Şimdi Ara

SİLİNSİN (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
2
Favori
3.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kültürü küfür diye okudum merak la daldım sonra kültürü görünce gerisibi okumadan çıktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Ege

quote:

Orijinalden alıntı: Zehredar41

Spor yap mümkünse dövüş sporu

Her Fight Club izleyen dövüş meraklısı oluyor O kadar spor dalı varken

Bende de asosyallik vardı bir miktar insanlarla iletişim kurmakta zorluk çekiyordum ama 1 yıl kadar aikido yaptım 7 aydır da vücüt geliştirme yapıyorum. Hala aşırı sosyal, her gece partilere giden biri olmasam da sosyal ortamlarda çekingenliğim geçti. Kalabalık ortamlarda çekinmeden fikrimi söyleyip tartışabiliyorum. İnsanlarla iletişim kurmakta zorlanmıyorum. Dövüş sporları insana hem özgüven veriyor hem de (özellikle aikido'da) diğer insanlarla temas halinde olduğun için çekingenliğin geçiyor açılıyorsun. Şimdi vücüt geliştirmede salona gidiyorum ağırlıkları kaldırıp çıkıyorum. Arada bir kaç cümle birşeyler konuştuğum oluyor ama pek fazla iletişim olan bir spor değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Apocalypse-96

quote:

Birkaç popüler film izledin ve biraz müzik dinliyorsun diye kendini çok bilgili mi sanıyorsun? Sen önce imla kurallarını öğren kültürlü çocuk.

Spor=futbol değildir bunu aklına sok ve spordan hoşlanmayan insan sağlıklı olamaz bunu hiç duymadın sanırım. Kıçını burda mesaj yazarak büyütmek yerine dışarı çıksan daha iyi olur.

Hiç dergi-gazete-kitap okuyor musun sayın 'film izleyen' ?

Sizde önce terbiye öğrenin bence, üslubunuzu düzeltin ondan sonra insanlara ders verirsiniz, tavsiye verirsiniz. Hem millete haddini bildiriyor densiz bir biçimde hemde imladan bahsediyor ilginç

Üslubumda bir sorun olduğunu düşünmüyorum, hakaret etmedim. Burası bir forumsa herkes düşüncelerini samimi bir şekilde dile getirebilir değil mi? Konuyu açan arkadaşın bazı yazdıklarına katılıyorum bazılarına ise katılmıyorum. Amacım millete sövmek değil.

Eğer bu kadar iddialı başlığa sahip bir konu açtıysa eleştiriyi de kabul etmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Susanoo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zehredar41

Spor yap mümkünse dövüş sporu

Her Fight Club izleyen dövüş meraklısı oluyor O kadar spor dalı varken

Bende de asosyallik vardı bir miktar insanlarla iletişim kurmakta zorluk çekiyordum ama 1 yıl kadar aikido yaptım 7 aydır da vücüt geliştirme yapıyorum. Hala aşırı sosyal, her gece partilere giden biri olmasam da sosyal ortamlarda çekingenliğim geçti. Kalabalık ortamlarda çekinmeden fikrimi söyleyip tartışabiliyorum. İnsanlarla iletişim kurmakta zorlanmıyorum. Dövüş sporları insana hem özgüven veriyor hem de (özellikle aikido'da) diğer insanlarla temas halinde olduğun için çekingenliğin geçiyor açılıyorsun. Şimdi vücüt geliştirmede salona gidiyorum ağırlıkları kaldırıp çıkıyorum. Arada bir kaç cümle birşeyler konuştuğum oluyor ama pek fazla iletişim olan bir spor değil.

Takım sporları iyi oluyor sosyallik açısından.
    Vücut geliştirmeye ben de birkaç sene sonra başlamak istiyorum.

• yakın gelecekten bir mesaj:

farklı olmak aslında o kadar da iyi değilmiş insanlar farklı olanı kabullenmeye pek de sıcak bakmıyor mühim olan, istenen, beklenen şey gayet ortalama, gayet normal sadece belli konularda iyi olmakmış, bu kadar.

not: benim farklılığım fazla kültürden ileri gelmiyordu daha çok tarzdan ya da tarzsızlıktan kaynaklanıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

quote:

Orijinalden alıntı: 4MerdanEl

arkadaşlar ben modern kültürü fazla olan bir insanım bu yüzden insanlarla fazla iletişim kuramıyorum ÇÜNKÜ bahsettiğim şeylerden hiç bir şeyi anlamıyorlar bu yüzden çekingen ve asosyal biri oldum bunu nası yenebilirim lütfen ciddi.

Durumunu az çok tahmin edebiliyorum. Ancak bu bir bahane olamaz. Kurduğun cümleden arkadaşlarına yukarıdan bakıyormuşsun havası seziliyor. Eğer arkadaşların ileri seviye cahil değillerse bilgini gayet güzel kullanabilirsin.

onlara yukardan bakmıyorum bunu onlara hiç sezdirmedim kimseye göstermedim ilgi alanlarım farklı onlarla bu yüzden iletişimim zor oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: radar_

yakın gelecekten bir mesaj:

farklı olmak aslında o kadar da iyi değilmiş insanlar farklı olanı kabullenmeye pek de sıcak bakmıyor mühim olan, istenen, beklenen şey gayet ortalama, gayet normal sadece belli konularda iyi olmakmış, bu kadar.

not: benim farklılığım fazla kültürden ileri gelmiyordu daha çok tarzdan ya da tarzsızlıktan kaynaklanıyordu.

çok haklısın aynı durum benimki ben sadece belli konularda iyi değilim bende kültür fazlalığı ve tarzsızlık var
  • Bence söylemek istediklerini direk olarak söylemeyip içine atıyosun bundan dolayı konusamadıgının kanaatine varıyosun ve kendını olgun vs görüyosun çünki rahat bi şekilde eğlenip her türlü konudan konusacak kadar cesaretin ve özgüvenın yok utanıyosun asosyal oldugun için var bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Softing

Bence söylemek istediklerini direk olarak söylemeyip içine atıyosun bundan dolayı konusamadıgının kanaatine varıyosun ve kendını olgun vs görüyosun çünki rahat bi şekilde eğlenip her türlü konudan konusacak kadar cesaretin ve özgüvenın yok utanıyosun asosyal oldugun için var bu durum.

evet öyle ve konuştukları konularla ilgilenmiyorum ki fikrimi anlatayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha2020

En azından 1. sayfada bile hiç kimse dememiş madem "modern kültür" sahibisin de yiyeceğim yerine "yicem" diyorsun? Ayrıca arkadaşlarının yaptığı şeylere de ihtiyacın var.
    Ama o senin fikrin. Neyse şunu unutma ki özgüveninin çok olması gayet güzel; fakat bu özgüven de seni her şeyi mükemmel yapmaya itecek. Ha belki de itmeyecek bunu bilemeyeceğin için kimseye yukarıdan bakma.

imla kurallarını önemsemiyorum onlara yukarıdan bakmıyorum
  • quote:

quote:

Bence söylemek istediklerini direk olarak söylemeyip içine atıyosun bundan dolayı konusamadıgının kanaatine varıyosun ve kendını olgun vs görüyosun çünki rahat bi şekilde eğlenip her türlü konudan konusacak kadar cesaretin ve özgüvenın yok utanıyosun asosyal oldugun için var bu durum.

İstersen dünyanın en modern ,kültürlü şehrine git gene boş muhabbet açılır eğlenilcek bişeyler bulunur kaç yaşında olursan ol. Arkadaşlarının konustuğu konularla ilgilenmıyorsan bile en azından 1-2 cümle kur ondan sonra kendin bildiğin konuları aç arkadasların zamanla alışır tabi bu türkiye şartlarına uygun olsun burası bi amerika değil sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

İstersen dünyanın en modern ,kültürlü şehrine git gene boş muhabbet açılır eğlenilcek bişeyler bulunur kaç yaşında olursan ol. Arkadaşlarının konustuğu konularla ilgilenmıyorsan bile en azından 1-2 cümle kur ondan sonra kendin bildiğin konuları aç arkadasların zamanla alışır tabi bu türkiye şartlarına uygun olsun burası bi amerika değil sonuçta.

sağol öyle yapıcam

• Modern kültür sahibisin ve ''nasıl''a ''NASI'' yazıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egerasim

Modern kültür sahibisin ve ''nasıl''a ''NASI'' yazıyorsun.

imla kurallarını önemsemiyorum zorunda değilim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pippi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reklamı Geç »

Fakat bu sorununu oldukça normal bir şekilde dile getirmişsin?

Konu sahibi, asosyal ve çekingen olmana böyle bir kılıf uydurarak egonu tatmin ediyorsun gibi geldi.

egom falan yok bunu hiç bir yerde belli edemiyorum zaten kafayı yicem artık

"çok fazla modern kültür sahibi" değil de yaşıtlarına göre daha olgunsan böyle bir sorun yaşıyor olabilirsin

AYNEN kardeşim aynen bu olgunluk falan yüzünden yaşıtlarımla falan rahatça konuşamıyorum , hiç biri benim gibi değil açıkcası

Tamam bu kadar takacak bir şey yok o zaman niye dert ediyorsun. Bir süre yalnız takıl

şimdi yalnız takılmak da koyuyor insana tabiki arkadaşlarım var ama benim gibi değiller örneğin hala aşkı oyun sanıyorlar bide bunlar 15-16 yaşında bense çok farklıyım fazla gerçekçi düşünüyorum herşeyi hesap ediyorum..vs

Yapacak bir şey yok yani. Onlara ayak uydurabilirsin. Bu kadar yukardan bakma

yıllardır bunu yapmaya çalışıyorum. hiç kız arkadaşım olmadı hatta bu yüzden

Pek bir şey kaybetmiyorsun zaten.

Ya bu şekilde internet üzerinden arkadaş bulacaksın, olacaksın ya da onlara bir süre ayak uyduracaksın

peki nasıl iletişim kurayım ki yaşıtlarımla ilgi alanlarım onlarla çok farklı konuşcak konu bulamıyorum

Kendi yaşıtlarınla iletişim kurma zorunluluğun yok. İnternet ile kendi ilgi alanlarından insanlarla iletişime geçebilirsin. Yaşlarının büyük olmasının da önemi yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

arkadaşlar ben modern kültürü fazla olan bir insanım bu yüzden insanlarla fazla iletişim kuramıyorum ÇÜNKÜ bahsettiğim şeylerden hiç bir şeyi anlamıyorlar bu yüzden çekingen ve asosyal biri oldum bunu nası yenebilirim lütfen ciddi.

FBI'dan geliyoruz.Beyniniz çok gelişmiş olduğu için incelemeye karar verdik.Lütfen iletişim bilgilerinizi PM ile yollayınız.
  • Ekle beni qamqi sohbet ederiz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reklamı Geç »

Fakat bu sorununu oldukça normal bir şekilde dile getirmişsin?

Konu sahibi, asosyal ve çekingen olmana böyle bir kılıf uydurarak egonu tatmin ediyorsun gibi geldi.

egom falan yok bunu hiç bir yerde belli edemiyorum zaten kafayı yicem artık

"çok fazla modern kültür sahibi" değil de yaşıtlarına göre daha olgunsan böyle bir sorun yaşıyor olabilirsin

AYNEN kardeşim aynen bu olgunluk falan yüzünden yaşıtlarımla falan rahatça konuşamıyorum , hiç biri benim gibi değil açıkcası

Bende öyleydim küçükken kardeş. millet mahallede top oynarken ben oturur haber izlerdim. Çok ciddiyim bak.

hiç doğru düzgün arkadaşım olmazdı. onlar oynarken ben otururdum sıkılırlardı benden.

• benimkilerde öyle ondan hep bozuyorum onları türk dizileri izliyorlar eleştirerek bozuyorum yabancı film kalitesini anlatıyorum
    uzak liglerden futbol anlatıyorum yabancı dizi cu adlarını anlatıyorum falan benim yanımda hep ezik ezik duruyorlar onların sorunu
  • Yaşıtlarına göre olgunsan sen de git olgun insanlarla takıl eğer gerçekten olgun ve kişilikliysen insanlar yaşını dert etmez zaten

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.