Şimdi Ara

SİLİNEBİLİR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
127
Cevap
3
Favori
21.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu işin devir saatine asılmakla ilgisi olmadığını başına geldiginde anca anlarsın
  • pc ci kullanıcısına yanıt
    Benim aracımdan kullananlarin bir kısmı bu konuda şikayetçi zaten ama sorduğumda hep az yaksin diye 2000 üstü devirleri pek görmemişler.

Ben aracı yolu boş buldum mu zorluyorum. 3000 devirde vites atıyorum az yaksin diye düşük devir kasmıyorum. Zaten 1500 devire kadar turbo boşluğu var ister istemez bu devrin üstünde olmam lazım yok araç gaza basınca gitmiyor. 2000 devirde giderek hic sıkıntı yaşamadım. 8700 km'deyim şuanda.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    15 bine bir filtre veriyor
    hondaya bak sanirsin bugatti :)
  • Honda bey göçen civicler 6000 de dolan dpf ler bu kaç oldu? Honda, hayat onda dedikleri dogru valla. İyi tokatlıyor adamı hayatın sillesini yedirtiyor.
  • Yasal süreniz bitmeden konuyu Tüketici Mahkemesine taşıyın, ilk 6 ay ayıp sizden ise kanıtlamak zorundalar , zaten Dpf'yi nasıl bozabilirsiniz ki. Kötü yakıt aldıysanız sürekli kanıtlasınlar bu kadar kolay.

Masraflarından korkmayın %99 uzlaşmaya giderler, mahkeme masrafı avukat masrafı da onlara yüklenir.
  • Dizel aracımızda 150bin kmdir bahsettiğiniz ışıklar yanık geziyoruz. Dpf yi özel serviste boşalttık aynı ışığı tekrar yaktı. Usta üşenmedi tekrar açtı gösterdi boştu. Sildirdik yazılımla yine yandı. Böyle kullanmanızda sakınca yok. Kullanıcı hatası bir durumda yok. Ülkedeki çoğu dizel araçlarda durum böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyrime2828

Dizel aracımızda 150bin kmdir bahsettiğiniz ışıklar yanık geziyoruz. Dpf yi özel serviste boşalttık aynı ışığı tekrar yaktı. Usta üşenmedi tekrar açtı gösterdi boştu. Sildirdik yazılımla yine yandı. Böyle kullanmanızda sakınca yok. Kullanıcı hatası bir durumda yok. Ülkedeki çoğu dizel araçlarda durum böyle.
    araç 3 aylık ve 158.000 tl olmasa söyledigine katılacagım ve öyle kullanmaya devam edecegim ama 3 aylık cihaz insanları enayi yerine koymak oluyor
  • Son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Son durum nedir?
    ilginiz için çok teşekkür ederim ama hala ne AYIŞIĞINDAN nede HONDA TÜRKİYEDEN bir geri dönüş olmadı . Gelişmeleri sizinle paylaşacağım
  • EVET ARKADAŞLAR HONDA TÜRKİYEDEN BEKLENEN CEVAP GELDİ !!! KENDİLERİ KONUNUN KULLANICI HATASI OLDUĞUNU SÖYLEYİP , BAŞIMIN ÇARESİNE BAKMAMI İSTEDİLER . EVET KULLANICI OLARAK HATALIYIM KABUL EDİYORUM !!! HATAM DA ŞU HONDA YA GÜVENİP , ONLARA 130.000 TL PARA VERMEK (ARAÇ ŞUAN 158.000 TL ) !!! BU YAPILANIN SADECE SATIŞ PAZARLAMA DEGİL DİREKT OLARAK İNSANLARI KANDIRIP NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM . SESİMİ DUYURABİLECEGİM YERE KADAR DUYURACAĞIM VE PAZARTESİ GÜNÜ SAVCILIGA BAŞVURACAĞIM . BUNDAN SONRA SÜRECİ BEKLİYECEGİZ ADALETİN TECELLİ EDECEGİNİ DÜŞÜNÜYORUM .

BU ARADA BANA ARACI SATAN FİRMA OLAN HONDA AYIŞIĞI NI ARADIĞIMDA YARDIM İSTEDİGİMDE , ONLARLA YAŞADIĞIM TECRÜBEYİ VE ŞİKAYETİ FORUMLARDAN VE ŞİKAYET VAR DA YAZDIĞIM İÇİN BANA BUNDAN SONRA HİZMET VEREMİYECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR !!! BENDE ZATEN HİZMET VERMEDİKLERİNİ VE KULLANICI HATASI DİYİP İŞİN İÇİNDEN SIYRILDIKLARINI SÖYLÜYORUM . KABAHATİM DE ONLARLA YAŞADIĞIM TECRÜBEYİ BU GİBİ PLATFORMLARDA DİLE GETİRMEMMİŞ . YANİ ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE KRAL ÇIPLAK DEMİYECEKSİN VE 3 MAYMUNU OYNUYACAKSIN . MAYMUNLARDAN BİRİ OLMAYACAĞIM VE SONUNA KADAR HAKKIMI ARAYIP ONLARIN YAPTIĞI VE YAPABİLECEKLERİNİ HERKESE SÖYLEYECEGİM LÜTFEN SİZDE HONDANIN BU KUMPASINA GELMEYİN VE BU TECRÜBEMİ DİLE GETİRİN DAHA FAZLA İNSAN MAGDUR OLMASIN . KALIN SAGLICAKLA .

iyi bi avukat bulun o halleder
    Çok çok geçmiş olsun. Aldıkları paralar haram zehir zıkkım olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Maalesef hangi marka dizel araç alırsanız alın aynı güzergahda benzer sorunları yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Sizin yine 6 bin km olmuş 3 bin km'de dpf tıkanıp sıfırı için bir dünya para istenen var.

Alıntıları Göster
    Nerede 3000km de DPF tıkanıp dunya para istenmis?
    Bu araca firmanın 6 yıl 150.000KM garanti vermesi lazım , 6000 de DPF tıkanıp ustune aracı 1 hafta bekletip mazot aldırıp sonra da 15.000 TL istemek hangi mantık?
    DPF tıkanır 60.000 KM de tıkanır anlarsın.80.0000 KM de tıkanır anlarsın.Ne demek 6000 KM de tıkanıp sonra da 15.000 alayım demek?

Bu Honda nasıl Japon?Gocugun arkasında durmaz,motorun arkasında durmaz, magduriyet olunca parayla kopuk sıkıp gonderir.Neyini savunuyorsun?
    3000 KM de tıkanıp 20.000 misal isteneni de savunmayacaksın, 6000KM de tıkanıp ver 15.000 diyeni de savunmayacaksın.Ne demek ya 180.000 vb para ver sonra DPF garanti dısı,Gocuk garanti dısı vb garanti dısı yarın LPG li araclarında da sorun cıksa yine aynı seyler mi soylenecek?
    Ne demek ya?3000 de 6000 de tıkanan DPF ne demek?Ustune bu garanti dısı , gocuk sorun degil vs bu aracın motorunu yapan sensin.Arkadas BP,Total,Shell den mazot almıs.Arac daha 6000KM de ama garanti dısı,kullanıcı hatası oh CVT sanzıman da garanti dısı de, ZF de garanti dısı de zaten kaportada olusan kusuru kabul etmediler.
    Ver 180.000 bir de kahrını cek , firma fark etmez bu BMW de varsa o da yanlıstır, Fiat da varsa o da yanlıstır.

Biz Megane 3 sahibiyiz.Aracı 60.000 de aldık EGR Valfi degistik usta 60.000 de normaldır dedi.Arac ile 15.000 KM yaptık.En azından 50.000KM gitmeli hadi gitmese bile bizim arac eski garantisi mevcut degil sen sıfır arac alacaksın servet odeyeceksin ama garanti herseyi kullanıcı hatası diyecek.Bu DPF,EGR Valfi 3000-5000 km de tıkanacaksa ne yapacak tuketici?Boyle anlayıs mı olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: pc ci

EVET ARKADAŞLAR HONDA TÜRKİYEDEN BEKLENEN CEVAP GELDİ !!! KENDİLERİ KONUNUN KULLANICI HATASI OLDUĞUNU SÖYLEYİP , BAŞIMIN ÇARESİNE BAKMAMI İSTEDİLER . EVET KULLANICI OLARAK HATALIYIM KABUL EDİYORUM !!! HATAM DA ŞU HONDA YA GÜVENİP , ONLARA 130.000 TL PARA VERMEK (ARAÇ ŞUAN 158.000 TL ) !!! BU YAPILANIN SADECE SATIŞ PAZARLAMA DEGİL DİREKT OLARAK İNSANLARI KANDIRIP NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM . SESİMİ DUYURABİLECEGİM YERE KADAR DUYURACAĞIM VE PAZARTESİ GÜNÜ SAVCILIGA BAŞVURACAĞIM . BUNDAN SONRA SÜRECİ BEKLİYECEGİZ ADALETİN TECELLİ EDECEGİNİ DÜŞÜNÜYORUM .

BU ARADA BANA ARACI SATAN FİRMA OLAN HONDA AYIŞIĞI NI ARADIĞIMDA YARDIM İSTEDİGİMDE , ONLARLA YAŞADIĞIM TECRÜBEYİ VE ŞİKAYETİ FORUMLARDAN VE ŞİKAYET VAR DA YAZDIĞIM İÇİN BANA BUNDAN SONRA HİZMET VEREMİYECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR !!! BENDE ZATEN HİZMET VERMEDİKLERİNİ VE KULLANICI HATASI DİYİP İŞİN İÇİNDEN SIYRILDIKLARINI SÖYLÜYORUM . KABAHATİM DE ONLARLA YAŞADIĞIM TECRÜBEYİ BU GİBİ PLATFORMLARDA DİLE GETİRMEMMİŞ . YANİ ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE KRAL ÇIPLAK DEMİYECEKSİN VE 3 MAYMUNU OYNUYACAKSIN . MAYMUNLARDAN BİRİ OLMAYACAĞIM VE SONUNA KADAR HAKKIMI ARAYIP ONLARIN YAPTIĞI VE YAPABİLECEKLERİNİ HERKESE SÖYLEYECEGİM LÜTFEN SİZDE HONDANIN BU KUMPASINA GELMEYİN VE BU TECRÜBEMİ DİLE GETİRİN DAHA FAZLA İNSAN MAGDUR OLMASIN . KALIN SAGLICAKLA .
    Cok gecmis olsun.
    Merak ettigim kullanıcı hatası olarak ne yapmıssınız?Araca Benzin mi koymussunuz,LPG mi doldurmussunuz,Gazyagı ile mi kullanmıssınız?Ya da Eurodiesel yerine normal Motorin mi kullanmıssınız?
    Kullanıcı hatası olmaması icin ne gerekiyormus?Arabayı garajda sergileyip hic kullanmamanız mı gerekiyormus?
    6000KM de nasıl DPF tıkanıyormus?

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Cok gecmis olsun.
    Merak ettigim kullanıcı hatası olarak ne yapmıssınız?Araca Benzin mi koymussunuz,LPG mi doldurmussunuz,Gazyagı ile mi kullanmıssınız?Ya da Eurodiesel yerine normal Motorin mi kullanmıssınız?
    Kullanıcı hatası olmaması icin ne gerekiyormus?Arabayı garajda sergileyip hic kullanmamanız mı gerekiyormus?
    6000KM de nasıl DPF tıkanıyormus?

Alıntıları Göster
    KARDEŞİM ÖNCELİKLE DUYARLI DAVRANIŞINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM . BUGÜN BENİM BAŞIMA GELDİ AMA GÖRECEKSİN Kİ BURDA ZAMAN GEÇTİKÇE BENİM GİBİ NE KADAR MAGDURLAR OLACAK HONDAYLA ALAKALI !

KULLANICI HATASI KONUSUNA GELİNCE HONDA TÜRKİYE NİN SAVUNMASI ŞU ŞEKİLDE ; ARACI DÜŞÜK DEVİRDE DE KULLANMIŞ OLABİLİRSİNİZ , KÖTÜ MAZOTTA ALMIŞ OLABİLİRSİNİZ İKİSİNDENDE OLABİLİR !

HONDA TÜRKİYE BANA BU BAHANEYİ SÖYLEYİNCE ONLARA ŞUNU SORDUM İSİMDE VERİCEM HONDA TÜRKİYE DEN CAHİT BEY !

DEDİM Kİ CAHİT BEY SİZ KOSKOCA HONDASINIZ ARACI ALIP 1 KERE ARIZA TESPİTİNİ BİLE YAPMADAN DİREK KULLANICI HATASI DEDİNİZ , AYRICA HER TÜRLÜ TEKNOLOJİYE SAHİPSİNİZ ARACI VEREYİM SİZDE BİR SÜRE KALSIN BİLGİSAYARLARINIZADA BAGLAYIN GEÇMİŞ ORTALAMA HIZIMI VS GÖRÜP DEVRİSİZ KULLANIP KULLANMADIĞIMI VEYA KULLANDIGIM MAZOT TANMIDIR BUNU BANA SÖYLEYİN ! TABİ BU TEKLİFİMİDE REDDETTİLER !

BENDE ŞUNU SÖYLEDİM FARZEDİN ARAÇ MAZOTTAN DOLAYI BUNU YAPTI NEDEN SİZE İLK GETİRDİGİMDE BU MAZOTTAN KAYNAKLI OLABİLİR DEMEDİNİZ BENDE SON ALDIGIM PETROL İSTASYONUNUN YAKASINA YAPIŞIRDIM . SİZE ARACI GETİRDİGİMDE GAYET NORMAL KARŞILAYIP GARANTİ KAPSAMINDA TEMİZLEYİP VERDİNİZ VE TEKRARLAMAYACAGINI SÖYLEDİNİZ HER SEFERİNDE AMA NE OLDUYSA EN SONUNDA NORMAL SÜREÇ ANORMAL E DÖNDÜ VE KULLANICI HATASI DENİP 15.040 TL ÜCRET ÇIKARDINIZ . TABİ KEMKÜM DEYİP KONUYU HONDANIN YAPABİLECEGİ BİRŞEY YOK BAŞINIZIN ÇARESİNE BAKINA ÇEVİRDİ . SADECE BU DURUMDA ENAYİ YERİNE KOYULMAM ZORUMA GİDİYOR . AYRICA HONDA AYIŞIĞININDA BANA ŞİKAYETLERİMDEN DOLAYI SİZE HİZMET VEREMEYECEGİZ DEMESİDE GERÇEKTEN TRAJİKOMİK BİR DURUM .

ÖZETL ; HONDA ARAÇ ALIYORSANIZ GARANTİ OLAYINI UNUTUN - HONDA AYIŞIĞINDAN DA HİZMET BEKLİYORSANIZ AVUCUNUZU YALARSINIZ !!! HER GÜN ALTUNİZADEYE UGRAYIP CAFELERİNDE ÇAY - KAHVE İÇİP GAZINIZI ALIP GÖNDERİRLER SONRA YÜZÜNÜZE BAKMAZLAR VE SİZE BUNDAN SONRA HİZMET VEREMEYİZ BİZİ HERYERE REZİL ETTİNİZ DERLER !

• büyük geçmiş olsun dostum. bizi uyandırdığın için ayrıca teşekkür ederim .okudukça sinirlerim bozuldu,size yapılan haksızlık,gönüllü avukatların hemen atlaması falan.ulan neredeyse 200 bine dayanmış fiyata satılan bir araba 3 ayda 6 bin kmde nasıl filtre tıkatır? köy çeşmesinden doldurmadınız ya bu meretin deposunu.
    ayrıca defalarca sorun giderildi diye size teslim edilmiş , insan utanır yahu.yani kul yapısı tabiki her markada her modelde sorun çıkabilir ama önemli olan insanı üzmeden hatayı telafi etmek.
    ayrıca bu zamana kadar en sağlam araçlardan biridir diye tavsiye ettiğimiz bu markanın bu skandalını eşe dosta bende söyleyeceğim.
    artı size tavsiyem üyeliğiniz varsa yada üye bir tanıdığınız varsa bu konuyu mutlaka ekşi sözlüğe taşıyın.konu açtırın.daha önce opelde bir kadının servise bıraktığı arabayı parçalamışlar sonra opel türkiye ilgilenmemişti.sözlükte duyulunca paşa paşa kabul ettiler.inşallah hukuki bir sonuçta alırsınız ama benim bu ülkede bu saatten sonra adalete duygugum güven sıfırdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Nerede 3000km de DPF tıkanıp dunya para istenmis?
    Bu araca firmanın 6 yıl 150.000KM garanti vermesi lazım , 6000 de DPF tıkanıp ustune aracı 1 hafta bekletip mazot aldırıp sonra da 15.000 TL istemek hangi mantık?
    DPF tıkanır 60.000 KM de tıkanır anlarsın.80.0000 KM de tıkanır anlarsın.Ne demek 6000 KM de tıkanıp sonra da 15.000 alayım demek?

Bu Honda nasıl Japon?Gocugun arkasında durmaz,motorun arkasında durmaz, magduriyet olunca parayla kopuk sıkıp gonderir.Neyini savunuyorsun?
    3000 KM de tıkanıp 20.000 misal isteneni de savunmayacaksın, 6000KM de tıkanıp ver 15.000 diyeni de savunmayacaksın.Ne demek ya 180.000 vb para ver sonra DPF garanti dısı,Gocuk garanti dısı vb garanti dısı yarın LPG li araclarında da sorun cıksa yine aynı seyler mi soylenecek?
    Ne demek ya?3000 de 6000 de tıkanan DPF ne demek?Ustune bu garanti dısı , gocuk sorun degil vs bu aracın motorunu yapan sensin.Arkadas BP,Total,Shell den mazot almıs.Arac daha 6000KM de ama garanti dısı,kullanıcı hatası oh CVT sanzıman da garanti dısı de, ZF de garanti dısı de zaten kaportada olusan kusuru kabul etmediler.
    Ver 180.000 bir de kahrını cek , firma fark etmez bu BMW de varsa o da yanlıstır, Fiat da varsa o da yanlıstır.

Biz Megane 3 sahibiyiz.Aracı 60.000 de aldık EGR Valfi degistik usta 60.000 de normaldır dedi.Arac ile 15.000 KM yaptık.En azından 50.000KM gitmeli hadi gitmese bile bizim arac eski garantisi mevcut degil sen sıfır arac alacaksın servet odeyeceksin ama garanti herseyi kullanıcı hatası diyecek.Bu DPF,EGR Valfi 3000-5000 km de tıkanacaksa ne yapacak tuketici?Boyle anlayıs mı olur?

Alıntıları Göster
    https://www.sikayetvar.com/renault/renault-partikul-filtresi-garanti-kapsami-disi

Buna ne yorum yazacaksın merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

https://www.sikayetvar.com/renault/renault-partikul-filtresi-garanti-kapsami-disi

Buna ne yorum yazacaksın merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    Yazmısım zaten yukarıda ben Honda yı Reno yu Fiatı yanlıs yapan hicbir firmayı savunmuyorum.Sen ise adeta Honda'nın sahibi ya da hissedarı gibi konusuyorsun.Aradaki fark bu...
    6000KM dolmamıs arabaya kullanıcı hatası deyip 15000TL kilitlemeye calısıyorlar.Sen Honda haksız diyecegine yok BMW nin susu hatalı vs diyorsun.
    Marka onemli degil kardesim 3 yıll 100000KM markalar tuketicinin yanında durmalı ki Honda 3 yıl yetmez ben kendime guveniyorum 6 yıl 150000KM garantim altındasın demis.
    Sonra ne olmus?Arac gocmus.Servisleri top gelmistir ustune bastırmıssındır demis.Honda da hatayı kabul etmemis, kullanıcılarını magdur etmis ustune de parayla kopuk sıkalım demis.
    Simdi de Dizel arabaya kullanıcı hatası deyip 15000 istemis.Bunu Reno da yapsa Fiat da yapsa Ford da yapsa degismez.İnsanlar dunya para veriyor,kredi cekiyor,senelerce borca giriyor.

Sen bana 3 sene oncesinden sikayet bulup buna ne dieceksin diyorsun.Ben Reno nun sahibi ya da hissedarı degilim ya da takım tutar gibi arac markası tutmuyorum.

• huso kullanıcısına yanıt
    Hiçte marka filan savunmazsın zaten. Daha bir mesaj üstte Megane'ın filtresi uzun gitti bilmem ne diyordun.

Dpf filtresi hiçbir firmada garanti kapsamında değil. Bunun Honda'sı, BMW'si, Mercedes'i yok.

3000 km'de de bozulabilir 100 bin km'de dayanabilir. Her firmada benzer şikayetler bulunuyor. Hepsi de kullanıcı hatası diyor. Çünkü dpf filtresi sarf malzemedir.

Birşeyi savunduğum yok aynı konu farklı bir firma için açılmış olsa ben yine aynı şeyleri söylerdim ancak cseyfe kankan ile sizin söylemleriniz 180 derece değişir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.