Şimdi Ara

Silinen HDD leri, Partition ları Dosyları Kurtarma Yöntemleri .... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
56.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • s.a arkadaşlar benimde bir sorunum var format sırasında partitionlar silindi 5 taneydi 1 tane oldu hdd full 400 gb bos görünüyor ... suan pc yi cd den acıyorum hdd yi kullanmamak için içinde özel dosyalarım var kurtarmam lazım.. dosyaları nasıl kurtarabilirim lütfen yardım edin ! hdd yi kullanmadan nasıl halledebilirim ?
  • @alpi1

http://forum.donanimhaber.com/m_23280095/tm.htm

Anladığım kadarıyla 5 partitionlu harddiskteki tüm bölümleri silip yeni bölüm oluşturarak sistem kurulumu yaptın.
    Izlemen gereken yol kısaca;

1 - Kesinlikle sistemini o disk üzerinden açma. Sistemin o disk üzerinden çalışması, kaybettiğin verilerin zarar görmesine neden olabilir.
    2 - Bir livece üzerinden veyahut başka bir diskteki sistem üzerinden sistemini açıp R-Studio tarzı bir program ile arama yapıp verilerini farklı bir depolama birimine kaydetmen gerekiyor.

Elinde livecd yoksa benim hazırladığım livecd çalışmasını kullanabilirsin.
    Tabi veri kurtarma programını sonradan kuracaksın...
     Silinen HDD leri, Partition ları Dosyları Kurtarma Yöntemleri ....

http://www.4shared.com/file/Y_WPORQ4/BlueXPE_Light_v18.html
    Kolay gelsin...

• kardeş hdd yi ben silmedim format sırasında bad sectörden şüphelendim birden bölümler silindi 1 tane oldu yani benle ilgisi yok. livece üzerinden derken neyi kastettiniz ? bide bu resim nedir ?
  • @alpi1

LiveCD; kısaca sistemi cd üzerinden başlatmanı sağlar. Yani sadece cdrom veyahut usb den sistemi açıp kurtarma işlemeleri yapmana olanak verir. Yukarıdaki verdiğim linkteki dosyayı indirip iso dosyasını oluşturduktan sonra (BlueXPE_MakeISO.CMD dosyasına çift tıklatıyorsun) bu iso dosyasını cd/dvd yeçekip sistemini o cd/dvd ile başlatabilirsin.
    Cd/Dvd ye çekmek için pakette imgburnda mevcut (IMG_BURN.CMD dosyasına çift tıklatıyorsun).

Sonuç olarak senin hatan olsada olmasada verilerine ulaşman gerekiyor. Bu yüzden recovery programlarını kullanacaksın.
    Partition recovery programları daha kısa sonuç almana olanak verebilirdi, lakin bölümler silinip yeni bölüm oluşturup, üzerine sistem kurulunca partition recovery programlarının olumlu yanıt vermesi biraz düşük bir ihtimal.

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_life

@alpi1

LiveCD; kısaca sistemi cd üzerinden başlatmanı sağlar. Yani sadece cdrom veyahut usb den sistemi açıp kurtarma işlemeleri yapmana olanak verir. Yukarıdaki verdiğim linkteki dosyayı indirip iso dosyasını oluşturduktan sonra (BlueXPE_MakeISO.CMD dosyasına çift tıklatıyorsun) bu iso dosyasını cd/dvd yeçekip sistemini o cd/dvd ile başlatabilirsin.
    Cd/Dvd ye çekmek için pakette imgburnda mevcut (IMG_BURN.CMD dosyasına çift tıklatıyorsun).

Sonuç olarak senin hatan olsada olmasada verilerine ulaşman gerekiyor. Bu yüzden recovery programlarını kullanacaksın.
    Partition recovery programları daha kısa sonuç almana olanak verebilirdi, lakin bölümler silinip yeni bölüm oluşturup, üzerine sistem kurulunca partition recovery programlarının olumlu yanıt vermesi biraz düşük bir ihtimal.

Kolay gelsin...

kardeş pm atttım cvp verirmisin?

• Bu konu sayesinde 300 gb lık arşivimi kurtardım Allah razı olsun :D
  • merhabalar benimde başıma bunlara benzer bi olay geldi bilgisayarı başlattım windows açılmadı system repair diye pencere gelip tarama yapıyor ama hata bulamayıp tekrar başlatıyordu bende f9 komutuyla sistemi recovery yaptım tabi bütün windows dosyaları benim içinde bulunan bikaçyüz gb lık arşivim gitti bir sürü recovery programlarıyla taratmama rağmen dosyalarıma ulaşamadım lütfen yardım edin arkadaşlar işin içinden çıkamıyorum verilerin kurtarılma şansı varmı?
  • blue_life tebrik ederim kardesim emeğine sağlık, 60 gb veriyi bir kaç pürüz dışında net bir şekilde win7 32 bit üzerinden kurtardım .. xp için easy recovery kullanıyordum win7 de ne olduysa bir türlü çalışmadı onun haricinde 15 20 kadar recovery programlarını denedim absürt isimlerle karmaşık şekilde gelen dosya boyutları ve bir sürü eski silinen dosyalarla birlikte gelmekeydi. Fakat bu program ( Seagate File Recovery for Windows 2.0.7631 ) 10 numara xD Bütün arşiv oldugu gibi orjinal isimlerle geldi herşey yerli yerinde :d bir kaç filmi kurtaramadım zaten filmler önemli değildi zannedersem daha önce kurtarmaya çalıştığım recovery programlarının tahribatı olsa gerek :) kayıplar genelde yüksek mb'lık dosyalarda oluyor. Benim partitionlardan bir tanesi üzerinde genişletme yaparken nasıl olduysa diğeri uçmuştu daha sona birim oluşturmama rağmen format atmadığım halde verilere ulaştım. İyi ki daha once yaşamış oldugum bir kaç tecrübeden ötürü silinen partition üzerine veri yazılmadıgı sürece kaybolan verilerin geri getirilebileceği konusunda bilgi edinmiş olmamdı.

Gelelim programa, program kurtardığı dosyaları sıraladığı gibi kurtaramadıklarınıda size ismine cismine byte'ına kadar vermektedir. Programı kurduktan 2. bölümle detaylı tarama seçip listelenen partition'ı seçip next next diyoruz ve bize kurtardığı dosyaları root klasörü altında programın içinde listelemekte olup daha sonra nereye cıkarmak istediğinizi partition'ınızı ( farklı partition seçmenizde yarar var verilerinizi sağlıklı kurtarabilmek açısından.. ) seçip next diyoruz ve olay budur diyoruz :)))

Silinen HDD leri, Partition ları Dosyları Kurtarma Yöntemleri ....

Pm veya resimdeki adrese mail yollarsanız programın linkini sizlere yollarım.. Tekrar teşekkürler blue_life..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.