Şimdi Ara

silinsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
6
Favori
3.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 metreyim biraz kısa gibiyim söyle 3,20 falan olsam yeter. Sizce daha uzar mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pippi

Gerçekten kısa yahu boyum o kadar uzun değil 1.72 falan sanırım ama 2-3 cm tabanlı bot giyince birçok erkekle aynı boyda oluyorum

Anladık botun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

''Arap Kaynaklarında Timur'' diye bir makale var. Açın okuyun onu. Orada Timur için Araplar boyu çok uzundu diyor. Timur'un mezarını açan Sovyet Tarihçileri, onun iri kemikli olduğunu ispatladı. Boyuna gelince, Timur'un boyu 1.75'ti.

Yani bundan 600-700 sene önce 1.75 olan bir Türk, zamanına göre çok uzun sayılıyor. Zira Altay Türkleri'nin boy ortalaması 1.60 civarında. Bugün tarih sahnesinde kahraman olarak tanıdığımız herkesin boyu kısa. Napolyon, Atatürk, Fatih, Alparslan, I. Kılıç Arslan vs. vs.

Eskiden insanlar çok büyükmüş 10 metre 100 metre filanmış kardeş yanlış bilgi almışsın.
  • 1.70 boyum var kız konuları hariç cok seviyorum

Istediğim turde araba bakabiliyorum Cabrio coupe araçlara rahat sığıyorum . Ne kafam tavana çarpıyor ne dizlerim sıkışıyor

Mazda rx8 - Rcz arkasına bile sığdım Clk cabrio vardı babamda aile kısa olunca onda da sıkıntımız olmamıştı

Tesellim bu yonde ama body hayallerim yok oldu tabi bu boyla sonra Kızların cogu topuklu giyince seni geçiyor bir kere kızın yanında kızın tanıdığı beni kastederek kardeşin mı demişti

• quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditoreDF

quote:

Gerçekten kısa yahu boyum o kadar uzun değil 1.72 falan sanırım ama 2-3 cm tabanlı bot giyince birçok erkekle aynı boyda oluyorum

Anladık botun var.

İbretlik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtostopçuRıfkı

Bundan 1500 sene önce olsaydı böyle düşünmeyecektin. Sen de atına boyunun getirdiği avantaj ile binip düşmanlarına korku salacak hangi dine inanıyorsan onu kutsal kılmak adına kafirleri öldürüp türk adını yükseltecektin.

Hani belki moral verir. 1.83 üm

ilk paragrafın 10 numara olmus. Bu bılıncde turk gencı kalmadı artık. Ağzına sağlık kardesım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genetik
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtostopçuRıfkı

Bundan 1500 sene önce olsaydı böyle düşünmeyecektin. Sen de atına boyunun getirdiği avantaj ile binip düşmanlarına korku salacak hangi dine inanıyorsan onu kutsal kılmak adına kafirleri öldürüp türk adını yükseltecektin.

Hani belki moral verir. 1.83 üm

bunun arkasina fon muzik olarak mehter marsini koy avrpayi yeniden fethederim

• 1.96

• Ne kısası olm. Bizim sınıfta 1 tane basketçi var onun boyu 2 metre ama yine de onun dışında herkes 190. 3-4 tane 185 altında adam var. Ciddiyim.

Not:Müslümanım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditoreDF

quote:

Anladık botun var.

İbretlik

• quote:

''Arap Kaynaklarında Timur'' diye bir makale var. Açın okuyun onu. Orada Timur için Araplar boyu çok uzundu diyor. Timur'un mezarını açan Sovyet Tarihçileri, onun iri kemikli olduğunu ispatladı. Boyuna gelince, Timur'un boyu 1.75'ti.

Yani bundan 600-700 sene önce 1.75 olan bir Türk, zamanına göre çok uzun sayılıyor. Zira Altay Türkleri'nin boy ortalaması 1.60 civarında. Bugün tarih sahnesinde kahraman olarak tanıdığımız herkesin boyu kısa. Napolyon, Atatürk, Fatih, Alparslan, I. Kılıç Arslan vs. vs.

Eskiden 1.75 çok uzun bir boydu özellikle Araplar için. Türkler 1.75 değil 1.70 civarıydı, Araplar 1.60 civarıydı (erkekler). Türkler Vikinglerden sonra en uzun kavimlerden birisiydi, çünkü göçebe olarak yaşayıp sürekli et ile besleniyorlardı.

Hatta bi belgesel vardı, Arap bir tüccar Vikinglere kürk karşılığı altın için ticarete gidiyor ve günlüğüne dev gibi insanlardı yazıyor. (O zamanlarda Vikinglerin ortalama boyu 1.70-2)

• Tamamen Türk değilim ve 1.69 boyum var.Allahtan kemik yapım düzgün de yamuk görünmüyorum dışarıdan

• 1.84

edit; yazım neden görünmüyor la

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beels -- 6 Ocak 2014; 23:51:18 >
  • 1.87
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

quote:

Eskiden 1.75 çok uzun bir boydu özellikle Araplar için. Türkler 1.75 değil 1.70 civarıydı, Araplar 1.60 civarıydı (erkekler). Türkler Vikinglerden sonra en uzun kavimlerden birisiydi, çünkü göçebe olarak yaşayıp sürekli et ile besleniyorlardı.

Hatta bi belgesel vardı, Arap bir tüccar Vikinglere kürk karşılığı altın için ticarete gidiyor ve günlüğüne dev gibi insanlardı yazıyor. (O zamanlarda Vikinglerin ortalama boyu 1.70-2)

Türkler Araplar'dan daha kısa. Vallahi belgesel melgesel bilmiyorum da İbn Fadlan'ı okuyun görürsünüz.

• Benim dediğim de İbn Fadlan hocam.

"I have seen the Rus as they came on their merchant journeys and encamped by the Itil. I have never seen more perfect physical specimens, tall as date palms, blond and ruddy; they wear neither tunics nor kaftans"

Palmiye ağaçları kadar uzun diyor ama Vikinglerin o zamanki boyları 170cm civarı. Türkler için ne diyor bilgim yok.
  • 1.90 mavi göz ve sarışınlar konuya bekleniyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benim dediğim de İbn Fadlan hocam.

"I have seen the Rus as they came on their merchant journeys and encamped by the Itil. I have never seen more perfect physical specimens, tall as date palms, blond and ruddy; they wear neither tunics nor kaftans"

Palmiye ağaçları kadar uzun diyor ama Vikinglerin o zamanki boyları 170cm civarı. Türkler için ne diyor bilgim yok.

O zaman bir kaç düzeltme yapalım.

İbn Fadlan oraya ticaret için gitmiyor. Bulgar Kağanı İlteber, Abbasi Halifesi'ne Müslüman olduklarını ve kendilerine dini öğretecek fakihler yollamalarını, aynı zamanda kafirlerden korunmak için bir miktar para istiyor. Abbasi Halifesi de isteklerini yerine getiriyor ve bir heyet gönderiyor. İşte bu heyetin başında İbn Fadlan var (Asıl ismi Ahmed ibn. Fadlan).

İbn Fadlan bu yolculuk sırasında bir seyahatname tutuyor. Seyahatnamede Ruslar'dan bahsediyor ancak Rus diye bahsettiği aslında Vikingler.

Ancak düzeltmemiz gereken asıl şeyler şunlar. Vikingler asla 1.70 boyunda olmamışlardır. Yani neredeyse en kısaları 1.80 civarında. İstila ettikleri Britanya adasındaki rahiplerin tuttuğu günlükler de bunu söylüyor.

Bunu söyleyen bir diğer şeyler de Selçuklu Kronikleri. Sultan I. Kılıç Arslan, karşısında zırhlı, dev gibi sarışın adamlar bulunca şaşırıp kalıyor diyorlar. Zira Türkler kısa ve hafif zırhlı. Karşıdakiler uzun ve heybetli, ağır zırhlı. Türkler'in süvari olması, atik olması da bu kısalığından geliyor.

• quote:

quote:

Benim dediğim de İbn Fadlan hocam.

O zaman bir kaç düzeltme yapalım.

İbn Fadlan oraya ticaret için gitmiyor. Bulgar Kağanı İlteber, Abbasi Halifesi'ne Müslüman olduklarını ve kendilerine dini öğretecek fakihler yollamalarını, aynı zamanda kafirlerden korunmak için bir miktar para istiyor. Abbasi Halifesi de isteklerini yerine getiriyor ve bir heyet gönderiyor. İşte bu heyetin başında İbn Fadlan var (Asıl ismi Ahmed ibn. Fadlan).

İbn Fadlan bu yolculuk sırasında bir seyahatname tutuyor. Seyahatnamede Ruslar'dan bahsediyor ancak Rus diye bahsettiği aslında Vikingler.

Ancak düzeltmemiz gereken asıl şeyler şunlar. Vikingler asla 1.70 boyunda olmamışlardır. Yani neredeyse en kısaları 1.80 civarında. İstila ettikleri Britanya adasındaki rahiplerin tuttuğu günlükler de bunu söylüyor.

Bunu söyleyen bir diğer şeyler de Selçuklu Kronikleri. Sultan I. Kılıç Arslan, karşısında zırhlı, dev gibi sarışın adamlar bulunca şaşırıp kalıyor diyorlar. Zira Türkler kısa ve hafif zırhlı. Karşıdakiler uzun ve heybetli, ağır zırhlı. Türkler'in süvari olması, atik olması da bu kısalığından geliyor.

Ayrıca history channel vikings dizisinde de

İngilizler korkuyor krallarina şeytan bunlar hepsi cok uzun tarzı bisi söylüyordu .

Vikingler 1.70 ise butun tarih bilgim çöker hayatim biter

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.