Şimdi Ara

Şimdi kime oy vereceğiz ? (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
928
Cevap
6
Favori
27.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tugiacar

quote:

Orijinalden alıntı: prenss1907

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceylinnaz

AKP ye verdim vermeye devam edeceğim.

Cahil insanlar yaptıklarının yanlış olacağını kabul etmezler.Akıl mantık yerine inat il karar vermeye devam ederler tıpkı sizin gibi..Sizin için önemli olan yanlış olduğunuzu kabul etmemek yoksa ülkenin durumu sizin için önemli değil.

Seninle aynı düşünmüyor aynı fikre sahip değil diye cahil oluyor öyle mi? Sende akıllısın yani!!! :))))))

Bak kerdeşim bir önceki mesajımda da açıkladım.Yazdığım cümlenin bir kısmını alarak yorum yapıyorsunuz.Ben cahil olarak bunlara demedim.Verdiği kararlardan dönmeyenlere ve düşünmeden sırf inat ile hareket edenlere dedim.Cümleyi tam okursan ve okuduğunu anlama kabiliyetin varsa anlayacaksın

O zaman saldırgan aşağalayıcı tartışma çıkarıcı cümle kelime kurma ki saygı göresin. Mesela cahil dememen lazım. Ben seninle aynı düşünceye aynı dünya görüşüne sahip olmayabilirim. fakat insansan bana insanca davranıp, zıt aykırı uyumsuz da olsa düşümcelerimiz efendice tartışıp konuşuyorsak benim için Adamsın ve sevgi saygı duyduğum birisindir. Ben insanların değerlerine tercihlerine karışmadan yargılamadan aşağılamadan konuşanlardan yanayım. Bana doğru gelen bir başkasına yanlıştır. İnsanlar siyaset ve din bu 2 konuda birbirlerini yargılamasalar sadece insani değerlerle dürüstlüğüne davranışına yaklaşımına samimiyetine bakarak arkadaşlık kursalat ne kavga ne dövüş olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• chp kapatsalar parti değiştiricem chpnin bokuna akpye oy atıyoz habire
  • tugiacar T kullanıcısına yanıt
    Ben olaylara tek yönlü bakmıyorum.Ülkemin nerden nereye geldiğine bakarak değerlendiriyorum.İster siz kabul edersiniz veya etmezsiniz bana göre Tayyip ERDOĞAN bu ülkede çok büyük devrimler yapmıştır ve ülkenin yıllardan beri çözülemeyen sorunlarına çözüm sunmuştur ve halada çözülemeyen bazı sorunlar üzerine çalışmalar yapılmaktadır.Ha bunların hepsinde başarılımı dersen hayır başarılı olamadı.Ama en azından bundan önceki uyuzlar gibi ülkeyi yerinde saydırmadı.Hep geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor.
    Şimdi ben sana burada saymaya kalksam yaptıklarını saymakla bitiremem.Ama sana desemki cumhuriyet tarihinden bugüne bu ülkeye neler kazazndırdılar bundan önceki iktidarlar say desem hepsinin kökünü toplasan bu adamların yaptıklarının yanında dağ-fare misali gibi fare kadar küçücük kalır.
    BU yüzden eleştiri yapacaksanız adaletli yapın.At gözlüğüyle sadece eleştireyim diye bakmayın.Kim ne derse desin Tayyip ERDOĞAN bu ülke için büyük bir nimettir benim nazarımda.Ve onun yolundada yürümeye devam edeceğim.Allahın izni ile başımızdaki bu sıkıntılarıda atlatırsak ülkemiz dahada hızla gelişecek ve büyüyecektir.Ama ülkemizin büyümüse ve gelişmesi için ilk başta içimizdeki hainleri bertaraf etmek lazım.Vücudundaki hastalıkları iyileştirmedikçe vücud kendini toparlayamaz.
    ALLAH YOLUNU AÇIK EYLESİN BÜYÜK REİS diyor ve ukalaca hakaretler yağdıran köpek soylarınada it ürür kervan yürür diyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cahil insanlar yaptıklarının yanlış olacağını kabul etmezler.Akıl mantık yerine inat il karar vermeye devam ederler tıpkı sizin gibi..Sizin için önemli olan yanlış olduğunuzu kabul etmemek yoksa ülkenin durumu sizin için önemli değil.

Seninle aynı düşünmüyor aynı fikre sahip değil diye cahil oluyor öyle mi? Sende akıllısın yani!!! :))))))

Bak kerdeşim bir önceki mesajımda da açıkladım.Yazdığım cümlenin bir kısmını alarak yorum yapıyorsunuz.Ben cahil olarak bunlara demedim.Verdiği kararlardan dönmeyenlere ve düşünmeden sırf inat ile hareket edenlere dedim.Cümleyi tam okursan ve okuduğunu anlama kabiliyetin varsa anlayacaksın

O zaman saldırgan aşağalayıcı tartışma çıkarıcı cümle kelime kurma ki saygı göresin. Mesela cahil dememen lazım. Ben seninle aynı düşünceye aynı dünya görüşüne sahip olmayabilirim. fakat insansan bana insanca davranıp, zıt aykırı uyumsuz da olsa düşümcelerimiz efendice tartışıp konuşuyorsak benim için Adamsın ve sevgi saygı duyduğum birisindir. Ben insanların değerlerine tercihlerine karışmadan yargılamadan aşağılamadan konuşanlardan yanayım. Bana doğru gelen bir başkasına yanlıştır. İnsanlar siyaset ve din bu 2 konuda birbirlerini yargılamasalar sadece insani değerlerle dürüstlüğüne davranışına yaklaşımına samimiyetine bakarak arkadaşlık kursalat ne kavga ne dövüş olur

Anlamamakta ısrar ediyorsun ve uzatmayacağım..Son bir kez açıklıyorum ben birileri benim düşüncemde değil diye cahil demiyorum.Verdikleri kararları sorgulamayan , bazı şeyleri yanlış olsa da sırf inat için yapmaya devam edenlere söyledim.Bana göre bu davranışları cahil kelimesi de tanımlar.Türkçe de cahil diye bir kelime varsa ,bu davranışları gösterenlere benim cahil demem kadar doğru bir şey yok.Bu sorgulamadan x partisine oy vermiş y partisine oy vermiş fark etmez

• İtalya örneğini vereceğim;
    İtalya tam tepe-taklak olmak üzereyken italyanın Cem Yılmaz'ı bir parti kuruyor ve iktidar oluyor. Ülkeyi düzlüğe çıkartıyor.

Bizim problemlerimizden birisi de tamamen sönük-pısırık sosyal sınıflar tarafından tanınan ünlüler ve hiç olmayan aristokrasi.
    Örneğin Cem Yılmaz; hiç suya sabuna dokunmuyor, benim gemim yürüsünde nasıl yürürse yürüsün diyor. Param var, en kötü kaçar giderim diyor. Kıvanç Tatlıtuğ misal, bütün sülalesini amerikaya yerleştirdi bile.

Türkiyede bir parti kurulsa, parti programını ve bakanları açıklasa, misal kültür bakanı Sunay Akın, savunma bakanı Ali Türkşen, spor bakanı Şenol GÜneş olsa - bu örnekler çoğaltılabilir- bu adamlardan çok bu mevkileri kim hak edebilir? Türkiyenin kültür bakanı kim? spor bakanı kim? hangisi kültür abidesi, hangisi sporcu. Spor bakanı Sadettin Saran da olabilir mesela. Sadettin Saran dediğin adam milli yüzücü, çok iyi bir spor düşkünü iş adamı. Dediğim gibi örnekler çoğaltılabilir.
    Bizde ne var? tübitak başkanı bundan önce hayvanat bahçesi müdürüyüdü. Tenis federasyonunun başına ptt eski müdürü getirildi. Basketbol federasyonun başına kanunlarda izin olmamasına rahmen dopingden 6 ay ceza almış, hükumet yancısı sporcu getirildi.
    Bizim mevkicilerden 10 tane fıkra çıkar.

• quote:

Ben olaylara tek yönlü bakmıyorum.Ülkemin nerden nereye geldiğine bakarak değerlendiriyorum.İster siz kabul edersiniz veya etmezsiniz bana göre Tayyip ERDOĞAN bu ülkede çok büyük devrimler yapmıştır ve ülkenin yıllardan beri çözülemeyen sorunlarına çözüm sunmuştur ve halada çözülemeyen bazı sorunlar üzerine çalışmalar yapılmaktadır.Ha bunların hepsinde başarılımı dersen hayır başarılı olamadı.Ama en azından bundan önceki uyuzlar gibi ülkeyi yerinde saydırmadı.Hep geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor.
    Şimdi ben sana burada saymaya kalksam yaptıklarını saymakla bitiremem.Ama sana desemki cumhuriyet tarihinden bugüne bu ülkeye neler kazazndırdılar bundan önceki iktidarlar say desem hepsinin kökünü toplasan bu adamların yaptıklarının yanında dağ-fare misali gibi fare kadar küçücük kalır.
    BU yüzden eleştiri yapacaksanız adaletli yapın.At gözlüğüyle sadece eleştireyim diye bakmayın.Kim ne derse desin Tayyip ERDOĞAN bu ülke için büyük bir nimettir benim nazarımda.Ve onun yolundada yürümeye devam edeceğim.Allahın izni ile başımızdaki bu sıkıntılarıda atlatırsak ülkemiz dahada hızla gelişecek ve büyüyecektir.Ama ülkemizin büyümüse ve gelişmesi için ilk başta içimizdeki hainleri bertaraf etmek lazım.Vücudundaki hastalıkları iyileştirmedikçe vücud kendini toparlayamaz.
    ALLAH YOLUNU AÇIK EYLESİN BÜYÜK REİS diyor ve ukalaca hakaretler yağdıran köpek soylarınada it ürür kervan yürür diyorum.

Sayamayacaksın çünkü saydıklarının hepsine cevap verebilirim.Bu nedenle sizin gibiler somut örnekler vermek yerine ( ekonomi şöyle iyi oldu , eğitim de reformlar yapıldı , özgürlükler artı ,hukuk sistemi çok daha iyi işliyor , terör azaldı , ülke olarak komşularımızla iyi geçiniyoruz,devlet kademesinde rüşvet adam kayırma olmuyor adamın yoksa da işlerin aynı şekilde yürüyor,işsizlik azaldı v.b gib....) o kadar iyi şeyler oldu ki saymakla bitmez demekle geçiştiriyorsunuz..14 yıllık bir iktidarın tabi ki birkaç tane yaptığı iyi şey olacaktır.Hatta 2001 - 2008 arası gerçekten güzel şeyler oldu ve bu dönemde bende bunlara oy verdim...Ama dediğim gibi ikinci iktidar dönemlerinden sonra nasıl " güç insanı zalimleştirir" varsa aynı onun gibi güce sahip olanlar zalimleştiler. Toplumu bizden olanlar ve olmayanlar diye kutuplaştırdılar.Tek adam olma sevdası yüzünden iyi şeyler yapmış yola birlikte çıkılmış bütün insanlar tek adam yüzünden harcandı.Çünkü hepsi haindi ona göre...Halen koca ülkeyi peşine takmış daha fazla tek adam olmak için üşkeyi felakete sürüklüyor.Sen Türk tipi başkanlık sisteminin ne olduğunu biliyor musun bilemezsin çünkü kimse bilmiyor..Açıklanmıyor sadece oylanacak ve koyun olan bazılarıda ne olduğunu biledikleri bir sisteme evet diyecekler..Tabi biliyorsan anlat..Ama bilfdiğim birşey var bu sistem hakkında da herşey her yetki hatta OSmanlının son dönemlerindeki padişahlardan daha fazla yetki tek bir adamda toplanacak.Tabi şu var hesap sorulamayaca yeni anayasa ile... Yani astığım astık kestiğim kestik."Kuvvetler ayrılığı olmaycak" bak bu çok önemli bilmiyorsan biraz araştır can damarı kadar önemli bir konu...Ayrıca bu sistemle eyalet sistemi de gelecek yani doğu bölgesinde ki eyaletler iç işlerinde bağımsız dış işlerinde bize bağımlı olacaklar.Sen ce bu ney,n ilk adımları.Bu nelere yol açabilir bir kaç yıl sonra....Başkanlık sistemine kaydım ama ne diyeyim çok doluyum .İnsanlar bilgisizce düşünmeden hareket ediyor.

• veni60 kullanıcısına yanıt
    Heparı biraz arastırsanız iyi olur hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anlamamakta ısrar ediyorsun ve uzatmayacağım..Son bir kez açıklıyorum ben birileri benim düşüncemde değil diye cahil demiyorum.Verdikleri kararları sorgulamayan , bazı şeyleri yanlış olsa da sırf inat için yapmaya devam edenlere söyledim.Bana göre bu davranışları cahil kelimesi de tanımlar.Türkçe de cahil diye bir kelime varsa ,bu davranışları gösterenlere benim cahil demem kadar doğru bir şey yok.Bu sorgulamadan x partisine oy vermiş y partisine oy vermiş fark etmez

sende beni anlamamakta ısrar ediyosun o zaman sende türkçede cahil sin anlaştık sorun yok👍

• Genç Parti dön be Uzan :)))

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sende beni anlamamakta ısrar ediyosun o zaman sende türkçede cahil sin anlaştık sorun yok&#128077;

"Tencere dibin kara , senin ki benden kara " muhabbeti ile bir yere varılmaz zaten...he doğru bildin ben türkçede cahilim.

• İllada laiklik illada atatürk...

• İyi ki varsın kk ..iyi ki varsın bahçeli...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nycha

çare Türkçü ve Atatürkçü değerlere sahip meclise girecek 5.parti chp ve mhp ve diğer partilerdeki atatürkçüler partilerinden istifa ederse ve bu partiye girerse herm batıdan hem iç bölgeden oy alma potansiyelleri yüksek olur . en azından halkın gözünde rağbet görmese bile inanarak ve rahatlıkla oy verebileceğimiz , sandıkta temsilci olabileceğimiz bir partimiz olur çok mu ?

Mhp den rakip çıktı çıkanların anasını ağlattılar.Siz bu saatten sonra rakip çıkabileceğini mi sanıyorsunuz ? Gerçekten güçlü kişilerden oluşan bir parti kurulabileceğini mi sanıyorsunuz.Perde arkasında buna kalkışanların sülalesini mahvederler.Zaten Gül her ne kadar çapsız ve bütün bu olanların baş sorumlusu olsa da yeni bir parti kuracağına ilişkin söylemleri bile şiddetle ve sinirle reddediyor.Bunun sebebi kendisine ve ailesine zarar gelmesinden korkmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugiacar -- 5 Aralık 2016; 12:19:7 >

• quote:

quote:

çare Türkçü ve Atatürkçü değerlere sahip meclise girecek 5.parti chp ve mhp ve diğer partilerdeki atatürkçüler partilerinden istifa ederse ve bu partiye girerse herm batıdan hem iç bölgeden oy alma potansiyelleri yüksek olur . en azından halkın gözünde rağbet görmese bile inanarak ve rahatlıkla oy verebileceğimiz , sandıkta temsilci olabileceğimiz bir partimiz olur çok mu ?

Mhp den rakip çıktı çıkanların anasını ağlattılar.Siz bu saatten sonra rakip çıkabileceğini mi sanıyorsunuz ? Gerçekten güçlü kişilerden oluşan bir parti kurulabileceğini mi sanıyorsunuz.Perde arkasında buna kalkışanların sülalesini mahvederler.Zaten Gül her ne kadar çapsız ve bütün bu olanların baş sorumlusu olsa da yeni bir parti kuracağına ilişkin söylemleri bile şiddetle ve sinirle reddediyor.Bunun sebebi kendisine ve ailesine zarar gelmesinden korkmasıdır.

Onlarca boş mesajdan biri. Partileri halk kurarsa o parti başarılı olur. Halk bir parti kurmaya karar verdi mi, onun önünde kimse duramaz. Boş boş ve niteliksiz tartışmslara deam edin. İsterse 1000 sayfa daha tartışın. Hespsini toplasan içinden 10 tane özgün mesaj çıkar.

Kervan yürüyor!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tugiacar T kullanıcısına yanıt
    RTE kimseye eyalet fln vermez için rahat olsun tutki verildi diyelim dogudakine verilecekte batıdakine verilmeyecekmi
    dogudaki insanın iç işlerinden sanane
    ülkede siyaset hak arama üstünden degilde baska guruplara hakları verilmemesi üzerinden yapıldıkca akp chp mhp gibi köhne partilere mecbursunuz
    türkler kürtlere sunniler laiklere laikler sunnilere hakları verilmesin diye uğraşıyor sadece
    bununla ilgili güzel bir fıkra var
    düşman 2 kardeşi barıştırmak için padişah çagırır bunları
    birine derki ne istersen verecegim ama sana ne verdiysem kardeşine 2 kat verecegim
    eleman gözümü cıkarın der
    ülkedeki durumda aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: XeyaL

RTE kimseye eyalet fln vermez için rahat olsun tutki verildi diyelim dogudakine verilecekte batıdakine verilmeyecekmi
    dogudaki insanın iç işlerinden sanane
    ülkede siyaset hak arama üstünden degilde baska guruplara hakları verilmemesi üzerinden yapıldıkca akp chp mhp gibi köhne partilere mecbursunuz
    türkler kürtlere sunniler laiklere laikler sunnilere hakları verilmesin diye uğraşıyor sadece
    bununla ilgili güzel bir fıkra var
    düşman 2 kardeşi barıştırmak için padişah çagırır bunları
    birine derki ne istersen verecegim ama sana ne verdiysem kardeşine 2 kat verecegim
    eleman gözümü cıkarın der
    ülkedeki durumda aynı

Kürt milliyetçiliği yapma lan burda..Bu ülkeden kimse bir karış toprak alamaz heval.Doğudaki insanın iç işleriymiş.. ah yavrum be...beğenmiyorsanız iktirin gidin bu ülkeden.Bu ülkede kürtler başbakan , cumhurbaşkanı olabiliyor kimsenin hak vermediği yok.Siz sadece yediğiniz kaba pisliyorsunuz

• Bu başkanlık geldiğinde ülkeye katkısını anlayamadım.

• yemişim dolarını da işsizliğini de

sen kömürden makarnadan avantadan ihalelerden haber ver.

ihaleyi alıyorsan tamamdır

kömür makarna tam gaz zaten

yol yapmış işte adamlar

acıkan aflalt yesin

mıcırla zift pek tatlıdır.

olm adamlar en azından müslüman

diğer partilerin kimisi katolik kimisi protestan

bi bunlar müslüman

zaten bi bunlara oy verenler müslüman

vermeyen diğer % 50 kafir gavur yosma ve namıssız

noldu la bu esrar mı ensar mı no boksa kapandı mı ondan haber versin aktroller?

işin aslı bunlara oy verenler de bunlardan bi halt olmadığını biliyorlar da avanta tatlı geliyor avantaaa.

nemalanmak güzel iş.

yoksa bunların oyvereninin umrunda değil din bayrak falan filan

nemalar kesilmesin yeter ki.ihaleler cukkalansın.
  • quote:

quote:

quote:

ne yapabilirler ki parti mi kurdurtmayacaklar yada parti binasına gidip hepsini mi tarayacaklar zaten öyle birşey olsa direk içsavaş çıkar o zaman ülke içinden çıkılmaz hale gelir ve ülkenin kurtuluşunun demokratik yollarla olmadığı da halkın nezdinde kabul görür .bu işler o kadar kolay değil yok adamı vurmak falan filan , fetöcülere ona buna atsalar da suçu yemez yani .

Bunu engellemek için illaki vurmana gerek yok.Zaten sistem öyle işlemiyor.Bitirmek istedikleri kişileri önce maliye bitiyor.Yıllarca geriye dönük en ince ayrıntısına kadar incelemeler en ufak bir aksaklıkta çok çok büyük vergi cezaları.Diğer bir yöntem kanunları istedikleri gibi eğip bükmeleri ve hakimlere bu yönde karar aldırtmaları.Sence Akşener nasıl harcandı.Diğer bir yöntem ellerindeki basın yolu ile karalama.Şu anda inanılmaz bir basın gücüne sahipler...Kastettiğim bunlarda yoksa kanuni olarak sende ver dilekçeni sende kur parti

• içiniz rahat ederek ve gerçekten isteyerek oy verilecek bir parti var mı? Hepsi makam sevdalısı, yandaşına, dostuna yardım eden tipler. Küçük bir azınlık vardır belki aldığı maaşın hakkını vermeye çalışan.Seçip meclise gönderdiğiniz vekiliniz oy aldığı bölgesine gelip sizin sorununuz nedir diye dinledi mi hiç? Yada Seçtiğiniz vekile sizin ulaşma şansınız nedir? Kaçtanesi milletin vekilliğini yapıyor bu adamların, ellerini oylamada kullanmaktan başka?

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.