Şimdi Ara

Silinebilur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
30.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bagginsgiller -- 21 Ocak 2017; 18:47:38 >

• ilk sahibini bul
  • yok yaww :D :D buldum ama adam hatırlamıyorrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDRAGON*

yok yaww :D :D buldum ama adam hatırlamıyorrr

ee ne bilmisdin her forumda bir cem yilmaz cikar :D saka bir tarafa faturasi ile apple la iletisime gec acarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: KRML_KNN

quote:

ee ne bilmisdin her forumda bir cem yilmaz cikar :D saka bir tarafa faturasi ile apple la iletisime gec acarlar

faturayı adam kaybetmiş
  • quote:

Apple hesabını kaydettirirken verdiği e-mail hesabını hatırliyordur muhtemelen. Oradan apple hesabının şifresini sıfırlayabilir.şifre sıfırlama linki e mailine gelir. Linke tıklayınca yeni şifre oluşturma sayfası gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi insan en çok kullandığı şeyin şifresini nasıl unutur ya... ya cihaz çalıntı yada başka birşey var ortada
  • Cihazın ilk sahibi cihazı apple store'dan almışsa ordan faturayı bulabilir. Farklı bir yerden almışsa faturayı temin etmesi çok zor ne yazık ki.
    Apple store iCloud sıfırlama için fatura ile birlikte cihazın ilk sahibini istiyor malesef.
    Bunun dışında ücretli olarak icloudu kaldırtabilirsiniz: 100-150 dolar civarı bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KRML_KNN

quote:

faturayı adam kaybetmiş

gereken cevaplar verilmiş. Bir de özelden birşey soracağın zaman selam verip direk sor, "kardeş" yazıp bekleme

• 150$ a çalıntıyı hallediyorlar vay be ne günlere geldik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ikinci el iphone4 aldım iphone'umu bul açıkmış format attım şimdi cihazın ilk sahibinin icloud şifresini istiyor ne yapmam lazımm?

1- Şifre olmazsa kesinlikle ve kesinlikle hiçbir yöntemle açılmaz.
    2- İlk sahibi şifreyi hatırlamıyorsa şifremi unuttum vs ile yeniden şifre alabilirsiniz.
    3- Yinede sonuç elde edemezseniz fatura lazım o da yokmuş sanırım. Fatura yerine satın aldığınız yerden aslı gibidir yazılı kaşeli bir fotokopisini alabilirsiniz.
    4- Yine çözüm bulamam diyorsanız cihazı iade edin. Unuttum ayakları yalan her program yüklerken şifre soruyor nasıl unutacaksın?

• quote:

Orijinalden alıntı: smilyben

Cihazın ilk sahibi cihazı apple store'dan almışsa ordan faturayı bulabilir. Farklı bir yerden almışsa faturayı temin etmesi çok zor ne yazık ki.
    Apple store iCloud sıfırlama için fatura ile birlikte cihazın ilk sahibini istiyor malesef.
    Bunun dışında ücretli olarak icloudu kaldırtabilirsiniz: 100-150 dolar civarı bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Kaldıramazsın. Kaldırsan bile iPOD olarak kullanırsın. Cihaz ve Apple serverları haberleşiyor yeni hesapla bile girmeye çalıştığında hata verir.
  • Bence satan cihazı bir yerden ayıklamış. Başka bir sey gelmıyor benım aklıma.
  • dbmaster kullanıcısına yanıt
    s.a bende bi arkadaştan iphone 5 almayı düşünüyorum ama ondada icloud şifresi sorunu varmış açılmıyormuş şunu merak ediyorum ben bunu alsam ve kendi apple kimliğimle açıp normal bir şekilde kullanamazmıyım.. yada daha önce iphone 4 kullanmıştım ve versiyon yükselttiğimde cihaz kilitlenmişti bende bir ikin gün uğraştıktan sonra custom rom yükledim ve gevey kart ile kullanmaya başladım.. şimdi ben bu telefonu alsam en kötü ihtimalle custom rom yükleyip telefonu kullanamazmıyım.. yoksa hiç bu işe girişmeyeyim mi?
  • Cihazi geri ver parani geri al birdaha iPhone alirken alacagin cihazin IMEI numarasini su siteye gir bak Activationlock Status iCloud ile iPhoenu bul aktifmi eger aktif ise cihazi almadan alacagin kisiye bunu kapatmasini söyle kapatimiyor, sifremi bilmiyorum filan derse anlaki cihaz %70 calintidir. Arkana bakmadan ordan uzaklas
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Cihazın ilk sahibi cihazı apple store'dan almışsa ordan faturayı bulabilir. Farklı bir yerden almışsa faturayı temin etmesi çok zor ne yazık ki.

Kaldıramazsın. Kaldırsan bile iPOD olarak kullanırsın. Cihaz ve Apple serverları haberleşiyor yeni hesapla bile girmeye çalıştığında hata verir.

kesinlikle icloud hesabı ücretli olarak kaldırılabiliyor.
    Clean mode olanlar (yani cihazın sıfırlanması durumunda) %100 olarak kaldırılabiliyor.

Daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum: icloud problemi olan cihazlar açılabiliyor ancak cihaz çalıntı cihaz ise ve TR'de imei'ye bloke konulmussa ipod olarak kullanılabilir ancak sim kart takarsa hırsızlıkla suçlanarak cezai yaptırımlarla karşılaşabilir.

Arkadaş elindeki cihazı, sahibi ile iletişime geçtiğinden ve cihaz çalıntı olmadığından, icloud sorununu hallettikten sonra sıkıntısız olarak kullanabilir.

ilk mesaj sahibi arkadaşa önerim: telefonu öncelikle geri vermesi, geri veremiyorsa eğer ücretli olarak icloudu halletirmesi (ama ödeyeceği ücrete değip değmeyeceğini bilemiyorum).
    Bir diğer yol da iphone 4 için forumda bir yerlerde görmüştüm, ios versiyon düşürmeyi denemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zed-24

s.a bende bi arkadaştan iphone 5 almayı düşünüyorum ama ondada icloud şifresi sorunu varmış açılmıyormuş şunu merak ediyorum ben bunu alsam ve kendi apple kimliğimle açıp normal bir şekilde kullanamazmıyım.. yada daha önce iphone 4 kullanmıştım ve versiyon yükselttiğimde cihaz kilitlenmişti bende bir ikin gün uğraştıktan sonra custom rom yükledim ve gevey kart ile kullanmaya başladım.. şimdi ben bu telefonu alsam en kötü ihtimalle custom rom yükleyip telefonu kullanamazmıyım.. yoksa hiç bu işe girişmeyeyim mi?

iphone 5 cihazınız icloud problemliyse bu iki şekilde olabilir: 1. aktivsyon ekranında sadece bu iphone aktive etmek için icloud bilgilerinizi girin şeklinde (Clean mode) 2. birinci maddedekine ek olarak eski sahibinin mesajının olması (bu iphone kaybolmuştur. ... numarayı arayın şeklinde) (Lost mode)

Lost mode olanlar çok çok büyük ihtimalle çalıntıdır, uzak durmak gerekir.

Clean mode olanlar ise daha öncede belirttiğim gibi telefonun ilk sahibinin fatura ile birlikte apple store'a gitmesi veya telefonla araması ile icloud kaldırılabiliyor. Diğer yol ise ücretli olarak açılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zed-24

kullanamazsınız, o kaybolan apple şifresini bilmeniz lazım baska caresi yok. Android gibi değil bu telefonlar.
  • quote:

quote:

quote:

Clean mode olanlar (yani cihazın sıfırlanması durumunda) %100 olarak kaldırılabiliyor.

Daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum: icloud problemi olan cihazlar açılabiliyor ancak cihaz çalıntı cihaz ise ve TR'de imei'ye bloke konulmussa ipod olarak kullanılabilir ancak sim kart takarsa hırsızlıkla suçlanarak cezai yaptırımlarla karşılaşabilir.

Arkadaş elindeki cihazı, sahibi ile iletişime geçtiğinden ve cihaz çalıntı olmadığından, icloud sorununu hallettikten sonra sıkıntısız olarak kullanabilir.

ilk mesaj sahibi arkadaşa önerim: telefonu öncelikle geri vermesi, geri veremiyorsa eğer ücretli olarak icloudu halletirmesi (ama ödeyeceği ücrete değip değmeyeceğini bilemiyorum).
    Bir diğer yol da iphone 4 için forumda bir yerlerde görmüştüm, ios versiyon düşürmeyi denemesi.

Aferin.
    Bilginizin havasını atmak için telefonu çalınan insanları mağdur ediyorsunuz.

Bende bazı şeyleri biliyorum ve şüphe ettiğim için yazmadım.

Cihazın çalıntı olduğunu düşünmeme sebep kuvvetli şüpheler var.
    Cihaz çalıntı değilse diye hep legal yöntemleri anlattım.
    Ayrıca iOS 8 sonrasında aktifleştirme ekranını geçebilen olmadı, eski sürümlerde ise cihaz sadece iPOD olarak kullanılabiliyordu.

Umarım sizin telefonunuz da çalınır da bende hırsıza buradan yardımcı olurum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aferin.
    Bilginizin havasını atmak için telefonu çalınan insanları mağdur ediyorsunuz.

Bende bazı şeyleri biliyorum ve şüphe ettiğim için yazmadım.

Cihazın çalıntı olduğunu düşünmeme sebep kuvvetli şüpheler var.
    Cihaz çalıntı değilse diye hep legal yöntemleri anlattım.
    Ayrıca iOS 8 sonrasında aktifleştirme ekranını geçebilen olmadı, eski sürümlerde ise cihaz sadece iPOD olarak kullanılabiliyordu.

Umarım sizin telefonunuz da çalınır da bende hırsıza buradan yardımcı olurum.

benim cihazım çalınırsa şayet ilk yapacağım şey imei bloke ettirmek olacaktır.
    dolayısı ile çalan kişi, icloud açtırmakla uğraşacaksa eğer elinde pahalı bir ipod olacaktır.

Kesinlikle çalıntı cihaz kullanılmasını tasvip etmiyorum ancak arada kalan, ülkemizdeki insanların büyük çoğunluğunun genel problemi olan bir durum nedeniyle, zor durumda kalan insanlar için yardımcı olmaya çalışıyorum. (insanlar sırf hava olsun diye gidip son model telefon alıyorlar, apple id olarak başkasının id'sini kullanıyorlar; faturayı kaybedip, bu tip problemlerle karşılaşabiliyorlar)

Not: daha iki gün önce bir arkadaşım bu icloud yüzünden tüm telefon rehberini kaybetti. Bu dediğim üniversite mezunu olan birisi ve artık siz düşünün üniversite mezunu olan birinin bile başına gelebiliyorsa böyle bir sorun diğerlerinin halini siz düşünün.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.