Şimdi Ara

Şınav, Mekik ve Barfiks Programları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.044
Cevap
709
Favori
915.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerista

quote:

Orijinalden alıntı: kronos55

zaten 100 cekebildigim icin sorun yok bu arada
    mekikte kimse yarisamz bnmle:D
    antrenor bile cekemio bnm cektigim mekigi

Yarım mekik 400 çekebiliyor musun ?

cekerim dostum nie cekemim
  • programa başladıysanız mutlaka devam edin ben başlangıçta 20 şınav ancak çekebiliyordum bugün 2. hafta programını bitirdim ve max'da 50 şınav çekebildim tavsiyem mutlaka başlayın başladıysanız da bırakmayın
  • ben ilk başladığım gün 1 şınav çekebiliyordum.şuan 20 şınavı rahat çekiyorum
  • peki bu program hangi boy ve kilo aralıklarında gecerli herkes için uygun olmazki..
  • Yaş ve boydan ziyade, herkesin bünyesine göre ayarlanıyor zaten en baştaki Başlangıç Testi sayesinde. Ama çok ileri yaşlardakilere tavsiye etmiyorum tabii ki.
  • Arkadaşlar benim bir sorum var. Ben yaklaşık 1.5 haftadır "6 haftada x tane şınav/mekik/squat/barfiks" programlarını uyguluyorum. 1. gün şınav-mekik 2. gün ise barfiks-squat yapıyorum. 3. gün boş 4 gün tekrar şınav-mekik.

Sorum ise 3. günü boş mu geçmeliyim yoksa şınav-mekiği 3. güne mi almalıyım? Çünkü 2 günlük çalışma farklı kas gruplarına etki ediyor.
  • 5 set 30'ardan günde 150 çekmeye başladım.

set işi gerçekten çok işe yarıyor.dayanıklılığı müthiş artıyor.
    amacım 40 dan 200 e çıkmak.ama benim kollar genişlemeye başladıkça pazu mu diyim ne tam onun üst kısmında çatlaklar oluşmaya başlıyor gibi. bunu engelleye bilirmiyim.

ayrıca üst karın bölgesinde de sertleşme ve şekillenme olşmaya başladı.
  • üst karın göğüs olmasın?
    şınav göğüs ve triceps (arkakol) kaslarını çalıştırır. birde şınaw çekerken karın kasları sürekli gerildiğinden azbiraz etkisi olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungate

5 set 30'ardan günde 150 çekmeye başladım.

amacım 40 dan 200 e çıkmak.ama benim kollar genişlemeye başladıkça pazu mu diyim ne tam onun üst kısmında çatlaklar oluşmaya başlıyor gibi. bunu engelleye bilirmiyim.

üst karın göğüs olmasın?
    şınav göğüs ve triceps (arkakol) kaslarını çalıştırır. birde şınaw çekerken karın kasları sürekli gerildiğinden azbiraz etkisi olabilir
  • yahu dün ilk defa basladım . bugnu omuzlarım sırttım her tarafım agrıdı bayagı bi hamlasmısız demekkki . bastırınca da acıma yapıyor .. yarın tekrar nasıl cekecem peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

yahu dün ilk defa basladım . bugnu omuzlarım sırttım her tarafım agrıdı bayagı bi hamlasmısız demekkki . bastırınca da acıma yapıyor .. yarın tekrar nasıl cekecem peki

bizde geçtik bu yollardan
    ilk hafta öyle olur sonra alışırsın.sürekli kendini motive et

• quote:

Orijinalden alıntı: Delikanlı_15

Arkadaşlar benim bir sorum var. Ben yaklaşık 1.5 haftadır "6 haftada x tane şınav/mekik/squat/barfiks" programlarını uyguluyorum. 1. gün şınav-mekik 2. gün ise barfiks-squat yapıyorum. 3. gün boş 4 gün tekrar şınav-mekik.

Sorum ise 3. günü boş mu geçmeliyim yoksa şınav-mekiği 3. güne mi almalıyım? Çünkü 2 günlük çalışma farklı kas gruplarına etki ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airsilver960

quote:

Orijinalden alıntı: sungate

5 set 30'ardan günde 150 çekmeye başladım.

üst karın göğüs olmasın?

üst karın göğüs değil .göğüs altı oluyor.
    bu arada kollar genişledikçe çatlaklar oluşuyor.bunu nasıl engelleriz.

• abi ben 16 yaşındayım.. 1.77 boyundayım.. ama ne yazık ki 85-90 kiloyum.. ben bir an önce zayıflayıp sizin gibi barfiks şınav vs. çekmek istiyorum.. bunun için ne yapabilirim.. lütfen yardımcı olun.. çok zor durumdayım..
  • programdan şaştım birdefada ilk resimdeki gif gibi 45 şınava ulaştım. 36-37 gibi titreme geliyordu artık

son 1 haftadan beri 30'a bile ulaşamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerbeross

abi ben 16 yaşındayım.. 1.77 boyundayım.. ama ne yazık ki 85-90 kiloyum.. ben bir an önce zayıflayıp sizin gibi barfiks şınav vs. çekmek istiyorum.. bunun için ne yapabilirim.. lütfen yardımcı olun.. çok zor durumdayım..

koşmak
  • cerbeross daha gençsin, çok dert etme kilolarını, 5-10 kilo fazlan var altı üstü, korkulacak bir durumun yok

slyman_b arkadaşımızın da dediği gibi koşmak, veya hergün 45-60 dklık tempolu yürüyüş seni kısa sürede forma sokar.

Buna ek olarak çok fazla kola, cips, pizza vs gibi zamane gençliğinin temel besini olmuş zararlı besinleri ve içecekleri tüketmemeye çalış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

cerbeross daha gençsin, çok dert etme kilolarını, 5-10 kilo fazlan var altı üstü, korkulacak bir durumun yok

slyman_b arkadaşımızın da dediği gibi koşmak, veya hergün 45-60 dklık tempolu yürüyüş seni kısa sürede forma sokar.

Buna ek olarak çok fazla kola, cips, pizza vs gibi zamane gençliğinin temel besini olmuş zararlı besinleri ve içecekleri tüketmemeye çalış.

TAMAM ABİ TEŞEKKÜRLER.. BU SÖYLEDİKLERİNİZİ UYGULAMAYA ÇALIŞACAM.. AMA BU YAPACAKLARIM 2 GÜNDEN FAZLA SÜRMÜYOR.. YANİ BUGÜN BAŞLIYORUM,YARIN UNUTUYORUM YA DA HAKİM OLAMIYORUM..

• Kararlı olup hedefin doğrultusunda bıkmadan çalışmaya devam etmen gerekiyor, pek çok spor türünde de zaten ana esas bu değil midir? Mesela hedefin öncelikle 5 kg vermek olsun, ardından bir 5 kilo daha vermek, ve sonra da bunları geri almamak veya gün içinde aldığın fazla kalorileri yakmak adına her sabah (veya akşam) yürümeyi alışkanlık haline getirmek.

Gün atlaman normaldir, ama sen mümkün olduğunca fazla ara vermemeye çalış, bugün işten okuldan dolayı sporunu yapamazsan, ertesi gün yapmaya çalış. Artık yaz da geldi. Akşamları çıkıp yürümek sorun olmaz bu açıdan da.

Ben de en kısa sürede başlayacağım yürüyüşlere.

2008 yazında, yememden içmemden hiç kesinti yapmadan, Temmuz 1'den Eylül 1'e kadar akşamları yürümüştüm, ek olarak parklara konulan spor aletleriyle çalışmıştım biraz da... Ve bu 2 aylık zaman içerisinde, tam 8 kilo verdim, bu kiloları da geri almadım. İsteyince oluyor işte

• bende bir aralar bir defada 50 tane çekiyordum, ama şimdi 25-30 taneyi zor çekiyorum. şinav konusunu baya araştırdım, çoğu sporcular şınav kas yapmaz, kas yapmak için ağırlık çalışmak lazım diyorlar. kas yapmıyorsa bu şınav tam olarak ne işe yarıyor?

birde şu alet tam olarak nereyi çalıştırıyor? her gün 30 tane büküyorum, faydası olurmu?

Şınav, Mekik ve Barfiks Programları

edit: kapı barfiksi aldım ama iki günde kapı çatladı ya. bir tane bile tam çekemiyorum barfiks.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.