Şimdi Ara

Şınav, Mekik ve Barfiks Programları (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.043
Cevap
709
Favori
915.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Programı illa ki 6 haftada bitirmek gerekiyor diye bir şart yok. Zorlandığınız günü tekrar etmekte ben bir sakınca görmüyorum. Örnaği pazartesi-çarşamba-cuma şınav programı uyguluyorsanız ve çarşamba günkü setler sizi zorladıysa, cuma günü çarşambayı tekrar etmenizde fayda var. Ama gelişme göstermek için, bu tekrarları alışkanlık haline getirmeyin sadece.

Bütün bu programlar farklı bölgeleri çalıştırdığı için, squatı da ister şınavla aynı gün, ister mekikle aynı gün yapın, sorun değil hiç.

Örneğin;

pazartesi-çarşamba-cuma = şınav + squat
    salı-perşembe-cumartesi = mekik + barfiks gibi.

Hangi programı uygularsanız uygulayın, öncesinde ısınmayı ve esneme gerilme hareketlerini unutmayın. O yüzden hazır ısınmışken, programlar arasında fazla vakit kaybetmeden bir diğerine geçmekte fayda var.. Örneğin şınav programı bittikten 10 dakika sonra, squat yapmak gibi.

• Aynı programı, ard arda uygulamadığınız sürece sıkıntı değil. Önemli olan, çalıştığınız bölgeyi bir gün dinlendirmek.

Pazartesi-Salı-Çarşamba şeklinde bir şınav programı olmaz.

Ama;

Pazartesi - Şınav 1. gün + Squat 1. gün
    Salı - Mekik 1. gün + Barfiks 1. gün
    Çarşamba - Şınav 2. gün + Squat 2. gün
    Perşembe - Mekik 2. gün + Barfiks 2. gün
    Cuma - Şınav 3. gün + Squat 3. gün
    Cumartesi - Mekik 3. gün + Barfiks 3. gün

şeklinde bir program yapmakta bir sakınca görmüyorum şahsen.
  • Darkness kullanıcısına yanıt
    Bunu danisacaktim bende. Teşekkürler hocam tüm bilgiler için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usta beslenme cok onemli mi

• Uvvv iste aradigim sey 😁

• Hocam google play de aynı buna benzer bir uygulama var. sadece 6 hafta diye.Şınav , mekik , barfiks ve plank hepsi birlikte. Haftada 3 gün çalışılıyor sanırım.Öyle bir program veya liste var mı elinde.O dedigim program paralı çünkü.7 tl falan.Benzer bir program bulamazsam onu satın almayı düşünüyorum.

• Şınav programını yapıyorum sadece 3. hafta bitiyor teşekkürler valla en azından birazda olsa uğraş var ve gözle görülür değişim oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Aynı programı, ard arda uygulamadığınız sürece sıkıntı değil. Önemli olan, çalıştığınız bölgeyi bir gün dinlendirmek.

Ama;

Reis full body mi onerirsim yoksa split mi ? Birdr bunlarid yapinca hangi bolgeler yogun olarak calismakta ? Bunu sormamda ki amac bicepsi çalıştiran birsey goremedim.Birde bu programi uygularsak bizde en cok ne artar ? Kas kutlesi mi dayanıklılık mi yoksa guc mu ? Tesekkur ederim gayet iyi bir konu acmissiniz elinize sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Aynı programı, ard arda uygulamadığınız sürece sıkıntı değil. Önemli olan, çalıştığınız bölgeyi bir gün dinlendirmek.

Ama;

Hocam mekik ve set sayıları hakkında biraz bilgi verir misiniz? 2 ayda 5 kg yağ yakma ve abdominal kas workout'u için günde 100 mekik az mı? Kaç sete bölmem lazım?

Çok teşekkürler.

• 2. Haftanın 1. gününün ortasında yığılıp kaldım, daha fazla çalışmıyo kollar?

3 Şınavla başlamıştım. Sizce nerede hata yapıyorum :/

Yardımcı olursanız sevinirim?

:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwertyaxe -- 13 Haziran 2017; 1:17:11 >
  • Ha bir de ilk 3 setten sonra 10 dk dinlensek sonra devam etsek olur mu?
  • 11 tane tam olmayan şınavla başladım.
    1.gün 3.sette 7 tane şınavı çekmekte zorlanıyordum şimdi 3.haftada 3.setteki 20 tane şınavı çekmekte zorlanıyorum ;) Bir de ramazan ayındayız, çalışmaya devam

edit: Bayramdan sonra bu programı bırakıp p90x'e geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyAcaKyy -- 3 Ağustos 2017; 12:26:3 >
  • Barfiks diregi en iyi kol kasi gelistirme aracidir. Barfiks diregine cikin gunde 2 kez ideal. Asili kalin elinizde derman kalmayana kadar. Ellerinizde derman kalmadi birakin kendinizi hemen 5 10 tane sinav cekin fazlasini yapmayin. Cektikten sonra tekrar asili kalin ellerinizde derman kalmayana kadar sonra tekrar 5 10 sinav bunu ard arda 4 5 kez yapin gunde de bu olayi 2 ogun yapin.2 3 hafta sonra kac barfiks ve sinav cekebiliyorsunuz deneyin. Sinav ve barfiks gelisimi tamamen şoklama yontemi olan bu yontem ile gelisir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daha efektik sinav cekmek icin '' push up bar '' olarak tabir edilen aparati da kullanabilirsiniz. Ben normalde tek sette standart 50 sinavi rahat cekerken, push up bar kullanarak bi tarafimi yirtarak ancak 35-40 cekiyorum. Ayrica bu aparati kullanmaya basladiktan sonra kaslarim daha sertlesti ve daha belirgin hale geldi.

Yine evde daha efektik mekik cekmek icin '' incline '' bench tavsiye ederim.

Gun icerisinde sabah ve aksam 4'er setten toplamda 400, bazenleri ise 5 setten toplamda 500 mekik ve sinav cekiyorum. Amator kosucu oldugum icin core strenght egzersizi olsun diye 1 yil once gunde 100 mekik ve sinav ile basladim, simdi 400 - 500'den asagisi kesmiyor Spor iyidir, herkese tavsiye ederim.

• Arkadaşlar yumurtanın 100 gramındaki protein değerinde yumurtanın kabuklu ağırlığınımı yoksa soyulduktan sonraki halini mi baz almalıyız.
  • güzel program

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikenlikaktüs -- 26 Temmuz 2017; 15:53:16 >
  • Programı çevirene helal olsun. Geçen hafta 2 şınav ile başladım bu hafta 2.haftaya geçtim kesintisiz 10 tane çekebiliyorum artık. Güçlendiğimi hissetmeye başladım. Sıkı bir şekilde uyguluyorum programı. Tavsiye ederim.

• +1
  • Bugünden itibaren başlıyorum birkaç haftaya editlerim işe yarayacağını düşünüyorum

• just 6 weeks programına başladım ilk haftadayım bakalım hayırlısı olsun

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.