Şimdi Ara

sınıfının kralı Lancia Delta(birileri ders alsın) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
512
Cevap
7
Favori
51.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Atmosphere

delta başlığı dönmüş dolaşmış focus'a gelmiş. vah canım delta. sanalda bile ekmek yok sana

demişsiniz ama sizin gibi sırf karalamak adına iyiye kötü mü diyelim? zaten aracınız focus beğenmiş almışsınız allah kazsız belasız kullanmayı nasip etsin de bu farklı araçlara düşmanlığın sebebi nedir?

eğer kullandıysanız bildiğiniz olumsuz yanları varsa anlatın da bizde bilelim.

doğruya doğru demezsek nerede dürüstlüğümüz?

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: E@gle_1903

umarım bir gün siz de bir delta sahibi olursunuz.

Jaguar düşündüğüm için delta 2. planda kalıyor biraz ama araba alacak olan tanıdıklarıma/yakınlarıma bol bol tavsiye ediyorum hocam:)

http://www.euroncap.com/results/jaguar/x_type.aspx?class=39ea856a-5cc5-4547-9405-47aa0c091b00
    Beğenmediğin ncap den dört yıldız alabilen x-type nla sana mutluluklar dilerim
    Şahsi olarak güvenliğe ne kadar önem verdiğin de belli oluyor.İkinci el 5 yıldızlı araç seçeceğine ,4 yıldızlı araç seçiyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qwertqwertqwert

eğer gelecek olan seçenekler otomatik vites sebebi ile uçuk fiyatlı olmazsa ford çok iyi bir alternatif olacaktır dizel otomatikler içerisinde.

Aslında yeni teknolojileri ile kendi sınıfının biraz önüne geçti gibi Focus, dediğiniz gibi powershift'de anormal bir fiyat farkı ile sunulmazsa gerçekten bu sınıfta iyi bir yeri olur ki benim gibi manuel tercihi olan kişiler için önemli bir yeri zaten var şuanda.
    Başlıktaki Delta'yı da detaylı inceledim güzel bir araç alınır kullanılır fakat sınıfının kıralı olabilecek bir şey bulamadım açıkçası.
  • quote:

Arkadaşlar son günlerde bu aracı çok övüyorum farkındaysanız.Zira uygun fiyatı,başarılı motor aktarma sistemleri,geniş iç hacim,donanım ve harika tasarımıyla bu fiyata alınabilecek en iyi otomobil gibi görünüyor.Önce fotoğraflarla başlayalım:
    Ve fiyata gelelim.
    140hp 1.4turbo benzinli 53bin tl.
    120hp 1.6dizel 55 bin tl

Buradan donanıma dünya para isteyen,dizel araba satıyorum diye adam söğüşlemeye kalkan firmalara,ve onların fanatiklerine ithaf olunur.

yorumsuz
    kral hangisi karar veremedim

quote:

Jetta o sınıfın kralıdır.
    Eğer az bir farkla alabiliyorsanız hiç düşünmemenizi tavsiye ederim.

• Deltayı kullanma fırsatı bulmuş biri olarak söyleyebilirim ki konuyu açan arkadaşa katılıyorum.Gerçekten de bu fiyata alınacak en iyi araba.
    Sadece biraz büyük olması sıkıntı yaratıyor,o da verdiği konfora göre gayet makul.
    120hp lik motorun da çekişi gidişi mükemmel.
    Sadece servis ve 2. el konuları biraz sıkıntı,onu da zaten uygun fiyata almış olarak çözüyorsunuz.
    Arkadaş doğru söylemiş bu donanımdaki rakiplerin fiyatı 65-70 bin tl den aşağı değil.
    Servisleri birmotta olduğu için bulunduğunuz bölgede soruşturmanız gerekecek(bazı fiat servisleri bakmıyor).
    Konu çok uzamış gereksiz yere tartışılmış bence konu başlığı şöyle olabilirdi:
    Bu fiyata en iyisini sunan delta.
    Böylelikle insanlar da gelip yorum yaparken daha sakin hareket ederlerdi.
    konuyu açan asabi bir arkadaş sanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugofarell -- 18 Ağustos 2012; 10:00:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

quote:

Orijinalden alıntı: prorocker

komik. carbuyer.co.uk sitesi platform kardeşi fiat bravo ya 5 üzerinden 4.2 verirken buna 2.5 vermiş. krallık bunun neresinde anlayabilmiş değilim

burdan da ne kadar taraflı yorum yaptıklarını anlarsın sanırım

anlayamam çünkü bence haklılar. bravodan üstün denilebilecek tek özelliği tasarımıdır herhalde. bir a3 , 1serisi ya da en azından astra kalitesi olsa tamam haklısınız adamlar taraflı yorum yapıyor derim.
  • quote:

quote:

quote:

komik. carbuyer.co.uk sitesi platform kardeşi fiat bravo ya 5 üzerinden 4.2 verirken buna 2.5 vermiş. krallık bunun neresinde anlayabilmiş değilim

anlayamam çünkü bence haklılar. bravodan üstün denilebilecek tek özelliği tasarımıdır herhalde. bir a3 , 1serisi ya da en azından astra kalitesi olsa tamam haklısınız adamlar taraflı yorum yapıyor derim.

delta'yı severim ama ingilizler top gear'de de pek beğenmediler aracı ki onlara güvenilir. sürüş dinamilerine çok takılıyor ingilizler bundan kaynaklı bir şey. bir de orada crysler delta adı ile çıkınca iyice sinir olmuşlar.

bizim gibi standart kullanıcılar için delta son derece yeterli, ama performanslı kullanıldığında pek güven veren bir hali yok.

• araba satılıyor mu? var mı ellerinde? bayisi falan nerede var? ankarada var mı? pazarlık yapıyorlar mı? ellerinde olmayan arabayı ucuza veriyolarsa bı anlamı yok :D
  • O deilde golf'un neresini begenipte aliyor vatandas ben onu anlamiyorum, tasarim sifir konfor falan ortalamanin ustunde kesinlikle degil, dizel motoru rezalet teknolojide geri kalmis performansiz fazla yakan dandik bi motor, ic dizaynda hic bir esprisi yok malzeme kalotesi iyi icinde ona bir sey demiyorum, ama sirf icindeki malzeme biraz kaliteli diye bu kadar yonden bir cok rakibine gore daha kotu olup ve ayni zamanda daha pahali olup ve sadece 2 yil aracina garanti verebilen bir frima nasil goz bebegi olabiliyor anlamak mumkun degil. kullanmadan bilemezsin dicekler 3 tane vw kullandim toplamda 200 bin km yaptim. kotu demiyorum ama ozellikle su son 2-3 yilda cok avantajsiz bir arac oldu vw araclari... fanboyluk tavan yapmis memlekette napacaksin. adam lanciaya laf atio fiat diye, o zaman audide vw golfle ayni fiyata satsin a3'u o zaman sizin mantikla gideceksek.
    ayrica o begenmediginizbfiyatin memlekette yaptigi yatirimi baska kim yapti? O begenmediginiz hyundai yeni bir fabrika daha aciyor. amerikada her yer hyundai olmus.

Arkadasin biri amerikalilar fransizlari sevmez demis :) dogrudur ama fransizlardan daha cok ingilizleri sevmezler, amerika tarihine biraz gozbatarsaniz ingilizlere karsi savasirken fransizlarin amerikaya yardim ettigini gorursunuz, japonlara ne demeli? 2. DUNYA SAVASİ? dusmanlikla tucaretin hic bir alakasi yoktur. irana o kadar ambargo uygulaniyor dev batili petrol sirketleri halen kacak sekilde iran petrolu aliyor...

On yargilarindan ve marka fanligindan kurtulamayan insan hic bir seyi dogru yorumliyamaz. bugun dacia adam akilli motor koyup guzel ic dizayn yapsin o igrenc vitesini degistirsin fiyatini diger markalara gore yine cazip kilsin gider daciada alirim ben. bu kivamda olmayi ogrenmeniz lazim. ama umit sifir bende siz yine forever vw diyeceksiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

otomobil otoriteleri,dergileri sadece arpasını bol verene krallık verirler.
    Niteliğe bakmazlar.

• Arkadaslar biz izmirde bu arac icin siparis verdik. 1.6 dizel otomatik , cam tavan , otomatik park sistemi , reaktif suspansiyon, serit degistirme uyari sistemi + tekno paket ve krom ayna kapaklari. Opsiyonlarla 60 bini gecti, ama bence degdi. Mesela otomatik park sisteminin bu arabada oldugunu bilmiyordum buyuk ihtimal cogu kiside bilmiyordur. 2008 de cikan serilerinde bile bu ozellik varmis saniyorum. O zaman bizim wauuv diyerek baktigimiz bu ozelligin 2008 de alinabilir olmasi hosuma gitti acikcasi. Aracin kimligi var bence her ne kadar bravo ile ayni geometri ve parca altyapilarini kullansada malzemelere dokununca aracin farkini hissediyorsunuz. Koltuklar deri alcantara standart geliyor bu onemli bence. Ayni zamanda BANA GORE ikon bir araba alip hemde 3.9lt/100km gidebilmek onemli bir ayrintidir. Arac geldiginde detayli bir inceleme yapacagim ilk izlenimlerim bu sekilde...

• quote:

Orijinalden alıntı: digitayf

Arkadaslar biz izmirde bu arac icin siparis verdik. 1.6 dizel otomatik , cam tavan , otomatik park sistemi , reaktif suspansiyon, serit degistirme uyari sistemi + tekno paket ve krom ayna kapaklari. Opsiyonlarla 60 bini gecti, ama bence degdi. Mesela otomatik park sisteminin bu arabada oldugunu bilmiyordum buyuk ihtimal cogu kiside bilmiyordur. 2008 de cikan serilerinde bile bu ozellik varmis saniyorum. O zaman bizim wauuv diyerek baktigimiz bu ozelligin 2008 de alinabilir olmasi hosuma gitti acikcasi. Aracin kimligi var bence her ne kadar bravo ile ayni geometri ve parca altyapilarini kullansada malzemelere dokununca aracin farkini hissediyorsunuz. Koltuklar deri alcantara standart geliyor bu onemli bence. Ayni zamanda BANA GORE ikon bir araba alip hemde 3.9lt/100km gidebilmek onemli bir ayrintidir. Arac geldiginde detayli bir inceleme yapacagim ilk izlenimlerim bu sekilde...

En iyi olanını yapmışsınız.Bide olaya şöyle bakmak lazım.Bi fiat aldım demek var , bide Lancia Delta aldım demek var.Ayrıca lancia'nın görünümü aynı premium lüx arabalar gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

quote:

Arkadaslar biz izmirde bu arac icin siparis verdik. 1.6 dizel otomatik , cam tavan , otomatik park sistemi , reaktif suspansiyon, serit degistirme uyari sistemi + tekno paket ve krom ayna kapaklari. Opsiyonlarla 60 bini gecti, ama bence degdi. Mesela otomatik park sisteminin bu arabada oldugunu bilmiyordum buyuk ihtimal cogu kiside bilmiyordur. 2008 de cikan serilerinde bile bu ozellik varmis saniyorum. O zaman bizim wauuv diyerek baktigimiz bu ozelligin 2008 de alinabilir olmasi hosuma gitti acikcasi. Aracin kimligi var bence her ne kadar bravo ile ayni geometri ve parca altyapilarini kullansada malzemelere dokununca aracin farkini hissediyorsunuz. Koltuklar deri alcantara standart geliyor bu onemli bence. Ayni zamanda BANA GORE ikon bir araba alip hemde 3.9lt/100km gidebilmek onemli bir ayrintidir. Arac geldiginde detayli bir inceleme yapacagim ilk izlenimlerim bu sekilde...

En iyi olanını yapmışsınız.Bide olaya şöyle bakmak lazım.Bi fiat aldım demek var , bide Lancia Delta aldım demek var.Ayrıca lancia'nın görünümü aynı premium lüx arabalar gibi duruyor.

Aslina bakarsaniz otomotiv endustrisi artik kuculdu ufak bir arastirma ile otomatik park sistemi ve serit ihlal uyari sistemini bosch car systems urettigi bilgisine ulastim. Yani mercedes alsaniz hyundai veya ford da olsa ,aslinda ayni sistem. Birde artik sunun farkina varmali kullacilar, araba artik bir yatirim araci degil tüketim aracidir. Cok merak ediyorum 3000 km de olsa ikinci el bir arabaya kim 2-3 bin asagi fiyat verir. Ben sahsen o kadar az fark varsa 0 alirim, cunku kendime gore ozellestirmeyi seviyorum. Stock araba almak bana hos gelmiyor zevk vermiyor , aracin benim icin uretilmesi fikri daha hos geliyor.

Bugun araci gormeden once vw bayisine ugradim, vw araclar gercekten saglamlik ve teknik acidan cok guzeller, ama hepsi ayni. Bir firmanin tum araclari birbirine benzemek zorundamdir? Tum araclarin arka amblemleri bagaj acma mekanizmalari neredeyse ayni. Dogru tasarim kanitlanmis tasarim herzaman daha guvenlidir ama bu kadar tek duzelik ve siradanlik beni yansitmiyor.

Burda herkes birseyler yazmis diger arabalari alanlara satanlara hicbir lafim olamaz. Ben bu arabayi neden satin aldim ?

Sadece istedim....

• quote:

Hayırlı olsun,araç hakkındaki izlenimlerinizi bir konu halinde açar foruma tanıtırsanız ön yargıların yıkılmasına yardımcı olabilirsiniz.izninizle sizi arkadaş listeme ekliyorum,oradan haberleşelim.
    Bu arada aracı iyi fiyata almışsınız,ağzına kadar dolu otomobili rakiplerinin boş haliyle aynı fiyata gelmiş.
  • quote:

şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

ben de sizin gibi siparişle getirtmek istedim ama en erken kasım ayında elimde olacağını söylediler istediğim donanımlarla. bende vaktim olmadığı için (arabayı satmıştım) var olan araçlardan isteğime en akın olanı aldım. bir de indirim vs. kampanya vardı onu kaçırmak istemedim. bana söylenen aracı şimdi de alsam fatura kesildiği gündeki şartlar geçerli dedi bayi, örneğin euro artarsa araçta fiyat değişecek dedi, kampanya biterse fiyat değişecek dedi.

bu sebeple istediğim tüm donanımları lamadım, ikinci elde vardı ama ona da ben razı olmadım.

sizin araç teslimi ne zaman olacakmış bilgi verdiler mi? ayrıca fiyatı nasıl sabitlediniz teslim alırken fiyat değişmeyecek mi?

• quote:

quote:

ben de sizin gibi siparişle getirtmek istedim ama en erken kasım ayında elimde olacağını söylediler istediğim donanımlarla. bende vaktim olmadığı için (arabayı satmıştım) var olan araçlardan isteğime en akın olanı aldım. bir de indirim vs. kampanya vardı onu kaçırmak istemedim. bana söylenen aracı şimdi de alsam fatura kesildiği gündeki şartlar geçerli dedi bayi, örneğin euro artarsa araçta fiyat değişecek dedi, kampanya biterse fiyat değişecek dedi.

bu sebeple istediğim tüm donanımları lamadım, ikinci elde vardı ama ona da ben razı olmadım.

sizin araç teslimi ne zaman olacakmış bilgi verdiler mi? ayrıca fiyatı nasıl sabitlediniz teslim alırken fiyat değişmeyecek mi?

Hocam lancia deltanin hangi modelini ne zaman hangi fiyata ve hangi donanimlarla aldiniz. pazarlik yapiyorlar mi ellerindeki arabayla birde hangi sehirden aldiniz hocam? Tesekkur ettim cevabiniz icin simdiden..

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

quote:

quote:

Hocam lancia deltanin hangi modelini ne zaman hangi fiyata ve hangi donanimlarla aldiniz. pazarlik yapiyorlar mi ellerindeki arabayla birde hangi sehirden aldiniz hocam? Tesekkur ettim cevabiniz icin simdiden..

Alıntıları Göster

1.6 mjet selectronic bicolor boyalı titanyum siyah tavanlı tekno paketli ve blue&me versiyonu vardı en dolu, istanbul mecidiyeköy birmottan aldım ama tüm birmotlarda bi tek bu vardı en dolu olarak.

pazarlık yapmıyorlar çünkü araçta çok ciddi bir indirim vardı, sanırım %12, üstüne birde sabit kur yapmışlar yani euro eğer 2,29 geçerse fiyatı 2,29 dan hesaplıyor

ama benim sanşıma kur 2,20 idi aldığımda.

karoser koruma park sensörü boya koruma hediye ettiler indirim yapmasalarda.

61.000 tlye mal oldu bana yaklaşık.

cam tavan ve birkaç özellik daha istiyordum ama dediğim gibi malesef yoktu. araçtan çok memnunum geniş ve kullanımı çok konforlu.

sevmediğim yanı ise teyp. o arabaya çok basit kaçmış yurtdışı modellerde dijitel ekranlı navigasyonlu versiyonu var ama türkiye paketi vs sanırım hazır olmadığı için araçlara koymuyorlar henüz ülkemizde.

ancak isteyen olursa clarionun nx502e modelini servis garantili olarak takıyor üstelik geri görüş kamera sistemi ile birlikte. baya tuzlu tabi 1350 euro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwertqwertqwert -- 22 Ağustos 2012; 14:25:50 >

• Orijinalden alıntı: qwertqwertqwert

1.6 mjet selectronic bicolor boyalı titanyum siyah tavanlı tekno paketli ve blue&me versiyonu vardı en dolu, istanbul mecidiyeköy birmottan aldım ama tüm birmotlarda bi tek bu vardı en dolu olarak.

pazarlık yapmıyorlar çünkü araçta çok ciddi bir indirim vardı, sanırım %12, üstüne birde sabit kur yapmışlar yani euro eğer 2,29 geçerse fiyatı 2,29 dan hesaplıyor

ama benim sanşıma kur 2,20 idi aldığımda.

karoser koruma park sensörü boya koruma hediye ettiler indirim yapmasalarda.

61.000 tlye mal oldu bana yaklaşık.

cam tavan ve birkaç özellik daha istiyordum ama dediğim gibi malesef yoktu. araçtan çok memnunum geniş ve kullanımı çok konforlu.

sevmediğim yanı ise teyp. o arabaya çok basit kaçmış yurtdışı modellerde dijitel ekranlı navigasyonlu versiyonu var ama türkiye paketi vs sanırım hazır olmadığı için araçlara koymuyorlar henüz ülkemizde.

ancak isteyen olursa clarionun nx502e modelini servis garantili olarak takıyor üstelik geri görüş kamera sistemi ile birlikte. baya tuzlu tabi 1350 euro.

Offf pahaliymis yaw, ben sole standart gold modeline 1-2 ekstra bir sey daha olan manual versyonunu 54-55 falan almaya calisacam 4-5 ay sonra. cok kafama yatti bu arac..

• eet fiyatlar yüksek ama rakiplerine göre bakarsanız iyi fiyat.

ayrıca ikinci elde temiz bulursanız da kaçırmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

quote:

quote:

Bugun istanbul bayiden aradilar ve istedigimiz paketle getirmenin 3-4 ayi bulabilecegi bilgisini aldik , istanbuldaki baska bir bayide panaromik cam tavan ve tekno paketli bi arac var fiyatida 60 bin , kararsizim otomatik park sistemi istiyorum araci bayanda kullanicak cunku. Asil sorun fiyat sabitleme yok dediginiz gibi. Yarin bayiye ugriyacagim belki risk alip araci 4 aya ragmen siparis edebilirim .

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.