Şimdi Ara

Sistem Dediğin Böyle Toplanır [ 3000 TL F/P + Biraz modifiyeye yönelik sistem ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nfsworld

Böyle kelepir imkansız.İkince el satanlar vardı forumda 1250tl civarı.Ama gidip zotac a o kadar para verme.

Ya amd yeni v2 model 280x veya paran varsa 290 referans olmayan modelleri bekle, veya 780 alacaksan vatandan %30 ile asus 780 direct2 al bence.

Ben bu hizlial olayından dolayı zotac aldım.

tamam anladım hocam. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamer0505

ağladım resmen ya 477 tl ye remmı alınır Allah akıl vermıs sana 450 tl ye gskill 24 gb 1866 ram alırım ben o parayahttp://www.gold.com.tr/gskill-ripjawsx-f3-14900cl9d-8gbxl-ram_u hadi kal sağlıcakla remlere bakdıkca yorumu hatırlarsın

Ramleri uzun zamandır takip ediyorum,fiyatlar aratacağına daha da yükseldi.

Gönderdiğiniz linkteki fiyat çok harika.Aynı ürün çu anda vatanda 290 tl.

Keşke ben alırken denk gelseydi tabiki bunu alırdım.Ben alırken 16gb 1866 cl9 ramler 440 civarından ucuza bulamamıştım.

Fiyat karı olur ama dediğiniz gibi 24gb alınamaz daha doğrusu pc ye takılamaz.4x2 şeklinde olduğundan 2 tanesine slot kalmaz :))

Ama fiyat gerçekten harika.Para olsa alırdım o derece :))

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-f3-14900cl9d-8gbxl-8gb-%282x4gb%29-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58035

http://www.teknobiyotik.com/gskill-ripjawsx-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-cl9-pc-bellegi-f3-14900cl9d-8gbxl.html

Ama bakarsan tek model 8 gb lar 250 civarı hala.

http://www.gold.com.tr/corsair-vengeance-8gb-cl9-1x8gb-ddr3-1600mhz-single-cmz8gx3m1a1600c9_u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 7 Ocak 2014; 1:56:15 >

• Aldığınız sistem kesinlikle kötü değil, render için harika bile denebilir. Tek sıkıntınız RAM'ler gerçekten. Ekstra led'i modifiyeden anlıyorsanız kendiniz takabilirdiniz sonuçta, Corsair'in Ramleri güzel de olsa biraz pahalı. 8350 render ve oyun konusunda geleceğe dönük bir tercihtir, sonuçta sadece oyun oynama amacınız olmadığından bahsetmişsiniz. Kasa konusunda modifikasyon yapacağınız için onu seçtiğinizi düşünüyorum. Seçtiğiniz PSU ödüllüdür, harika bir PSU ve aradaki fiyat farkı faturalardan çıkar 2 senede merak etmeyin.

Uzun soluklu güzel bir sistem, israf yok değil (ramler!) var ama yine de değer.
  • Sonunda psu nunda kıymetini anlayan birisi çıktı :))

Normalde 500 tl civarı fiyatı var.75 tl n11 tık hızında indirim + %20 encard ile bu fiyata indi.

Dediğin gibi ram de kabullenerek aldım fiyatı.İsraf biraz var ama şöyle.

Sistem tamamdı bir tek ram eksikti.ayn sonu encard süresi de bitiyordu.

Encard olmadan 2 tane 8 gb ram alsam 440 civarına geliyordu,bunlarda encard ile 470 tl. Yoksa normalde hem daha pahalı hem de piyasada bulunmayan bir ram.

Çok iyi de oc oluyor.

Ay sonu encard biterken inventusta 1 tane stok açılınca dayanamayıp aldım :))

Yani ram fiyatları çok yüksek olunca battı balık yan gider hesabı oldu. @Hurri
  • Aldığınız sistem kesinlikle yüksek performanslı sistem. Oyunda da renderda da iş görecek. Buraya sordunuz mu bilmiyorum pürüzleri var atılsaymış keşke. Ama üst seviye sistem toplanacaksa tercih intelden yana olmalı, amd alt ve orta seviyede tercih edilir hatta ucuza çok güzel sistemler topladım bu zamana kadar. Hayırlı olsun.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisteminiz hayirli olsun ram ve islemciye niye bu kadar takilmis insanlar anlamadim. Vatanda 8 gb lar 250 tl. Siz 16 gb 1866 dominator almissiniz o fiyata. Bence zarariniz yok ramden. 16 gb ve 8350'yi render icin aldiginizi soylemenize ragmen hala 2'sinin de gereksiz oldugu soylenmis ama kullandiginiz programda hangisi daha performansli ise onu almis olmaniz iyi bir sey. Oyun sizin icin 2. planda zaten galiba. Ayrica 990 tl'ye gtx 780 cok iyi. Zotac normalde sevmem ama 990 tl'ye alinir

• nfsworld kullanıcısına yanıt
    Hocam Corsair Vengeance C70 'den memnunmusun. Corsair Graphite 600T ile C70 arasında kaldım. Açıkçası 500R ve Corsair Obsidian serilerinde de kaldı aklım. Ne düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahayri -- 7 Ocak 2014; 10:06:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrock61

quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

ram benim için gerekli hocam.8 gb sınırda kalıyor.

bir yandan onlarca sekme açıp, bir yandan photoshop açınca ram tavan yapıyor.

Bunu almasaydım

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cmz8gx3m2a1866c9r-8gb-%282x4gb%29-vengeance-1866mhz-ddr3-cl9-ram/productdetails.aspx?I_ID=56069

alacaktım.yüzde 30 ile bile 220 civarı yapıyor.16 gb alsam 440 tl.Yani ram lerden çok fazla zararım olmadığını düşünüp aldım.

Hayırlısı artık.

Ne biliyim Ben Genede Bekler işlemciyi i5 4670k alırdım.

Bak İmzama Pc toplamadan önce her parçayı araştırdım.

Ekran Kartım Olmadan Hdd olmadan aldım Bunları.

Hdd aldıktan sonra yazın bakalım Ekran Kartı alabilecekmiyim.

Hdd alacam hep farklı şeyler almaya gidiyo kafam :)

G430 aldım Mesela. 237 TL ye geçen %30 da.

Şimdide Koltuk alacam ya rahat olmadıktan sonra donanım iyi olsa ne olur.

Klavye fareyi yukarı aldım alçak kaldım oturduğum yerde.

http://www.tekzen.com.tr/urun/adore-manager-elite-yonetici-koltugu-ha-2130743

şöyle bişey almak istiyorum.

1.si o koltuk deri olduğu için yazın terletir ve rahatsız eder. mecburen üzerine polar veya minder koyman gerekecek. ayrıca kışın ise üşütürsün :D

2.si hdd te seagate ten uzak dur samsung la aynı ve samsung arıza üzerine arıza veriyor ayrıca servise ulaşmak çok zor ve takibi de ööle.

3.sü koltuk için tekzen pahalı istersen büro malzemeleri toptan satan yerlere bak daha uygun fiyata bulabilirsin.

• aaron ramsey kullanıcısına yanıt
    SSD : 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD ( Sistem Dediğin Böyle Toplanır [ 3000 TL  F/P  + Biraz modifiyeye  yönelik sistem ] Sistem Dediğin Böyle Toplanır [ 3000 TL  F/P  + Biraz modifiyeye  yönelik sistem ] Sistem Dediğin Böyle Toplanır [ 3000 TL  F/P  + Biraz modifiyeye  yönelik sistem ] Sistem Dediğin Böyle Toplanır [ 3000 TL  F/P  + Biraz modifiyeye  yönelik sistem ])
    CORSAIR

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1038923/60b116d2-5af4-44cf-9364-394727fedde9.png

Hayırlı olsun güle güle kullan
  • Zotac AMP! Kartlar iyidir iyi :)) Zotac AMP! Sanki daha bi elit işlemci kullanıyor gibime geliyor benim. Soğutması Asus'a uymayabilir ama AMP! Kartlar yabana atılmaz bence hele GTX780 ise :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HOcam

EKRAN KARTI = Zotac GTX780 AMP! 3GB GDDR5 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 990tl (5 yıl garanti )

bu fiyata nereden buldunuz bu kartı söyeyebilirmisniz bende 3 4 kart arasında kalmıştım siz bayağı iyi fiyata almışsınız fazla özel oluyorsa pmdende cevaplayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Hayırlı olsun güle güle kullan

Teşekürler hocam.Daha iyisi sizlerin olsun.

Su sogutma falanda eklendi,bi ara sistemin güzel bir fotosunu koyarım inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xDuMaNx

HOcam

EKRAN KARTI = Zotac GTX780 AMP! 3GB GDDR5 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 990tl (5 yıl garanti )

bu fiyata nereden buldunuz bu kartı söyeyebilirmisniz bende 3 4 kart arasında kalmıştım siz bayağı iyi fiyata almışsınız fazla özel oluyorsa pmdende cevaplayabilirsiniz

Yok özel falan değil.

Yıl başında hızlıal ile alakalı bir yanlış fiyat meselesi.Yoksa asıl fiyat piyasada 1500 civarıydı.
    Şükür benimde sağlam makinem varDarısı olmayanlara..

Su soğutma derken hazırmı?
    Bu arada sen imzamdaki kulübe katılmışmıydın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

Hocam Corsair Vengeance C70 'den memnunmusun. Corsair Graphite 600T ile C70 arasında kaldım. Açıkçası 500R ve Corsair Obsidian serilerinde de kaldı aklım. Ne düşünüyorsun?

Kusura bakmayın mesajınızı görmemişim.

Gerçi çoktan almışsınızdır ürününüzü de hem de siz kendi düşüncenizi yazarsınız,bilgilendirme olmuş olur.

Kasa iyi de öncelikle beraberinde gelen 3 tane fan ses yapıyor.Hava akımından ziyade milden kaynaklı ses var.

Egzos çıkışına 14 cm fan takılamıyor.

Hem de penceresi küçük.Ve delikli yapısı görüntüyü bence bozuyor.Su soğutma taktınca zaten sıcak hava direk dışarı atıldığından delikli yapıya gerek kalmıyor.

Şu anda alıyor olsam;

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6262

14 inç fanla gelen hem de daha geniş penceresi olan yukarıdaki kasayı alırdım.

Ama yinede c70 sağlam ve farklı yapısı ile güzel.

600t aldıysanız yorumlarınızı merak ediyorum.

Kasayı yakından görme fırsatım olmadı ama sanki plastik bir yapısı var gibi geldi.O yüzden pek hoşuma gitmedi.

• Hazır hocam,custom nerdeeee

Corsair h105 aldım.

Aslında dediğin gibi senin kulüp bana bana yakın.

corsair h105

corsair dominator platinium

corsair vengerance c70

corsair ax860

4 parça olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 14 Mayıs 2014; 23:11:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeceze

Zotac AMP! Kartlar iyidir iyi :)) Zotac AMP! Sanki daha bi elit işlemci kullanıyor gibime geliyor benim. Soğutması Asus'a uymayabilir ama AMP! Kartlar yabana atılmaz bence hele GTX780 ise :)

En memnun olduğum parça.

Varlığı yokluğu belli değil.Fan sesi falan kesinlikle yok.3 tane fan gayet iyi soğutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 14 Mayıs 2014; 23:24:16 >
    Hazır daha rahat zaten.seni kulübe bekliyorum..

• Sadecebirdost kullanıcısına yanıt
    Tüm konuyu alıntılamışsın helal.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.