Şimdi Ara

silinsin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
3
Favori
15.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu mining yapanları gördüğünüz yerde dövün yeter la ne miningmiş !
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

kasap et derdinde koyun can derdinde.

Merak etme, bir iki seneye PoS (Proof of Stake) consensus mekanizmasına geçilecek ether de o zaman madencilik bitecek. bitcoin ciler zaten ASIC leri kullanıyor birkaç senedir. Mevcut durumda PoW (Proof of Work) kullanıldığı için bu algoritma yüzünden donanımsal düzeyde hesaplama gerekiyor. PoS da böyle birşeye gerek yok. PoW gereksiz elektrik tüketimine yol açıyor. Ether PoS a geçtiği zaman ekran kartı sıkıntısı kalmaz piyasada.

valla 1,2 sene az zaman değil ve beklemek sıkıcı
  • İyiki sene başında 750tl ye amazon'dan gelme rx480 almışım. ya şimdi yüksek fiyattan satabilirim ama bana da oyun oynamak için ekran kartı lazım bu fiyatlar bu sene içinde düşmeyecek gibi. 1070-1080 lerinde fiyatları arttı.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    hocam herkes ya ekim kasım diyo ya da bir sene diyo biz o kadar beklemek zorunda mıyız ? eylülden önce sistem kurup oynayamayacak mıyız şimdi ? umarım beklentilerin aksine stoklar daha erken yenilenir gerçi yenilenseler bile bize kalır mı ? ayrı bi soru

edit :yaşınızı yeni gördüm kusura bakmayın hocam biraz samimi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buralara da bi geldik -- 5 Temmuz 2017; 2:35:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 aydır hiç azalma çok sürekli mining çiler kart alıyor bu durum baya bir gidecektir çünkü sadece bitcoin yok. zcash ı var, etherium u var. sürekli yenileri çıkıyor bu para birimlerinin. bunlar bitse bile yenilerine geçiyorlar o yüzden ucuzluk gelmeyecektir.
    Firmalar mininge özel kart çıkartırlarsa bu sene içinde en 2018 e düşebilir fiyatlar.

Ulan ne hale geldik be kart yanmasın bozulmasın diye oyunlarımı oynayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinterLoot

https://www.amazon.de/Zotac-Geforce-1050-ZT-P10510B-10L-Grafikkarte/dp/B01M27X994

Arkadaşın dediği kart. 652Tl güncel kur ile. 2 yıl Amazon garantili

Amazona vatandan çok güveniyorum. İşlemcim dışındaki tüm ürünler amazon çıkışlı.

1060lara söylüyosanız o zaman başka. TRde takip ettiğim süre zarfında 1000 lira altına 1-2 kart girdi onlarda 3gblar.. 1200 lira civarındaydı şuanda 1400-1450den işlem görüyor. Uçurum olmadı kişisel görüşüm. Yurtdışında 900 liraya falan geliyodu işte. 1060 almak yerine yurtdışı 1070 1600 lira kfa2.

Yok hocam benim dediğim bu konuda ki kart değil başka bir yerde görmüştüm de hatırlamıyorum. Amazonu kullanmayı bende düşünüyorum ancak teslimat biraz uzun sürüyor galiba bana göre tek eksiği o yoksa bu tür alışverişleri oradan yapmak daha mantıklı.

• ekran kartı fiyatları artması, ekonomimiz iyi olduğu içindir. yoksa alamayacak olsak fiyatlar artmazdı bundan emin ol.
    parası yetmeyen 2000 tl'lik rx480/580 ya da gtx1060 ekran kartlarını almasın arkadaş. neden ucuz ekran kartlarına bakmıyorsunuz ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TarıkOzorman

ekran kartı fiyatları artması, ekonomimiz iyi olduğu içindir. yoksa alamayacak olsak fiyatlar artmazdı bundan emin ol.
    parası yetmeyen 2000 tl'lik rx480/580 ya da gtx1060 ekran kartlarını almasın arkadaş. neden ucuz ekran kartlarına bakmıyorsunuz ki ?

bu nasıl bir düşünce tarzı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: menesozun

quote:

ekran kartı fiyatları artması, ekonomimiz iyi olduğu içindir. yoksa alamayacak olsak fiyatlar artmazdı bundan emin ol.

bu nasıl bir düşünce tarzı ya

Ülke gündemindeki troller burayıda ele geçirmeye başlamış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evt aynen ne kadar pahalıysa ekonomi o kdr iyidir değil mi ? Çok güzel bir mantık zaten bende hep söylüyorum bu benzin mazotun litresi en aşşa 10 tl olsun müstahak diyorum ama işte olmuyor.
  • Amazon'dan tam 1050 Ti Mini düşünürken 10-15 € fırladı ve stoğu bitti. Artık ikinci el 570 beklerim. Bir de maden için kullanılan bir 570'i ikinci el aldığımda ne kadar dezavantajı olur? Ömrü, performansı ne kadar azalır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colouse -- 6 Temmuz 2017; 13:22:59 >
  • Colouse C kullanıcısına yanıt
    İkinci el alma, sıfır 470 mining al, alt tarafı DVI'dan bağlayacaksın.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    ikinci eli zor olur onun. Hem garantisi de kısa olacak diyorlar.
    Benim garantiyle işim olmaz. En aşağı 5 sene kullanıyorum aldığım kartı, garantilik bir sıkıntısı olmazsa ilk başıma gelen şey yıllar içinde bozulan fan oluyor. Bunlarda da bilyeli rulman mevcut, yağ kaçırma(yüksek sıcaklıkta buharlaştırma) sorunu yok. Benim işime gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Forumda ağzını bozmadan durmak iyice zorlaştı...

Bir sorun olmaz, sürekli ısınıp soğumuş kartlar daha kısa ömürlü olur.

En fazla fanlar falan arızalanır, belki o da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

quote:

Forumda ağzını bozmadan durmak iyice zorlaştı...

• Sanırım kartlar milletin elinde patlamaya başlamış adamlar 10 lu 20 li satmaya başlamışlar komple sistemi 50bin 48 bin e satanlar da var adam saatte ne kadar kazdığı na kadar yazmış. Çok karlı olsa satmaz herhalde 10 tane gtx 1080 ti satan da var

• erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Bir kaç gün önce eksenbilgisayar rx470 in yenisini gönderdi bana bilginiz olsun. Servislerin elinde kart vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Sanırım kartlar milletin elinde patlamaya başlamış adamlar 10 lu 20 li satmaya başlamışlar komple sistemi 50bin 48 bin e satanlar da var adam saatte ne kadar kazdığı na kadar yazmış. Çok karlı olsa satmaz herhalde 10 tane gtx 1080 ti satan da var

10 kartla 2 sistem kursa ayda ortalama 1.000$ kazanır. 3.500₺ diyelim. Adam 1 senede kazanabileceğinden fazlasını istiyor ki bence trollüyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.