Şimdi Ara

Sınav Başarı Duası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
4
Favori
7.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Nasıl Allah'ın takdiri oluyor ki sınavı kazanmamız? YGS'de full yapan arkadaşlar boşuna mı çalıştı? Onun yerine günde 5 saat dua edip de 1.olabilirlerdi o halde.

Kader diye bir şey var evet. Kaderde bazı şeyler bellidir. Her şey değil. Allah senin sınavı senin kazanıp kazanamayacağına karışmaz. Ya da önceden xx şahıs sınavı kazanacak diye bir kader yazmaz sana.

Cinsiyetin,nerede doğacağın,anan baban kardeşin,ölüm tarihin gibi şeyler Allah vergisidir. Yoksa Allah senin sınavı kazanacağını yazmaz kaderine.
  • yazmayım yazmayım dedim sonunda yazdırınız adam şurda iyilik etmiş size sizin adama demediğiniz kalmadı madem inanmıyosunuz konuya mesaj atıp kirletmeyeceksiniz tabiki çalışmadan duayla hiçbirşey olmaz ama adam dememiş ki ben çalışmadım sadece duayla kazanırım adam sadece iyi niyeti ile birşey yapmış yok karddeş yok bunlara iyilik yaramaz !
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeKIRCA

Arkadaşlar şu sıralar belki de hepimizin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Bilirsiniz ki sınavı kazanmak bir anlamda da Allah'ın takdiridir.Nasipse kazanırsınız ama nasip değilse ne kadar çalışırsanız çalışın kazanamazsınız.Ben buna inanıyorum.Bana göre ilk 1000'deki her öğrenci birincilik adayıdır.O gün şanslı gününde olan ve kime nasipse o öğrenci birinci olur bu diğer öğrenciler için de geçerli .Sizle aşağıdaki duayı paylaşmak istedim.

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunur:(isra suresi;80)

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

“Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي

“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ

"Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike
    esteğisû."

ANLAMI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum."

teşekkürler keşke bazılarımız anlasa Allah istemedikten sonra hiçbirimizin başarılı olamayacağını

• http://www.youtube.com/watch?v=dkAONd6HNAY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1AcayipAdam -- 15 Haziran 2012; 19:55:11 >
  • Herkes hakettiğini alacak , kendini biliyor zaten herkes .
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.