Yüzbaşı
28 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 76 (Bu ay: 0)
Gönderileri
iPhone 8 cihazımın sesi %80 oranında düştü telefon bataryamın sağlığı servis durumunda, son güncelleme sonrası pil sağlığı düşük olan cihazlarda sesin düşmesi gibi bir problemle karşılaşan oldu mu? Ses entegresi değiştirmeden önce problemin bataryadan kaynaklı olup olamayacağı konusunda bilgi sahibi olan var mıdır? Ses çıkış ızgaraları temiz ve ses kalitesinde bir düşme veya ses bozulması yok yalnızca ses seviyesi düştüğü için suçu entegreye atmak istemedim. Aktif telefon tamiri yapan veya bu problemle daha önce karşılaşmış olan biri varsa paylaşabilir mi?
Asus B350M-A anakartımın elektrik kesintisi nedeniyle anakart biosu bozuldu elimdeki pic programmer cihazında ICSP desteği var daha önce ddr4 b350 soket anakarta icsp ile bios flash yazan oldu mu yoksa eeprom yazabilen bi anakart doktoruna mı gitmeliyim beni bu konuda aydınlatabilir misiniz?

İyi günler Logitech x540 ses sistemim var. Belli bir süre çalıştıktan sonra tahminimce ısındıktan sonra seste bozulma oluyor ve sesi çok kısılıyor kumandasından sesini fullediğimde duyabilmek için hoparlöre kulağımı dayamak zorunda kalıyorum. Devre kartı üzerinde 2x STA540 ses entegresi ve herhangi bir şekilde datasheetini bulamadığım tahminimce ton kontrol kontrol entegreleri olduğunu düşündüğüm 2 entegre daha var geri kalan tüm elemanlar pasif elemanalar ve tespit edemediğim entegrelerin beslemesi için 78 serisi 1 adet voltaj regülatörü var. Regülatörü ve diğer tüm pasif elemanların arıza testlerini yaptığımda görüntüde hiçbir problem yok ve multimetreyle test yaptığımda da tüm elemanların sağlam olduğunu gördüm bunun üstüne soğuk lehim şüphesiyle tüm lehimleri yenileyip kartı sentetik tinerle bi güzel yıkadıktan sonra amfi 1-2 dakika daha çalıştıktan sonra tekrar aynı problemi yapmaya başladı.

Hakkında bir kaynak bulamadığım 2 entegrenin her ikisinin de yük altında ve boştayken tüm bacaklarını ölçtüğümde her ikisinde de aynı değerleri görüyorum bunun üzerine sorunun STA540 entegrelerinden birinde olduğunu düşünüyorum kumandası da bir kaç direnç ve potanstan oluşuyor ve onlar da sağlam, entegreleri değiştirmeden önce(2x2.80 usd+kdv entegre=50-60TL + kargo :/ ) daha önce tecrübe ettiğiniz masrafa girmeden önce dikkat etmem gereken farklı bir problem varsa benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum iyi forumlar.

İyi günler ustalarım üniversitede staj ödevi için hocamız en az 30 sayfa yazıdan oluşan bir proje, tez hazırlamamızı istedi ancak proje için konu bulamıyorum daha doğrusu 30 sayfa yazı çıkarabileceğim bir proje bulamıyorum zamanım da kısıtlı olduğu için üzerinde araştırma yapıp tez oluştura bileceğim fazla amatör olamayan bir elektrik-elektronik proje konusu önerebilir misiniz?
Hayırlı ramazanlar bilgisayar için usb ses kartı yapmak istiyorum ama internette bulduğum devrelerin genelinde karantina günlerinde ulaşamayacağım entegreler kullanılıyor. Devreyi mikrofonlu kulaklık için yapmak istiyorum kasamın ön panelindeki jacklar çok sağlıklı olmadığı için usbden ses giriş çıkışı yapmak istiyorum. Daha önce bu konuyu deneyimlemiş arkadaşlar da karşılaşabileceğim sorunlardan bahsederse çok mutlu olurum saygılar sevgiler.
Elimde iki adet 3.7V 5000mAh ve bir adet 3.7V 10000mAh Li-ion batarya mevcut bu bataryaların paket şekilleri aynı ancak paket boyutları farklıdır, bildiğim kadarıyla bataryaların çıkış güçleri farklı olmakta yani 5000 mAh olandan 20 watt çıkış alabilirken 10000mAh olandan 30-40 watt çıkış alınabiliyor. Sormak istediğim ben bu paket boyutları ve kapasiteleri farklı bataryaları paralel bağladığımda toplamda 20000mAh kapasite elde ediyorum peki bu bağlama şeklim batarya verimini ve güvenliğini düşürür mü ?
Dün akşam sata destekli kasama ide bir 160gb hddyi bilgisayarımın dvd romunun yerine takıp çalıştırmayı denedim ekran geldi gitti sonra tekrar gelip mavi ekran verdi ve birdaha açılmadı bilgisayarım hdd ışığı yanmıyor ram slotlarını değiştirip denedim ekran kartını söküp onboarddan görüntü almayı denedim kasayı tekrardan topladım yine olmadı, tek işlemciyi söküp açtığımda 3 kere zayıf bir şekilde zıt zıt zıt etti bios reset cmos resette yaptım ama ne yaptıysam anakartın markasının yazdığı ilk ekran bile gelmiyor
Sahibi 10 sene önce ölmüş olan 400mtkare bir arsa var 6 mirasçısı var. Mirasçılardan birinin hakkına borcu yüzünden haciz konulmuş. Arsa mirasçıların üzerine geçmemiştir ölen kişinin üzerindedir. Hacizi koyduran şahıs arsayı satabilirmi ?
Selamlar
Beta testleri açıldığından beri programdan hesabıma giriş yapamıyorum sadece bildirimler geliyor sürümü 2.0(8414) güncel değilse nasıl güncelleyebilirim?
Programı Apple storeda bulamıyorum
Hakkında
Forum İmzası:
Hakkımda:
Elektronik Haberleşme ve Telekomünikasyon, Biyomedikal, Güç Elektroniği, Görüntü ve Ses sitemleri
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 336
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.870 (Bu ay: 101)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 32 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.