Şimdi Ara

silinebilir (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
661
Cevap
17
Favori
33.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar hocam. Aracımın 2016 Ağustosundan vergi borcu vardı. İnternet bankacılığından ödedim ama gib.gov.tr de hala borç görünüyor. Bu durumda muayene etmez geri mi yollarlar yoksa yanımdaki dekont çıktısını gösterirsem muayene ederlermi? Yarın sabah gideceğim ona göre boşuna gitmeyeyim.
  • Merhaba.

Aracim opel combo. 4 lastigi de degistirecegim. Bir lastikci, 88h indeksli lastigin muayeneden kalacagini soyledi. Combo icin indeks ne olmalidir? Tesekkur ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vveeffaa

Merhaba.

Aracim opel combo. 4 lastigi de degistirecegim. Bir lastikci, 88h indeksli lastigin muayeneden kalacagini soyledi. Combo icin indeks ne olmalidir? Tesekkur ediyorum

opel comboların azami yüklü ağırlığı yaklaşık 1820 kilodur,yine ruhsatınızdan kontrol edin. 83t -84t-h ve üstü geçer.lastikçi size hatalı bilgi vermiş.4 lastiği de değiştirecekseniz hepsini 83 ve üstü indeksli lastiklerle değiştirin hangisinin fiyatı daha uygun gelirse
  • Selamlar;

Aracımda(A4B9) Xenon far var, fakat far yıkama yok. Servise sorduğumda muayenede sorun olmayacağını söylediler.

Doğru mudur?

• farlarin sapma açısı bazen %8 bazen 99,9 çıkıyor.

mesela kisa sol far %8 sapma kısa sağ far %99 sapma yazmış.

bu değer karşısında benim ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: John Shepard

Selamlar;

Aracımda(A4B9) Xenon far var, fakat far yıkama yok. Servise sorduğumda muayenede sorun olmayacağını söylediler.

Doğru mudur?

xenon far orjinal mi yoksa sonradan takılmamı.ayrıca içeride far ayarlama düğmesi var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

farlarin sapma açısı bazen %8 bazen 99,9 çıkıyor.

mesela kisa sol far %8 sapma kısa sağ far %99 sapma yazmış.

bu değer karşısında benim ne yapmam gerekiyor?

Bu değerler karşısında yapılacak en doğru şey sanayi ustasına değilde,servise giderek far ayarlarını yaptırmanız olur.Muayenede hafif kusurdur.far ayarında uzun ve kısalar için ayrı ayrı alt ve üst sınır değerler vardır.bu sınır değerleri aşacağı her derece için hesaplama yapılır.Yüzde 8 demek alt-üst sınırı 8 derece gibi bir açıyla aşmış demek. 99.9 değeri çıktığında kısaca far ayar cihazı diyorki: kardeşim artık far almış başını gitmiş,benim hesabımın dışında kafasına göre takılıyor,bunu ben bile hesaplayamıyorum- demek oluyor.değerlerin - veya + olmasında dikkat edilerek x-y ekseninde far ayarı kaydırılır

• Kırık far ayağı yüzünden far yamuk duruyor biraz far ayarı olmuyor muayenede sıkıntı olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Kırık far ayağı yüzünden far yamuk duruyor biraz far ayarı olmuyor muayenede sıkıntı olur mu?

yamukluk derecesini bilmediğim için net bişey diyemem.far ayar cihazının algılayabileceği bir yamukluktaysa sıkıntı olmaz.Muhtemelen sorun olmaz
  • unrealwar U kullanıcısına yanıt
    Orjinal. Aracın üzerinde gelen farlar. Yükseklik ayarı tamamen otomatik.

• merhaba lpg tankının kullanım süresi ne kadar lpg tankın üzerindeki tarih okunmuyor ne yapmam gerekiyor..
  • Geçen sene araç muayenede "Plaka aydınlatmaları yeterli değil" hafif kusur olarak yazılmış, şimdi plakaya led ampül taktım, çevremdekiler "muayede sıkıntı çıkmaz" dedi, ama elektrikçi "muayeneye giderken bunları sökelim, geçirmezler" dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sefer muayeneye gitmeden far ayarını en düşüğe almıştım hiç kusur yazılmamıştı.bir hafta önce gittiğimde en yüksekte unutmuşum birsürü hafif kusur yazmışlar far için. Acaba far ayarını yüksek ayarda bırakıncamı kusurlu çıkıyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinal. Aracın üzerinde gelen farlar. Yükseklik ayarı tamamen otomatik.

o zaman far yıkama dan dolayı hafif kusur alabilir.muayeneyi olumsuz sonuçlandıracak bir durum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

merhaba lpg tankının kullanım süresi ne kadar lpg tankın üzerindeki tarih okunmuyor ne yapmam gerekiyor..

Okunmaması sıkıntı.Sizden montaj tespit raporu ve sızdırmazlık raporu isteyebilirler.Normalde tan süresi 10 yıl ama muhtemelen nisan sonunda 15 yıla çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Geçen sene araç muayenede "Plaka aydınlatmaları yeterli değil" hafif kusur olarak yazılmış, şimdi plakaya led ampül taktım, çevremdekiler "muayede sıkıntı çıkmaz" dedi, ama elektrikçi "muayeneye giderken bunları sökelim, geçirmezler" dedi.

Çokda önemli değil.Plaka aydınlatmada kullanılan ampul vb aydınlatıcının türü veya tipi önemli değil.Led ampüller ile sorun olmaz
  • unrealwar U kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Geçen sefer muayeneye gitmeden far ayarını en düşüğe almıştım hiç kusur yazılmamıştı.bir hafta önce gittiğimde en yüksekte unutmuşum birsürü hafif kusur yazmışlar far için. Acaba far ayarını yüksek ayarda bırakıncamı kusurlu çıkıyo

Normalde muayene esnasında,personel far ayarını 0 konumuna getirerek ölçüm yapar.siz en düşükte veya en yüksekte bıraksanız dahi personel onu 0 pozisyonuna getirir.Ama gözden kaçmış ve yüksek konumda ölçüm yapılmış olabilir ve evet bu durum kusur sayısını arttırır ya da aracınızın farlarında gerçektende sapma ve kusur mevcuttur,net birşey diyemiyorum

• quote:

Teşekkür ederim cevap için.

rica ederim
  • Hocam 22.subat ta lpg ile ilgili yeni bir yönetmelik çıktı mu. Aracın altından geçen lpg boruları nin izolasyonu yerine egsoz boruları ısı yalıtımı yapılacak diye?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.