Şimdi Ara

Şimdi kime oy vereceğiz ? (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
928
Cevap
6
Favori
27.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepinizi Atatürk'ün Geçliğe Hitabesi ni bir kez daha okumaya davet ediyorum arkadaşlar. Atam Ekim 1927 de bugün olan hali görmüş, bizlere anlatmaya çalışmış, bizler ilk okul sıralarından beri defalarca okumuşuz, okumuşuz ama malesef bir çoğumuz anlamamışız. O yüzden diyorum tekrar bir okuyalım belki bu sefer anlarız.

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Altını çizdiğim yerlere dikkat ediniz. Var mı şuanki halimizden bir farkı Atamızın söylediklerinden...

Şu anki rejimi değerlendirdiğimiz zaman gördüğümüz tablo şu, iktidara oy atanların dağılımında cahil kesim (park, bahçe, otoyol v.s. severler) ve aman yemek pişerken ocağı değiştirmeyelim diyenler (sağda solda akp ye veryansın edipte sandığa gidince dönenler) oluşturmaktadır. Kimse düşüncesi yüzünden eleştirilemez AKP ye oy atan arkadaşları da eleştirmiyorum bu yüzden. Ama sadece uyarmak istiyorum Çocuklarımızın ve Torunlarımızın hayatları ile oynuyorsunuz. Onlara nasıl bir Dünya bırakacağınızın farkında değilsiniz.

Biraz da Başkanlık Sistemine değinmek istiyorum. Uzun Adamı başkan yapacaksınız eyvallah, ben öyle düşünmüyorum ama, diyelim ki ülke için her şey çok iyi olacak, refaha ereceğiz, anadolu otoyolundan ve avrupa otoyolundan geçişler ve metrobüs bedava olacak v.s. Ne güzel bir tablo değil mi? Peki Uzun Adam Hakkın rahmetine kavuşunca ne olacak? Sultan Süleymana bile kalmamış bu Dünya, er geç vakit gelecek. Peki sonra ne olacak? Bu kadar kontrolsüz bir gücü kim yönetecek? Yoksa başkanlık babadan oğula mı geçecek? Yeni başkan Bilal mi olacak? Farkında mısınız bu tehlikenin?

Takkeyi önünüze koyup düşünme vaktidir beyler.. Şimdi yapacaklarınız bizleri değil evlatlarımızı etkileyecek...

Ben hangi partiye mi oy atacağım? Bu güne kadar MHP den başka hiçbir partiye oy atmadım. Ama Devlet Bahçelinin içinde olduğu yanlış tutum neticesinde genel başkanımız değişmediği sürece MHP ye oy atmayacağım. Başkan değişir ise oyum yine MHP yedir. Değişmez ise muhtemelen CHP ye oy atarım.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim. Ben verdiğim vergilerle Suriyelilere yapılanlar için, hakkımı iktidara helal etmiyorum. Biz nasıl genç yaşlı kadın erkek demeden canla başla vatanımızı koruduysak, onlar da korulasalardı ya da böyle fare gibi kaçarak değil vatanlarında onurları ile ölselerdi.

Yazımı okuyan herkese çok teşekkür ederim.

• Sezgin Tanrıkulu'yla terörist cenazesine gidersin aslanım benim. Mhp'ye oy vermiş bi de. Hdp'li vekillerin tutuklanması ile ilgili ne biliyorsun? Avukatım ben sana izah edeyim. -Murat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrT4ngo -- 5 Aralık 2016; 3:00:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu yazıyı okudum burada herkes üstün zekalı, heba olmuşlar buralarda, üzüldüm çıkıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyraxus

Demokratik Laik Hukuk Devleti Prensibine Tam Anlamiyla Uyacagim.
    Kimsenin Dini Manevi Ozgurlugune Karismayacagim. Isteyen Ateist Yazabilecek Nufus Cuzdanina.
    Liyakat Sistemini Bagli Kalacagim Dayi Amcaoglu Yandas Barindirmayacagim. Devletin Tum Kurumlarini Liyakat Anlaminda Denetleyecek Kimsenin Adini Bilmedigi Bir Kurum Olusturacagim.
    Elbette Din Konusunda Egitim Vercegim Ama Bunu Kotuye Kullanan Tarikat Cemaatlerin Hepsini Kapatacagim.
    Isteyen Basortusuyle Istedigi Kurumda Calisacak Ama Bunu Siyasi Olarak Kullandirtmayacagim. Imam Hatipte Olacak Fakat 10 Okuldan 9 u Imam Hatip Olmayacak.Isteyen Hristiyan Yada Yahudi Okullarinada Gidebilecek Egitim AlaBilecek. Fen Liseleri vs Ust Akil(TekNoloji Ve Bilim Anlaminda) Olustaracak Okullarda Acacagim.
    Beyin Gocunu Engelleyecegim.
    Tarim Ve Hayvanciliga Onem Verecegim Ciftciyi Destekleyecegim.
    Ulkeye Silikon Vadisi Kuracagim.
    Doguda Teror Orgutunu Bitirecegim. Buraya Yatirim yapacagim Sefillikten ve Tehditten Teror Orgutunun Kucagina Dusen Mazlumlari Kurtaracagim.
    Ulkeyi Tekrardan Kamulastiracagim. Kamulastirdigim Kurdugum Fabrikalari Benim Ust Akilim Yonetecek.
    Kumarhaneleri Tekrardan Acacagim. Oynamak Isteyen Yurtdisina Para BirakmaK Zorunda Kalmayacak. (Parasi Olmayana Kumar Oynama Siniri Getirecegim Boylece Ailelerde Telef Olmayacak)
    Isteyen Mariuna Icebilecek Ama onuda Denetlicem Bokunu Cikaran Olursa Azina . . Cam.
    ulkeyi Solar Enerji Ve Temiz Enerji Sistemleriyle Donatacagim. Batarya Teknolojileri Gelistirecegim.
    Millet Vekili Bakan Halki Yonetem Tum Kesim Maksimim Ogretmen Maasi Alacak. Begenmeyen . . Olup Gidecek.
    Milletin . . Koyacagiz Diyen Tiplerin Hepsinin. . . Koyacagim.

Var mi Bana Oy Veren Yada EkleYen.

Hemen hemen aynı şeyleri düşünüyoruz fakat eksikler var tabii ki.

Eğitim, şehirleşme, gençlerin durumu vs vs vs..

Aslında öz insan olmak, neyi kime anlatıyoruz.Neden faşoluk, ne gereği var neyi bölüşemiyorsunuz sahibi olduğunu zannettiğin toprağı, suyu mu ? Hey hey.. Neyse

Vaktim olduğunda ekleme yapmak isterim.

• hesap günü gelip çattığı zaman, işte o an...! kimse bize hangi partiye oy verdin diye sormayacak bir partiye oy vereceğiniz zaman liderlerine bakmayın kadrolarına bakın bu ülkeyi en iyi şekilde yönetecek kadro kim de gidin ona verin bu kadro şu anda AKP'de yok hiç olmadı da olmayacak da görünen köy kılavuz istemez AKP ile bir adım ileri gidemiyoruz neden acaba? değişim şart yeter bu kadar ülkeyi yönettikleri pardon yönetemedikleri bırakın artık çekilin kenara her geçen gün mum gibi eriyoruz.kilise mumu olsak neyse boyumuz belli dib gözüküyor ateş sönmek üzere
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyraxus

Demokratik Laik Hukuk Devleti Prensibine Tam Anlamiyla Uyacagim.
    Kimsenin Dini Manevi Ozgurlugune Karismayacagim. Isteyen Ateist Yazabilecek Nufus Cuzdanina.
    Liyakat Sistemini Bagli Kalacagim Dayi Amcaoglu Yandas Barindirmayacagim. Devletin Tum Kurumlarini Liyakat Anlaminda Denetleyecek Kimsenin Adini Bilmedigi Bir Kurum Olusturacagim.
    Elbette Din Konusunda Egitim Vercegim Ama Bunu Kotuye Kullanan Tarikat Cemaatlerin Hepsini Kapatacagim.
    Isteyen Basortusuyle Istedigi Kurumda Calisacak Ama Bunu Siyasi Olarak Kullandirtmayacagim. Imam Hatipte Olacak Fakat 10 Okuldan 9 u Imam Hatip Olmayacak.Isteyen Hristiyan Yada Yahudi Okullarinada Gidebilecek Egitim AlaBilecek. Fen Liseleri vs Ust Akil(TekNoloji Ve Bilim Anlaminda) Olustaracak Okullarda Acacagim.
    Beyin Gocunu Engelleyecegim.
    Tarim Ve Hayvanciliga Onem Verecegim Ciftciyi Destekleyecegim.
    Ulkeye Silikon Vadisi Kuracagim.
    Doguda Teror Orgutunu Bitirecegim. Buraya Yatirim yapacagim Sefillikten ve Tehditten Teror Orgutunun Kucagina Dusen Mazlumlari Kurtaracagim.
    Ulkeyi Tekrardan Kamulastiracagim. Kamulastirdigim Kurdugum Fabrikalari Benim Ust Akilim Yonetecek.
    Kumarhaneleri Tekrardan Acacagim. Oynamak Isteyen Yurtdisina Para BirakmaK Zorunda Kalmayacak. (Parasi Olmayana Kumar Oynama Siniri Getirecegim Boylece Ailelerde Telef Olmayacak)
    Isteyen Mariuna Icebilecek Ama onuda Denetlicem Bokunu Cikaran Olursa Azina . . Cam.
    ulkeyi Solar Enerji Ve Temiz Enerji Sistemleriyle Donatacagim. Batarya Teknolojileri Gelistirecegim.
    Millet Vekili Bakan Halki Yonetem Tum Kesim Maksimim Ogretmen Maasi Alacak. Begenmeyen . . Olup Gidecek.
    Milletin . . Koyacagiz Diyen Tiplerin Hepsinin. . . Koyacagim.

Var mi Bana Oy Veren Yada EkleYen.

1 oy da benden

• Hepar.

• Bayağı heparcı var haydi heparı meclise sokuyoruz
  • Öncelikle hepinize merhaba,
    Arkadaşlar biraz uzun yazacağım ama umarım hepiniz okursunuz.
    Ne hale geldiğimizin farkında mısınız? Herkes birbirine hakaret eder olmuş, herkes fanatikçesine oy verdiği partiyi savunuyor. Birbirimizle yaptığımız kavganın fener galatasaray kavgasından hiçbir farkı yok. Senin yıldızın kupan var, onun sahasında yenilmezliği var. Peki bunların hanginize faydası var?
    AKP henüz bu ülkeye girmeden önce yine sağcı solcu partiler başa geldi. Ama ben hiç birinde böyle celallenmiş bir savunma fanatizmi görmedim. Örnek Erbakan başta iken solcular sevmezdi ama yaptığı bir çok yeniliği de taktir ederdi. Pancar motoru, aselsan vs.. zaten yazmış bi arkadaş. Bunlar hiçe sayılacak şeyler değil. Aynı şekilde MHP'li ülkücler ile CHP'li solcular madımak olayı gibi bazı durumlardan dolayı kavgalıydılar. Ancak bir chp li yeri geldiğinde mhp li ülkücülere, bir mhp li de yeri gelince chp li devrimcilere sonuna kadar güvenirdi. Sıra arkadaşlarımızın, kankamızın siyasi görüşü bizi ilgilendirmezdi. Şahsen benim en yakın arkadaşlarım bugün koyu akpli, koyu mhpli ve koyu chpli oldular. Hiçbir zaman siyasi sohbette dahi bulunmadığım arkadaşlarım(çünkü herkesin dini ve siyasi inanç özgürlüğü vardır deyip kişisel özgürlüklere saldırmazdık) şu an aynı sizler gibi birbirlerini suçlar oldu.
    Uzun lafın kısası elinizi vicdanınıza koyup ta tekrar düşünür müsünüz? Başa gelen her parti güzel şeyler yapar. Ancak bugüne kadar hangi parti bu kadar tepki çekti? Çektiyse bir nedeni olamaz mı?
    Fanatik olmayın. Gerçekleri görün. Oy verdiğiniz parti, tuttuğunuz takım kazanıyor diye hileyle hurdayla yalanla yanlışla veya hak yemekle yapılan tavırları görmezden gelmeyin.
    Bu ülke hepimizin. Başa gelen partiye sadece taraftarları sevinmemeli. Eskiden olduğu gibi; olsun erbakan kazandı, hayırlı olsun diyen chpliler olmalı. Türkeş kazandı olsun diyen saadetçiler olmalı. Baykal geldi, olsun diyen mhpliler olmalı..
    Biz önceden ne güzel anlaşırdık. Fakir bir ülkeydik belki, arabamız yoktu, ama kardeştik...

• Normalde böyle konularda yorum yapmaktan kaçınırım. Ama üşenmedim her yorumu tek tek okudum. Şu an Yüksek Hızlı Tren ile Konyadan İzmite seyahat ediyorum. Herkes kendi görüşünü belirtmekle kalmamış, zıt görüşlere çamur atmayıda ihmal etmemiş. Düşünce özgürlüğü herkes için geçerli; Dağdaki çobanda bu ülkenin vatandaşı, aylık 5000TL maaş alıp önümüzdeki yıl BMW yada Mercedes'ini bir üst modele yükseltmek isteyende. O yüzden kimse şimdiki hükümetin oylarının kimlerden çıktığının hesabını yapmasın. Ben oyunu kime vereceğimi söyleyip, ne Mhp'li ne Chp'li kardeşlerime laf atacağım. Görüşlerine sonsuz saygım var. Ama demokrasi kazanıyor. Oyum gönül rahatlığı ile, seçim bugünde olsa yarında olsa Adalet ve Kalkınma Partisinedir.

• asau kullanıcısına yanıt
    Bu kadar uzun ve boş yazıya nadit rastlanır. Bu yazıyı cevap olarak yazdığın şeyi Erbakan Hoca kendisi söylüyordu. "Beni AKP'nin günahlarına ortak etmeyin" diye. AKP'nin tek yaptığı şey göstermelik şeylerle muhafazakâr kesimin gözünü boyamak. Onun dışında AB'ye yıllardır girmeye çalışması, dinler arası diyalog gibi faaliyetler, yıllardır ülkeye betonarme yapıdan başka bir şey yapmaması vs. vs. bu faaliyetlerde Erbakan Hoca'nın yapmaya çalıştığı şeyler miydi? Diğer yazdığın şeylere cevap vermeye bile gerek yok zaten. Kemalistlere yaranmaymış da bilmem neymiş. Acaba Akp yıllardır kime yaranmaya çalışıyor. Refah Partisinin bir dönemde yaptığı onlarca şeyi Akp 13 14 yıldır yapamıyor. Dış borç 600 milyar doları geçmiş gidiyor ama hala köprüydü yoldu havalimanıydı onlarla uğraşıyor. Bi ülkeyi bunlar kalkındırmaz ülkeyi kalkındırmak istiyorsan neye ihtiyacın varsa onun fabrikasını kurup dışa bağımlılığı en aza indirmen gerek. Neyse bu kadar yeter nasıl olsa fayda etmiyor insanların size söyledikleri. Göklerden gelen bi karar var ve hepiniz ona itaat ediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cr4uzer -- 5 Aralık 2016; 9:47:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceylinnaz

AKP ye verdim vermeye devam edeceğim.

Cahil insanlar yaptıklarının yanlış olacağını kabul etmezler.Akıl mantık yerine inat il karar vermeye devam ederler tıpkı sizin gibi..Sizin için önemli olan yanlış olduğunuzu kabul etmemek yoksa ülkenin durumu sizin için önemli değil.
  • tugiacar T kullanıcısına yanıt
    Verdiğim oya bakarak beni cahil olarak nitelendirmeniz sizin ne kadar üstün ve kültürlü bir kişi olduğunuzu belirliyor.Sizler aynı kafadan devam edin.Bu kafayla sittin sene bir yere gelemezsiniz.
  • ceylinnaz kullanıcısına yanıt
    Cahil az kalır sana. Kara cahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kontrespiyonaj

MHP ye veriyordum ama MHP AKP arasında bir fark kalamadığı için CHP ye vereceğim

Algı operasyonu yapıyorsun diyenler 1 sene önceki konularımı incelesin

Chp ile Hdpkk arasında fark kalmadığı için Mhp ye vericem

• Buyuk Turkiye Partisi diye bir parti var.
    Yeni dogmus.
    Onu deneyeyim de hicbir gunaha ortak olmayayim.

Not : Gectigimiz secimlerde Ak Partiye verdim oyumu

• quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

quote:

Cahil insanlar yaptıklarının yanlış olacağını kabul etmezler.Akıl mantık yerine inat il karar vermeye devam ederler tıpkı sizin gibi..Sizin için önemli olan yanlış olduğunuzu kabul etmemek yoksa ülkenin durumu sizin için önemli değil.

Seninle aynı düşünmüyor aynı fikre sahip değil diye cahil oluyor öyle mi? Sende akıllısın yani!!! :))))))

• quote:

Verdiğim oya bakarak beni cahil olarak nitelendirmeniz sizin ne kadar üstün ve kültürlü bir kişi olduğunuzu belirliyor.Sizler aynı kafadan devam edin.Bu kafayla sittin sene bir yere gelemezsiniz.

Ben verdiğin oya bakarak cahil demedim.Senin özünde bu başımızdakilere oy verenlerin bir çoğu bazı şeylerin kötüye gittiğini görse de kararlarının kesin olduğunu ne olursa olsun aynı kararlarında ısrar edeceklerini söyleyenleredir sözüm.Çünkü kararlarını sorgulamıyorlar.Tıplı senin yazdığın gibi "vermeye devam edeceğim" eminim sen de inat ya da belirli bir tutku için böyle düşünüyorsun.Yanlış olduğunu kabul etmek yanlışlarından dönmek erdemli bir insanın işidir.Şimdi senin inat değilde akıl mantık yürüterek bu kararı verdiğini düşünelim.Söyler misin bana bu ülkede ne olursa bu adamların suçu olacak.Hangi yaptıkları eylem seni bunlardan savunmaktan vazgeçecek.Düşün biraz sen de bulamayacaksın.Çünkü kabul etsen de etmesen de senin gibi düşünen bu ülkedeki %40 buna cevap veremezler , onlar kararlarını bazı kriterlere göre değerlendirerek değil sırf inat uğruna veriyorlar.Bu insanlara da bu davranışları yüzünden cahlil derim...ve dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: prenss1907

quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

quote:

Seninle aynı düşünmüyor aynı fikre sahip değil diye cahil oluyor öyle mi? Sende akıllısın yani!!! :))))))

Bak kerdeşim bir önceki mesajımda da açıkladım.Yazdığım cümlenin bir kısmını alarak yorum yapıyorsunuz.Ben cahil olarak bunlara demedim.Verdiği kararlardan dönmeyenlere ve düşünmeden sırf inat ile hareket edenlere dedim.Cümleyi tam okursan ve okuduğunu anlama kabiliyetin varsa anlayacaksın

• senin gibilere bu partinin ihtiyaci yok zaten oyunuda git direkt olarak hdpye ver elma kurdu seni.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.