb daha fazla. bu farklar için 80 tl fazla vermek mantıklımı bilemiyorum. ayrıca ati ve amd'nin uyumlu ve daha stabil çalıştığı için ati chipsetli ekran kartını tercih ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cecimax

teşekkürler görüşlerin için. önerdiğin ekran kartının çekirdek hızı 576 MHz, bellek hızları ise hemen hemen aynı mb'larda ise nvidia sadece 384 mb daha fazla. bu farklar için 80 tl fazla vermek mantıklımı bilemiyorum. ayrıca ati ve amd'nin uyumlu ve daha stabil çalıştığı için ati chipsetli ekran kartını tercih ettim.

Ekran kartının performansında önemli olan şey çekirdek hızı vs değil,kartın modelidir.Ona bakarsanız GTX 295'in çekirdek hızı 576MHz,bendeki 9600GT'nin çekirdek hızı ise 650MHz,fakat bu bendeki ekran kartının GTX295'ten iyi olduğunu göstermiyor.Ayrıca Intel+ATI uyumsuzluğu veya AMD+ATI ile daha yüksek performans vb. şeylerin hiçbiri gerçek değilArkadaşın önerisini dikkate alıp tercihini GTX260'tan yana kullanırsan senin için daha iyi olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: cecimax

teşekkürler görüşlerin için. önerdiğin ekran kartının çekirdek hızı 576 MHz, bellek hızları ise hemen hemen aynı mb'larda ise nvidia sadece 384 mb daha fazla. bu farklar için 80 tl fazla vermek mantıklımı bilemiyorum. ayrıca ati ve amd'nin uyumlu ve daha stabil çalıştığı için ati chipsetli ekran kartını tercih ettim.

Kesinlikle 80 liraya değer ayrıca foreverında dediği gibi yok öle şeyler uydurma onlar...
  • Genel hatları ile güzel...Şuan gidip alsan bile geriye dönüp bakttığında wah wah bunun yerine şunu niye almadım diyecek birşey yok bence...
  • zaten yakın zamanda crossfire yapacağım için HD4850 ekran kartı şimdilik yeterli benim için. vereceğim 80 lirayıda HDMI çıkışı olan monitör alırım daha iyi. birde anakartı ve işlemciyi aldığım zaman ilk başta çalışmama gibi bir durum olurmu? yani ancak anakartı güncellediğim zamanmı çalışır? bu konu hakkında bilgisi varsa lütfen yazabilirmi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.