Şimdi Ara

SİSTEM GÜNCELLEME BİLMECESİ (yardım lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Phenom II x4 965 BE 4.0ghz(OC) -- Hyper 212-Evo Cooler Master ile kullanıyorum

660 ti zotac

16 gb ddr 3 1600 mhz bellek

Gigabyte GA-970A-D3 DDR3 2000MHz anakart

Seagate 1TB 7200Rpm Sata3

Thermaltake V3 Full Siyah MidTower

550 W TT PSU

------------------------------

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sistemim yukarıda belirttiğim gibidir. Şu sıralar elime biraz para geçmişken (2000-2500 tl) civarı sistemi güncellemek istiyorum. Ancak sistemimin amd oluşundan ötürü dar boğaza dair öngörü ve kabuslarım son bulmuyor.

Olabilecek en az zahmet ile, en verimli ve dar boğazsız, f/p oranına göre bu sisteme neler yapılabilir ?

HDD - Ram ve kasdan yana sıkıntım yok. İşlemci soğutucum evrensel. (İntel-amd uyumlu) . Anakartım da bu güne kadar bana sorun yaşatmadı ancak mevcut ekran kartımı güncellemek istediğimde işlemcimin dar boğaz yapacak olması gerçeği beni de dar boğaza sokuyor. Sağa sola bakıyorum ; phenom II serisinin tek çekirdek performansının fx'lere göre daha iyi olduğunu duyuyorum. "Aman 3.5 - 4 ghz'lık bir phenom'a sahipseniz fx'e geçmeyin" gibi söylemler ve bazı gerçekler aklımı kurcalıyor.

E ne kaldı o zaman amd tarafında ? Fx 8350'ye terfi etmeye değer mi ? Verim alınabilir mi ? Nvidia üst seviye bir ekran kartı ile Mantle olmadan tam performans alabilecek şekilde sistemi kullanabilir miyiz ?

E dolayısı ile ana kartımdan ötürü amd platformundan başka birşey kullanamıyorum. Bu konu da Mantle'a güvenip r9 290'a mı atlasam ? Yoksa anakartı da değiştirip intel'e terfi mi etsem (anakart masrafı çok moralimi bozuyor ) . PhsyX ten de mahrum kalmak istemiyorum

770 ve üstü bir ekran kartı , öteki parçalarla uyumlu bir anakart ve intel işlemciye geçmek için, bu bütçe uygun mudur ?

İşte işin içinden çıkamadığım bilmece kısmı da burası. Hangi tercih beni daha çok mutlu edecektir ? Kafamda deli sorular

Paylaşabileceğiniz kombinasyonları dört gözle bekliyorum, yardımlarınızı esirgememeniz dileğim ile... Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Dip Not: Bu arada kalan parçaları satabilme durumu da gözümü korkutmuyor değil... Satılabilir mi phenom II x4 965 ve 660 ti ? (ikinci el sayfalarında bayağı bir talibinin olduğunu duydum gerçi ama)...

• 1. si anakartın Rev 3.0 değil ise 8350 yi desteklemez (bios güncellemesi ile olur mu bilmiyorum)

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3908

eğer olursa
    işlemci
    ekran kartı ve psu yu değiştirerek bir güncelleme yapabilirsin

bunun içinde şunlar işini görür

AMD FX-8350 4.0 GHz, 16 MB, AM3, 8 Çekirdekli BOX İşlemci

ZOTAC GTX 770 AMP, 2GB, PCIExp Ekran Kartı, GDDR5, 256 bit, 1150/7200 Mhz

OCZ ZS Series 750W 80 Plus Bronze Atx Psu (OCZ-ZS750W-EU

1.748,53 TL

http://novabilgisayar.com/pc.asp

• Bence sistemi bastan assigya sat yei sistem diElim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @sacid1987
    İlginiz için teşekkürler. Öyle bir şansımız var mıdır ? Durum para meselesi ile biraz acil olduğundan sistemi elden çıkartmak uzun ve meşakatli olursa, sıkıntı olur benim için ...

@StarForce
    Cevap için teşekkür ederim. Anakartın kutusuna şimdi baktım, son revizyon zaten + güncel biosunu ben yüklemiştim. Fx işlemcilere tam desteği var. 8350 besleme konusunda bir sıkıntı yaratmaz öyle değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 4 Mart 2014; 14:29:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

@sacid1987
    İlginiz için teşekkürler. Öyle bir şansımız var mıdır ? Durum para meselesi ile biraz acil olduğundan sistemi elden çıkartmak uzun ve meşakatli olursa, sıkıntı olur benim için ...

@StarForce
    Cevap için teşekkür ederim. Anakartın kutusuna şimdi baktım, son revizyon zaten + güncel biosunu ben yüklemiştim. Fx işlemcilere tam desteği var. 8350 besleme konusunda bir sıkıntı yaratmaz öyle değil mi ?

Mesakkatli olcagini sanmiyom degerinin biraz altina verirsiniz bastan assagiya daha iyi bir sistem toplarsiniz
    Cunku butceniz yuksek bide pc yi sattinmi dahada yuksek olur

• ZOTAC GTX770 AMP! EDITION GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI 997 TL
    INTEL CORE I5 4670K SOKET 1150 3.4GHZ 6MB CACHE 22NM İŞLEMCI 648 TL
    MSI Z87M-G43 INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART 320 TL
    XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MIDT ATX SİYAH KASA 258 TL

• Gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • r9 290X + fx 8350 + temiz bir PSU nasıl olur sizce ? 8350 besleyebilir mi 290X'i ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 4 Mart 2014; 20:19:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.