Şimdi Ara

SİLİNSİN (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
3.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende zamanında o tarz sorunlar yaşamıştım ve çözümü çok basit. Kendinden 2-3-4 yaş büyük insanlarla takılacaksın. 28 yaşındayım halen daha kendi yaşıtım arkadaşım yok :)
  • ergenlik döneminin bitmesini bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4MerdanEl

arkadaşlar ben modern kültürü fazla olan bir insanım bu yüzden insanlarla fazla iletişim kuramıyorum ÇÜNKÜ bahsettiğim şeylerden hiç bir şeyi anlamıyorlar bu yüzden çekingen ve asosyal biri oldum bunu nası yenebilirim lütfen ciddi.

Aynı sorunu bende yaşadım. Bilgisayar mühendisliğinde okuyorum. Bölümden arkadaşlarımla sinema internet oyun dizi vb. şeyler konuşurken sıkıntı olmuyor. Yurtta ise farklı bölümlerden adamlar var gerçekten sene boyunca dediklerimi pek anlamıyolardı. Artık durum öyle bi hale geldiki. İlaç içerken bile bana soruyolar sence içeyimmi falan diye. Bende muhabbet ortamını onlarınkine göre kurdum.
    Mesela adamlar damar müzik dinliyor ben de hit müzik dinlerim. Bir süre katlandım çünkü 5 kişilik odada 3-4 kişi seviyor bu müziği sesli açıyor o yüzden adamlar. Ayrıca türkçe şarkı bilmezdim önceden arkadaş bi mekana çağırdı canlı müzik falan var. Orada bi baktım söylenilen şarkılara eşlik edecek kadar türkçe şarkı bilgim olmuş.
    Sana önerim ortamlara uymayı öğren asıl kimliğin asıl ortamın olsun ama diğer ortamlarada uyabilmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fharmades

quote:

arkadaşlar ben modern kültürü fazla olan bir insanım bu yüzden insanlarla fazla iletişim kuramıyorum ÇÜNKÜ bahsettiğim şeylerden hiç bir şeyi anlamıyorlar bu yüzden çekingen ve asosyal biri oldum bunu nası yenebilirim lütfen ciddi.

Aynı sorunu bende yaşadım. Bilgisayar mühendisliğinde okuyorum. Bölümden arkadaşlarımla sinema internet oyun dizi vb. şeyler konuşurken sıkıntı olmuyor. Yurtta ise farklı bölümlerden adamlar var gerçekten sene boyunca dediklerimi pek anlamıyolardı. Artık durum öyle bi hale geldiki. İlaç içerken bile bana soruyolar sence içeyimmi falan diye. Bende muhabbet ortamını onlarınkine göre kurdum.
    Mesela adamlar damar müzik dinliyor ben de hit müzik dinlerim. Bir süre katlandım çünkü 5 kişilik odada 3-4 kişi seviyor bu müziği sesli açıyor o yüzden adamlar. Ayrıca türkçe şarkı bilmezdim önceden arkadaş bi mekana çağırdı canlı müzik falan var. Orada bi baktım söylenilen şarkılara eşlik edecek kadar türkçe şarkı bilgim olmuş.
    Sana önerim ortamlara uymayı öğren asıl kimliğin asıl ortamın olsun ama diğer ortamlarada uyabilmelisin.

sağol Üniversitede bölümümde kendi ortamımı kurarım heralde, ilkokuldan liseye kadar arkadaş ortamım oldu ama hiç biri benim kadar kültürlü değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boor

Bir insan film izleyip nasıl kibirlenebilir

kibirlenmiyorum ilgi alanım bu sporla alakam yok türk dizileriyle alakam yok kültürlü olduğumu hiç bir yerde belli etmedim zaten

hala kültürlüyüm diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akagami.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boor

Bir insan film izleyip nasıl kibirlenebilir

kibirlenmiyorum ilgi alanım bu sporla alakam yok türk dizileriyle alakam yok kültürlü olduğumu hiç bir yerde belli etmedim zaten

hala kültürlüyüm diyor

kültürlüyüm derken sence neyi kastediyorum ? bunların içinde dünyadaki olaylar,oyuncular,filmler,müzikler,ülkeler..vb şeyler var. Bu yüzden hangi ortama girersem gireyim susmak zorunda kalıyorum. Anlamıyorlar çünkü

• quote:

Kendini büyük görmemekle başlayabilirsin mesela
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pasha2020

En azından 1. sayfada bile hiç kimse dememiş madem "modern kültür" sahibisin de yiyeceğim yerine "yicem" diyorsun? Ayrıca arkadaşlarının yaptığı şeylere de ihtiyacın var.
    Ama o senin fikrin. Neyse şunu unutma ki özgüveninin çok olması gayet güzel; fakat bu özgüven de seni her şeyi mükemmel yapmaya itecek. Ha belki de itmeyecek bunu bilemeyeceğin için kimseye yukarıdan bakma.

imla kurallarını önemsemiyorum onlara yukarıdan bakmıyorum

Ve sen böylece "modern kültür" sahibi oluyorsun. Aklım karıştı.

• quote:

quote:

quote:

sağol Üniversitede bölümümde kendi ortamımı kurarım heralde, ilkokuldan liseye kadar arkadaş ortamım oldu ama hiç biri benim kadar kültürlü değil

Benim ilkokulda 1 lisede 2-3 arkadaşım falan vardı benle aynı kafada olan. Üniversitedeyim ilokul ve lisedeki arkadaşlarımla hala görüşüyorum ve 10 -12 kişi oldu bu arkadaşlar (aslında daha çok arkadaşım var ama benim kafamla uyuşan kişiler 10-12 tane). Buna rağmen kafamın uyuşmadığı arkadaşlarımla da konuşacak bişeyler buluyordum. Kendine göre arkadaş bulmalısın ama asıl yapman gereken diğer kişilere uyum sağlamak ilerde birçok insanla tanışacaksın birçok ortama gireceksin senin için farklı insanlarla iyi ilişkiler kurabilmek önemli bir hale gelecek. Önce ben kültürlüyüm demekten çok (öyle olsan bile) diğer insanlarla ilgi alanım farklı demelisin ki diğer insanlarla daha iyi iletişim kurabilesin.

Not: Bahsettiğin kişiler arabalarla ilgilenen, apaçi , kavga muhabbeti yapan, sadece aksiyon filmi izleyen, kız muhabbetinden başka muhabbet yapmayan vb. tarzı tipler sanırım.

• Önce imla kurallarını öğren , ben senin gibi bir insana modern kültürlü demem , kro derim herşeyden önce dil gelir , Türk Dilini ziyan etme
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim ilkokulda 1 lisede 2-3 arkadaşım falan vardı benle aynı kafada olan. Üniversitedeyim ilokul ve lisedeki arkadaşlarımla hala görüşüyorum ve 10 -12 kişi oldu bu arkadaşlar (aslında daha çok arkadaşım var ama benim kafamla uyuşan kişiler 10-12 tane). Buna rağmen kafamın uyuşmadığı arkadaşlarımla da konuşacak bişeyler buluyordum. Kendine göre arkadaş bulmalısın ama asıl yapman gereken diğer kişilere uyum sağlamak ilerde birçok insanla tanışacaksın birçok ortama gireceksin senin için farklı insanlarla iyi ilişkiler kurabilmek önemli bir hale gelecek. Önce ben kültürlüyüm demekten çok (öyle olsan bile) diğer insanlarla ilgi alanım farklı demelisin ki diğer insanlarla daha iyi iletişim kurabilesin.

Not: Bahsettiğin kişiler arabalarla ilgilenen, apaçi , kavga muhabbeti yapan, sadece aksiyon filmi izleyen, kız muhabbetinden başka muhabbet yapmayan vb. tarzı tipler sanırım.

dediğin gibi o tarz kişiler

• Kültürlü adam her dilden konuşabilir. Sen eğer konuşacak hiçbir şey bulamıyorsan onlarla, bu seni kültürlü değil sabit konularda takılmış biri yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadzzo

Kültürlü adam her dilden konuşabilir. Sen eğer konuşacak hiçbir şey bulamıyorsan onlarla, bu seni kültürlü değil sabit konularda takılmış biri yapar.

dostum kültürlüyüm ama onların ilgi alanları benle uyuşmuyor onlara neyden bahsetsem bilmiyorlar
  • quote:

quote:

Kültürlü adam her dilden konuşabilir. Sen eğer konuşacak hiçbir şey bulamıyorsan onlarla, bu seni kültürlü değil sabit konularda takılmış biri yapar.

dostum kültürlüyüm ama onların ilgi alanları benle uyuşmuyor onlara neyden bahsetsem bilmiyorlar

İmzana bunu yazıyorsan (I love merdane Troll olmak benim seçimim değildi); en azından bence "modern kültür"lü değil, kro hiç değil, bir ergenden başka bir şey olamazsın.
    Ki önceki mesajlardaki "Türk Dili" ile ilgili olan mesaja kesinlikle katılıyorum. Sen her şeyden önce bir Türk'sün. Daha kendi dilini koruyamazken sana nasıl "modern kültür"lü diyelim? Söyler misin bana. Ayrıca "modern kültür" dediğinde neden hep "Filmler, müzikler, (yok şu yok bu vs.)) diyorsun ki? Ha şöyle de bir durum var ki "modern kültür"lüyüm diyorsun daha onun bir anlamı bile yok, kültür desen anlarım da TDK'da bile yok. Bir de kültür üzerinden değerlendirirsek konuyu bak şöyle bir söz var:
    "Harf inkılabı, Türk kültür inkılabının temelidir." - E. İ. Benice
    Son olarak benim fikrim eğer gerçekten "modern kültür"lüysen boşu boşuna burada konu açıp iki saat bilgisayar ekranına bakmayıp, gider kitap okurdun ya da film izlerdin "Bay Film İzleyen".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasha2020 -- 27 Nisan 2014; 23:05:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pasha2020

quote:

quote:

İmzana bunu yazıyorsan (I love merdane Troll olmak benim seçimim değildi); en azından bence "modern kültür"lü değil, kro hiç değil, bir ergenden başka bir şey olamazsın.
    Ki önceki mesajlardaki "Türk Dili" ile ilgili olan mesaja kesinlikle katılıyorum. Sen her şeyden önce bir Türk'sün. Daha kendi dilini koruyamazken sana nasıl "modern kültür"lü diyelim? Söyler misin bana. Ayrıca "modern kültür" dediğinde neden hep "Filmler, müzikler, (yok şu yok bu vs.)) diyorsun ki? Ha şöyle de bir durum var ki "modern kültür"lüyüm diyorsun daha onun bir anlamı bile yok, kültür desen anlarım da TDK'da bile yok. Bir de kültür üzerinden değerlendirirsek konuyu bak şöyle bir söz var:
    "Harf inkılabı, Türk kültür inkılabının temelidir." - E. İ. Benice
    Son olarak benim fikrim eğer gerçekten "modern kültür"lüysen boşu boşuna burada konu açıp iki saat bilgisayar ekranına bakmayıp, gider kitap okurdun ya da film izlerdin "Bay Film İzleyen".

hesabı arkadaşıma verdim imzamı trolledi. Demek istediğin şeyi anlamadım modern kültür yada popüler kültür bunlardan çok farklı bir şey. Bunların türk dili yada başka dillerle alakası yok. Modern kültür : sıradışı kişilikler,sinema,müzik,edebiyat,fikirler trendler,popüler eğlencedir. Bu arada konuyu açmamın nedeni çok farklı.

• yukarı
  • güncel
  • Kibir sahibi biriyle kimse yakınlık kurmak istemez haliyle.
  • "Modern kültür" sahibi falan değilsin sadece ilgi alanların farklı.
    Fitness tarzı bir spor yapmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayb3oneday

"Modern kültür" sahibi falan değilsin sadece ilgi alanların farklı.
    Fitness tarzı bir spor yapmanı öneririm.

bu yüzden çok az arkadaşım var. insanlara sıcakkanlı ve samimi bir şekilde yakınlaşsam da olmuyor bahsettiğim şeyleri bilmiyorlar
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.