Şimdi Ara

silinsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
8
Favori
2.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanyada yaşayan yada tecrübe edinen biri yok mu ya özellikle münihi düşünüyorum.Ama hayat şartlarının pahalılığından bahsesilmiş.Hibe yeter mi yetmez mi?Hangi üniversiteler şehirler uygun erasmus öğrencisi için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Hocam dil bir yana, ülkeler arasında hukuki farklılıklar yok mu? Okulu bitirip buraya geldiğinde bu oranın hukukunu görmüş, burayı bilmez deme ihtimalleri yok mu?

Tabiki var her ülenin hukuku sadece kendi ülkesibde geçerli.Almanyada türkiyedeki kazandığın lisans bölümünü devam ettirme imkanın var ülkeye başvurup gerekli koşulları sağladıktan sonra bunu gerçekleştiren bir çok insan var

• quote:

Orijinalden alıntı: isamilakman

quote:

Orijinalden alıntı: Dorne

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

almanca sınavına girip almanyaya gidersen adamlar senden almanca bilmeni beklerler. ve eğer bilmiyorsan kalırsın tüm derslerden. en azından b1 seviyesinde falan bilmen lazım ki lafı azğında geveleyebilesin. hocalar yine ingilizce verebilir ama riskli çünkü sen oraya almanca biliyorum diye gitmişsin adam sana İngilizce vermek zorunda değil.

Hocam şimdiden dile başlamak için soruyorum zate.Seneye Ekim gibi gideceğim nasip olursa.Şindiden çalışmaya başlasam kursa gitsem en azından b1 e geleceğimi düşünüyorum.Oradaki süreç içerisibede biraz gelişecektir elvet.Erasmus hukuk öğrencilerine genellikle sınav yapmak yeribe ödev veriliyormuş, derse girersen seni geçiriyormuş hocalar.Benim zorlanacağum sene diğer sene olacak hem maddi hem ders anlamında.

Su an erasmusla Ispanyadayim. Butun sinavlara ispanyolca giriyorum kendi ogrencilerine mufredat neyse bize de aynisi uygulaniyor, hocalar elinden geldigince yardim etmeye calissalar da egitim sistemini senin icin degistirceklerini sanmiyorum. Ayrica Erasmustan sonra egitimini nasil devam ettirebilecegini anlayamadim. Dil mevzusuna gelirsek hic ingilizceni gelistirmekle bile ugrasma italya.fransa ve ispanyada kimse ingilizce konusmuyor. Gelene kadar bu dillerin seviyesini en azindan b1 yapip gelmezsen cok zorluk yasarsin. Planini yaparken ayaklarin yere basarsa kararindan pisman olcagini dusunmuyorun. Basarilar...

Sağolun hocam.Erasmustan sonra üniversiteden kabul alıp devam edenler var fakat o fikirden bende uzaklaştım.Ekime kadar Almanca çalışsam halledebilirim sınavları diye düşünüyorum.Sadec tek sorunum hibenin yetip yetmeyeceği.Ailemin destek çıkması zor gözüküyor.İspanyada koşullar nasıldır, yukarıdaki üniversiteler nasıldır biraz bahseder misiniz daha karar verme aşamasındayım.

Yasadigin ulke kadar yasadigin sehirden cok etkileniyor. Madrid ve Barcelona cok pahaliyken diger Ispanyol sehirlerinde eger disardan yemeyeceksen ve dikkatli davranirsan paranin asagi yukari yetecegini dusunuyorum. Kalacak yer fiyatlarina idealista.es sitesinden sehir bazinda aratarak ulasabilirsin mutlaka bir fikir vercektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Hocam şimdi erasmus için ne gerekiyor anlatır mısınız. Hangi üniversitedesiniz fark ediyor mu?

Ankara Üni. Hukuktayım hocam.Bizim okulda erasmus.ankara.edu.tr den başvurunu yapıyorsun.Şubata doğru okullar açıklanıyor.Önce siteden tercih ediyorsunuz gitmek istediğiniz üniversiteleri.Erasmus için şubatın 20si gibi sınavı oluyor test olacak şekilde.Yanlış doğruyu götürmüyor.İngilizce sıbavına talep bir hayli fazla olduğu için ingilizce aln bölümler 85-90 puan civarlarından alıyolar.Fakat Almanca İtalyanca İspanyolca Fransızca isteyen bölümlere talep düşük olduğunda 20-35 arası puanla alıyolar.Hatta boş kontenjanlarda fazla özellikle fransa italya ispanyaya giden 4 kişi var kontenjan 10 kişilik olmasına rağmen

• quote:

Orijinalden alıntı: A.S.L.A.N

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A.S.L.A.N

hibe bir yılllık değil de sadece bir erasmus döeni veriliyor 3 ay yani , onunh arciinde sen istersen uzatabiliyorsun, bunu dikkate al iyi araştır aman bi sakatlık çıkmasın ben böyle biliyorum belki ben yanlışımdır

Hibe 8 aylık şeklinde oraya gitmeden hepsi birlilte 8x400=3200 euro veriliyor.Dönersen 2 aylık ücret de ödeniyor.

Demek ki ben yanlış biliyormuşum, teşekkürler

Üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebilir hocam.Bizim bölüm yıllık olarak yolluyor mesal çoğu üni versite dönemlik.Bahsettiğiniz dönemlik için geçerli olabilir.

• Almanya dan şaşma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

Almanya dan şaşma.

Tecrübeleriniz varsa paylaşon hocamda aydınalanalım

• Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen - Münih yazmışsın fakat o aldığın para münihte okumaya yetmez Bunu başta söyleyeyim.
    Bunun dışında Köln de diğerlerine göre birazdaha pahalıdır yaşam ve kira olarak.
    Universität Bremen nin kampüsü iğrenç fakat şehir olarak güzel ve fiyatlarda okadar yüksek değil. Türk nüfusuda güzel. Üniversitenin sıralaması Qs ye göre 300-400 arasıydı yanılmıyorsam fakat hukuk konusunda bir fikrim yok.
    Diğer ülkeler konusunda diyebileceğim tek şey İngilizce bilselerde konuşmuyorlar. Özellikle Fransızlar.. Yani burada yaşamak için bir nevi Fransızcayıda temel seviyede bilmen şart. İspanyollarada öyle diyorlar. Fakat Almanyada öyle bir sıkıntın olmaz hemen hemen herkes ingilizce biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen - Münih yazmışsın fakat o aldığın para münihte okumaya yetmez Bunu başta söyleyeyim.
    Bunun dışında Köln de diğerlerine göre birazdaha pahalıdır yaşam ve kira olarak.
    Universität Bremen nin kampüsü iğrenç fakat şehir olarak güzel ve fiyatlarda okadar yüksek değil. Türk nüfusuda güzel. Üniversitenin sıralaması Qs ye göre 300-400 arasıydı yanılmıyorsam fakat hukuk konusunda bir fikrim yok.
    Diğer ülkeler konusunda diyebileceğim tek şey İngilizce bilselerde konuşmuyorlar. Özellikle Fransızlar.. Yani burada yaşamak için bir nevi Fransızcayıda temel seviyede bilmen şart. İspanyollarada öyle diyorlar. Fakat Almanyada öyle bir sıkıntın olmaz hemen hemen herkes ingilizce biliyor.

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Münihi gerçekten çok istiyorum.Minimum şartlarda extra ne kadar masraf çıkabilir bana?Münih olmazsa Tübingen düşünüyorum.Bu şehir ve üniversite hakkında bilgileriniz nelerdir

• hocam dil bilmeden gidenler ne yapıyor orda dersleri anlayabiliyorlar mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

hocam dil bilmeden gidenler ne yapıyor orda dersleri anlayabiliyorlar mı

Hocam dil bilmeden kimse bir şey yapamaz.Dil bilmeden giden yok zaten.Dil sınavı Şubatta oluyor.Şubattan ekime kadar dil çalışıyolardır herhalde.Ben şimdiden başladım almanca çalışmaya sınava kadar belki çok iyi bir düzeye gelemem belki(Gelmem de gerekmiyor zaten puanlar düşük) ama oraya hazır bir şekilde gideceğime eminim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen - Münih yazmışsın fakat o aldığın para münihte okumaya yetmez Bunu başta söyleyeyim.

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Münihi gerçekten çok istiyorum.Minimum şartlarda extra ne kadar masraf çıkabilir bana?Münih olmazsa Tübingen düşünüyorum.Bu şehir ve üniversite hakkında bilgileriniz nelerdir

Münih Almanyadaki en pahalı şehirdir. Evet belki marketler de ortak fiyat olabilir. Fakat dışarıda alacağınız yemekler,oturacağınız mekanlar, en basitinden bir kahvede bile farkediyor. Kiralar ona göre daha pahalı oluyor.
    https://www.wg-gesucht.de/ den kiralar hakkında genel bilgi edinebilirsin bu arada wg demek paylaşımlı ev demek. yani 5 odalı bir ev tuttunuz mesela 4 odada ayrı ayrı kişiler kalıyor 1 oda oturma odası gibi mutfak ve banyo ile birlikte ortak kullanımda gibi düşünün.

Tübingen hakkında bilgim yok neyazıkki.
    En çok öğrenci popülasyonunun olduğu eyalet NRW dir Koeln ve civarıdır yani. Etkinlikler de ona göre çok olur. O eyaleti tavsiye ederim.
    Üniversite konusunda Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen o saydığın listedeki en kaliteli üniversitedir. Almanya genelindede en iyi üniversitelerden.
    Türkiyeye git gel sık yaparım diyorsan en iyi ve ucuz yer münih olacaktır senin açından. Lufthansa nın merkezi orada olduğundan direkt uçuş yapma imkanında var tabiki. istanbul ankara izmir v.s büyük şehirlerde yaşıyorsan direkt uçuşlar yapabilirsin daha ucuza.

• Hukuk 3. Sınıfım tatil niyetiyle gitmiyorsan almanya ya git.

Tatil yapacaksan istediğin yere git.

• Dili ne ara ogrencen?

• quote:

Orijinalden alıntı: tur1st

Dili ne ara ogrencen?

Hocam şimdiden başladım almancaya çalışmaya.Seneye ekime kadar süre var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

Hukuk 3. Sınıfım tatil niyetiyle gitmiyorsan almanya ya git.

Tatil yapacaksan istediğin yere git.

Sağolun hocam.Almanyaya gitmeyi düşünüyorun şu an için

• Almanyaya girmeye karar verdim.Ancak üniversitelerin bulundukları yerler ile ilgili pek bilgim yok.
    University of Koeln - Köln

Universitat Bremen - Bremen

Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen - Münih

Universitat Saarland - Saarbrücken

Universitat Augsburg - Augsburg

Georg-August-Universitat Göttingen - Göttingen

Universitat Mannheim - Mannheim

Passau University - Passau

Eberhard Karls Universitat Tübingen - Tubingen

Universitat Regensburg - Regensburg

Liste bu şekilde arkadaşlar.Öneriniz zeribe birine yoğunlaşacağım

• Güncellendi

• içimde kalmasın kuzenim almanyada hakimlik yapıyor ama 5 kuruş ederi yok gozumde yeri gelmişken soyleyim dedim
  • Bende Türk Alman üniversitesini kazanmaya çalışcam sanırım mezun olduktan sonra Almanya'da avukatlık yapma hakkına sahip olcam

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.