Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saul_goodmann -- 26 Kasım 2020; 23:3:40 >

• Bir sokak kedisinin ayağı durduk yerde nasıl kırılıyor?

Ayrıca hayvan ambulansı gelip götürmüş madem, oraya sorarak daha net cevap almanız gerekmesine rağmen neden aynı konuda flood şeklinde iki başlık açıyorsunuz?

Problem?
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saul_goodmann -- 16 Ekim 2020; 19:42:20 >
  • Tamamdır, yeter ki kedoşunuz bir an önce eski sağlığına kavuşsun

Sokağımızda bir erkek sarman kedi vardı, akşam oldu mu iş yerlerini dolaşıp kendini sevdirir ve ve maişetini temin ederdi.
    Bir gün araba çarpmış ve hemen Bld. vet.şubesine götürdüm, 5 tane iğne yaparlarken gıkı çıkmadı ama çenesi kırılmıştı sonra 10 gün sıvı gıdalarla besledik, esnafın dükkanının önünde.
    O zamanlar her köşe başında özel vet. yoktu ve sonunda yol kenarında ölü bulunduğu haberi gelince çok üzülmüştüm. Sonra onu apt. bahçesine gömdük..

Kedi beslemediğim bir dönem akşam daire kapımın önünde miyavlama sesi duyunca açıp bakmıştım, boynunda kırmızı kurdela olan sarman bir yavru, beni görünce yanlış kata geldiğini anlayıp içeri girmedi.
    Girseydi sahiplenirdim ama boynundaki kurdeleyi görünce vazgeçip kapıyı kapatmıştım..

İşte kapıma gelen bu sarman, o ölen kediydi: Demek ki apt.daki ahlaksızın biri taşınırken kediyi sokağa atmıştı..

Bu düşünce hiç aklımdan çıkmadı ve yıllar sonra bana teklif edilen 1,5 yaşındaki kedoşu alıp gözüm gibi baktım 12 senedir, yeri geldi parkede kan izi gördüm diye sabah 05'te vet'i uyandırdım, geçen yaz önemli bir meme tümörü ameliyatı geçirdi ve 3 ay sonra sıhhatli bir şekilde 14 yaşına girecek..

silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saul_goodmann -- 16 Ekim 2020; 19:42:28 >
  • Bu mesajını gündüz yazmış olsaydın, öğleden sonra kedimi iğne ve traş için götürdüğüm vet'e sorardım problemi..

Üye olduğum kedi kanalı,https://www.youtube.com/user/Xiedubbel Timo isimli Ragdoll cinsi bir erkek kedi vardı ve henüz 6 yaşında iken hastalandı ve sahibi hastalığını yazınca ve ben de vet'e sorduğumda kesin cevap vermişti: "Erkek kedi ise hiç şansı yok"!

Sahibini de yazmış ve daha önce bahçesindeki havuza virüs girip balıklarının çoğunun ölmesine ve önceden Timo kedinin de bu balıklarla arkadaşlık ederken patisini suya sokup sonra yalamasından şüphelendiğimi belirtince kabul etmek istememişti, bunun kedisinin hastalığına sebep olduğunu..

Nitekim kısa süre sonra Timo kedi 6 yaşında hayatını kaybetti..

Timo kedinin ölmeden önce bahçedeki balık arkadaşlarını son ziyareti ve sahibinin açıklama kısmına yazdıkları son derece duygusaldı:

Tabi senin yavru kedoşun için aynı öngörüde bulunmak imkansız, sadece bizim vet'in Fakülteden emekli öğretim üyesi olduğundan dolayı tecrübesi fazla demek istiyorum.

Bu arada benim "Yaşlı" kedoşumu eve getireli 7 saat oldu ve halen tam kendine gelemedi, her sene böyle uzun sürüyor..
    Hep gözüm üzerinde, nefes alıyor mu diye..

Yarın kendine tam geldiğinde de her sene olduğu gibi bana 2 gün küsecek: Tüyler, tırnaklar gitti diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 7 Temmuz 2020; 0:41:36 >

silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saul_goodmann -- 16 Ekim 2020; 19:42:38 >
  • Ankara'da değilim. Ama kedinizin öleceğini zannetmiyorum.

Aslında her kedi, gerek sokak kedisi olsun ve gerekse cins kedi olsun, yer değiştiğinde eski ortamını özler:

Benim kedi bana verildiğinde 1,5 yaşında olduğu söylendi, eve getirdiğimde kafesten çıkardıktan sonra hiç karışmadım ama sokak kapısının arkasında 1 hafta oturarak bekledi eski sahibini.
    Çok üzülmüştüm o halini görünce ve bir zaman sonra bana alıştı.
    silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saul_goodmann -- 16 Ekim 2020; 19:42:46 >
  • Gerçekten çok üzüldüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.