Şimdi Ara

Sinyal Yok Uyku Moduna Geçiyor hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar dün gece pc açıkken kasa ayağıma çarpıyordu ve bende kasayı yan çevirdim bu sırada Power kablosundan bi cızırtı geldi ve pc kapandı tekrar açtığımda monitör de sinyal yok uyku moduna geçiyor dedi ne yapacağım yardımcı olurmusunuz?

Kasanın, Psu ve ekran karti fanlari dönüyor herhangi bir yanık kokusu da gelmedi

Ramleri silgi ile silip taktım olmadı

Bios pilini çıkardım bekledim taktım bisey olmadı

Yedek kablolar ile kablo değişimi yaptim olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 239emirhan 2 kullanıcısına yanıt
    İşlemci fanı dönüyor ve klavye fare ışıkları yanıyor mu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hayır islemci fanı dönüyor ama fare klavye ışıkları yanmıyor

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Anakartınızda clr rtc, clr bios yazan ikili pin vardır bunları metal bir aletle (tornavida cımbız gibi) birbirine değdirerek 2-3 saniye kadar kısa devre yapın, bios ayarlarınız sıfırlanınca büyük ihtimalle sorun çözülecektir, anlık elektrik kesintileri veya donanım değişikliklerinde bios kendini korumaya alabiliyor.

• @Teslanınyeğeni hocam kartım b450m bu dediklerinizi bulamadım daha detaylı anlatırmisiniz rica etsem ve bu işlemi pc açıkken mi yapmaliyim

• Kardes ramlari cikar pc yi 30sn filan o sekile ac acik dursun sonra kapat ramlari tak ac gelmesi lazim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Sinyal Yok Uyku Moduna Geçiyor hatası

Anakartınız üzerinde işaretlediğim yerde 2 adet pin göreceksiniz altında yazar clr cmos şeklinde bilgisayar kapalıyken güç kablosu ve bios pili takılı haldeyken 2-3 saniye kadar kısa devre yapın sonrasında çalıştırmayı deneyin

• Dediğiniz işlemi yaptım o iki çubuğun ortasına tornavida soktum ama bisey olmadı halen aynı:(

• Deniyorum

• Olmadı maalesef

Bence biraz zaman tanıyın bilgisayara, biraz dinlensin sonra cmos clr işlemini bi kaç kez daha deneyin eğer hiçbir şekilde bios ekranını dahi göremiyorsanız o zaman sorun donanımsal olabilir

• Yaklaşık kaç gün ya da saat sonra deneyeyim İnternetteki bir çok çözümü denerken en az 20 kere arkadaki düğmeden güç kestim ekran gelmediği için kapatamiyordum

Valla net bi süresi yok ben de sürekli yaşıyorum bu problemi genelde biraz uğraşıp standart ram sök tak temizlik bios reset statik elektriği boşaltmak için power ve reset switchleri sürekli aç kapa işlemlerini deniyorum sonuç alamazsam 1-2 saat bazen geceden bırakıyorum, sabah uğraşıyorum deneme yanılma yine aynı işlemlerle genelde açılıyor

• Teslanınyeğeni kullanıcısına yanıt

Statik elektrigi nasıl bosaltabilirim yaparken fişten cekmelimiyim

Güç kaynağı tuşu kapalı konumda olsa yeterli

• Muhtemelen mb ya da psu hasar gördü. Deneyip bulmak lazım arızalı donanımı.

• Anakart arızalı olduğunu nasil anlayabilirim anakarta takılı islemci fanı dönüyor anakart arızalı olsa bu fan da dönmezdi gibime geliyor yanılıyor muyum

• Kotaless kullanıcısına yanıt

@Kotaless dediğiniz gibi anakartdan şüphelendim ve söktüm tamamen, herhangi bir Tüp şişmesi ya da yanık izi bulunmamakta ayrıca k9 köpeği misali her yerini kokladım yanık da kokmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 239emirhan -- 27 Eylül 2022; 20:31:15 >

Başka bir anakartla denemeden anlaşılması zor.

PSU'dan çıkan kabloları kontrol edebilirsiniz belki bir pin'de kararma yakalanabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.