Şimdi Ara

Sisirilmis notlarla 95 alan kuzen !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burda konu açılıyor ve bazı arkadaşlar özel okulların yukseltmedigini söylüyor hatta teog olayındada yetkili biri kim bilmiyorum veliler öğrenciler böyle düşünüyor yok demisti cayyolu doga kolejinde 11 de okuyan kuzenim var kendisi geçen sene 450 lik bir anadolu lisesinde idi ve ilk sınavları mat 71 biyo 60 kimya 47 fizik 59 du şimdi konuşurken sınavlar nasıl geçiyor ve kendisi soyledi' sınavlarda yardım ediyorlar' hemde mat ve fkb dahil drdi ve matten 95 kimya biyo dan 100 fizikten 90 aldığını söyledi sınav çok kolay oluyormuş ve genelde hocalar 1 2 gün önce fotokopi dağıtıp benzer çıkacağını söylüyormus ve yarıdan fazlası fotokopinin aynisi çıkıyor dedi .... hak mi adalet mi bu özel okulların yüzde 90 i böyle sisirirken yeni teog da okul puani kalmışken burdada çok büyük adaletsizlik yok mu ?? Nasıl devlet okulunda ortalama puanlar alan biri bir anda böyle oluyor haaa sisirme değil haa 😂 bizden de buna inanmamizi bekliyorlar burda 12 olup hala okul sınavlarına çalışan insanları gördükçe tek suç paranın olmaması mi kast sistemi mi var o zamsn parası olan artık ygs lys sonucu nu da değiştirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fakirler malum kişiler zenginlere zulm ediyor yaşasın diye kendini kandıradursun zenginlerin çocukları özel okullarda şişirme notlarla üniversiteye gidiyor vergi borçları siliniyor lüks tüketim ürünlerine ötv ödemiyorlar.
    Fakirin çocuklarıda imam hatibe gidiyor zart zur vergisi ödüyor makarnaya talim ediyor.
    Çok ironik.
    temel liselerin yüzde 99 ı kolejlerın yüzde 80 ı en az sisiriyor bunu bılıyorlar tesvık veriyorlar vs denetim yok sısırme olduğunu gormuyorlar mı sence adamlar özel e yollayıp mılletı rahat etmek ıstıyor eğitim yükünü azaltmak obp nın etkısı ılerıde cok rahat artabılırken bu durumda hıcbır denetim yaptırım olmaz madalya dahı takarlar merak etme
  • bi tanidigim da 370-380lik bi liseden temel liseye gecti gecen sene.son sene ortalamasi 99.

para veriyoruz, para olmasa olmaz dedigini biliyorum

düzen böyle, malesef.

• babanın parası kadar başarılısın bu sınavda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Belle -- 18 Kasım 2017; 12:15:42 >
  • Hocam ben hakkımı helal etmiyorum.din üzerinden çalışanlara duyurulur.

• hocam devlette öyle 480lik bir anadoludaydım aynı şey var çocuk 70 alıyor dersiçisi 100 oluyor 85
  • Okulu bildirdim. Gereken yapılacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam haklisiniz da asil sorun kuzeninizde değil. Asil sorun devletde ve özel okullarda.

Böyle bir sistem oldugu sürece parasi yeten temel lise,kolejlere nakil alir.

• Benim arkadasim da doğada mattan 99 almış bı de kendi hakkimla aldım diyor halbuki çalışmıyor ben sabaha kadar çalışıp 78 aldım hak mı?

• coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    Evet zaten bu şişirmeye ixin veren bilen ve onaylayan insanlarda

• Yaa cok kirmislar demek kuzeniniz 105 ortalama yapcakken hep onlar yüzünden 95 olmis vah vah

• karataym kullanıcısına yanıt
    temel liselerin yüzde 99 ı kolejlerın yüzde 80 ı en az sisiriyor bunu bılıyorlar tesvık veriyorlar vs denetim yok sısırme olduğunu gormuyorlar mı sence adamlar özel e yollayıp mılletı rahat etmek ıstıyor eğitim yükünü azaltmak obp nın etkısı ılerıde cok rahat artabılırken bu durumda hıcbır denetim yaptırım olmaz madalya dahı takarlar merak etme
  • UlfangSama U kullanıcısına yanıt
    nasıl devlet okulu da mı sısırıyor? ilk defa duydum
  • Ben 9.nci sınıfı devlette okudum, 10-11-12 ise ozel okuldaydim. Sistemi ozet geçeyim hemen.

9.nci sibifta 51e sevinirdikki ben anadolu lisesindeydim. Ozele gecince 85 alinca cemkirir olduk

Birde ben iyi bir kolejdeydim temel lise degil yani, temel lisede olanlar daha feha

10-11 de kitabi actirirlar 12-14 tane soru turune yildiz attirirlar matematik ve fizik icin. Bunlarin takamlari degiserek gelir hatta 1-2 tanesi hic degismez. Hikaye derslerdeyse, bolumlere yildiz attirirlar oralardan cikar ama bi 17-18 tane yere imzalatirlar.

12de ise sinavdan bir gun once 8 soru veriliyordu, geri kalan iki tanesini yapman lazimdi ama kopya ceksende bisi demiyorlar

Bizim sinifta hadi 10-11 i gectimde 12 de ailelerine bu durumu soylemezlerdi, anne babalarida yerdi zaten bu durumu soylemeyenler o ozel okullarda akrabalari olanlar o tipleri bilirsiniz iste tabii ben babama soylerdim babamda saglam bi soverdi egitim sistemine

Durum bu anlayacaginiz...

• Gene en azindan sinav yapiyorlarmis cogu ozel okul sinav bile yapmiyor direk 100

Ehh ne demisler P.V=n.R.T

• Merak etmeyin koleje gidenler devlet üniversitesilerine tenezzül etmezler

• dua et sen yine sınav var o da olmasa ne yapacaktın? hiç değilse %50sinden fazlası sınavda tökezleyecek sen biraz daha çaba ile sınavda hiç değilse onlara yaklaşabilirsin.
  • Ankara'da mehmet enin resulzade anadolu lisesinde okumuştum. 8 yıl önce mezun oldum tabi. Hocalar bırakın notları şişirmeyi 1 puan dahi vermezlerdi. Kimya'dan 06 aldığımı, 84 olan biyoloji notumun 85 yapılmadığını hatırlıyorum.

Tabi öss senesi sınavlar kısmen daha rahattı. Daha bol puan verirlerdi yalan olmasın. ÖSS'ye çalışırdık bazı derslerde. Ama şimdi parayı veren düdüğü çalmaya başlamış anladığım kadarıyla. Çocuğumu böyle bir sistemde özel liseye, özel okula göndermek istemem. Devlet okulunda zor imkanları görmesini isterim. Anne babalar büyük hata yapıyorlar bence.

• At sahibi A kullanıcısına yanıt
    gayet de ediliyor hocam yanlış bir bakış açısı
  • yani genel olarak söylemiştim.dershanemizde kolejde okuyan en sığır adamların diploma ortalamaları 85 idi. ama takılmayın hayat böyle. kolej mevzunu olmasa bile yarım akıllarıyla hukuk tıp okuyanlar var ülkede parayla .boşverin . bu hep böyleydi böyle devam edecek.
  • Fakirler malum kişiler zenginlere zulm ediyor yaşasın diye kendini kandıradursun zenginlerin çocukları özel okullarda şişirme notlarla üniversiteye gidiyor vergi borçları siliniyor lüks tüketim ürünlerine ötv ödemiyorlar.
    Fakirin çocuklarıda imam hatibe gidiyor zart zur vergisi ödüyor makarnaya talim ediyor.
    Çok ironik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aspiratör -- 20 Kasım 2017; 18:56:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.