Şimdi Ara

SİLECEK LASTİGİ HANGİ MARKA DAHA İYİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
7
Favori
110.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch. Model olarak Aerotwin kullanıyorum, çok memnunum.
  • Arabamı aylardır kullanmamıştım, evimin önünde yatıyordu. Uzun zamandır çalışmayan arabama bir marş basıp biraz çalıştırayım dedim. O esnada gözüme sileceklerin lastikleri takıldı. Yakından incelediğimde, ikisininde parçalanıp deforme olduklarını gördüm. Aracım Renault Toros marka. Kaliteli silecek tavsiyesi olarak, hangi markayı önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

Bosch. Model olarak Aerotwin kullanıyorum, çok memnunum.

Yav ben Bosh marka aldım sonra bozuldu sanıp tekrar aldım geçen fakat şimdi anlamadığım bir durum var. Sorun camdamı sileceklerdemi kafayı yedirtecek artık. Yağmurda karşıdan araba gelirken ışık çarptımı bütün ekran gidiyor parlıyor. Fakat şöyle aşağıya doğru bir kesik çizgi var ondan sol tarafında oluyor bu sağ tarafta değil ve dikkat ettiğime göre sağ sileceğin sildiği hizaya kadar bu. Yani sağ sileceğin solda gittiği yerden sonrasında var bu iz. Fakat bu ikinci silecek ve yeniyken de bu var acaba camda mı problem var arkadaşlar ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meriva75

Bosch

+1905

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch konusunda tek memnun kalmayan benim sanırım, Focus'ta aerotwinleri kullandım ama taktığım ilk günden beri hiç ama hiç memnun kalmadım. Bu kadar kişi memnunken sanıyorum fabrikasyon bir hata denk geldi bana. Daha sonra adını bilmediğim bir sileceği taktırdım ve şu an çok memnunum.

Ancak Valeo marka silecekler hayatımda gördüğüm en iyi sileceklerdi.

• Arkadaşlar videodaki gibi sadece sileceklerin lastiğini değiştirmek daha mantıklı. Hem daha hesaplı olur hemde orjinal silecek kolu değişmemiş olur
  • Bizim buradaki vw sadece lastik değişimi yapıyor. Toptan bosch marka lastik alıyorlarmış, audi vw falan bütün araçlarda komple değişim yerine lastik değiştiriyorlarda yine pahalı yahu serviste silecek değişimi. Bkaım içinde farkedilmiyorda tek onun için gidersen sıfır silecek al daha iyi.

Neyse konuya gelelim. Muz silecek almayın daha doğrusu ucuz muz tipi silecek almayın. corolla varkende almıştım bu aracımda da aldım sorunlu hep. Biri pahalı bieşydi koçtaştan almıştım ikincileri bimden aldım ucuza hep aynı sorun, cama göre eğimi olmadığı için düzgün silmiyor. Sonra bir orjinal fabrika çıkışlı muz silecek kullanan araç görmüştüm. Bendekiler oklava gibi dümdüzken onunki camın eğimine göre hafif kavisli duruyordu. Yani eğimi derken bombesi değil. Standart muz silecekler dümdüz olduğundan her cama uymuyor uymadığı gibi düzgünde silmiyor bir süre sonra.

Tavsiyem aracın orjinali neyse onu kullanın. Şimdi asıl soruma gelecek olursak. Piyasada sadece lastik olarka kaliteli markalar var mıdır. Mesela metalle birlikte 40 50 lirayken sadece lastiği 10 15 liraya alabileceğimiz kaliteli silecek lastikleri satılır mı ?

• orjinal kaliteli muz silicek zaten camın şekline göre cama tutunur kavislenir.. ben rbw mi rcw mi ne aldım 1 sene oldu 2 kış geçirdim gayet memnunum fiyatıda çok ucuzdu hepsiburadan almışdım ama alırken rbw yi almamdaki en büyük etken tüv onaylı olmasıydı.. tüv onaylıysa en azından bir kaç kalite testinden geçirmişdir tüv ondan sonra onay vermişdir diye düşündümki 2 yıl dayandığına göre fikrimdede haklıyım..

bundan önce markasını hatırlamadığım dandirik markalar kullanmışdım 3 ay sonra iz yapanımı istersin camda koca koca su lekeleri bırakanmı istersin... birde kullanımda çok önemli bilhassa cam kuruyken yani cama su vurmadan silicekleri çalıştırmayın bazen görüyorum camda yaprak falan polenler oluyor adam eliyle temizlemeye eriniyor sileceği çalıştırıyor onlarda silecekleri mahvediyor artı olarak araba yıkamaya götürdüğünüzde şimdi artık detailing yıkama yapan yada işini ciddiye alan kaliteli yıkamacılar silecekleri dokunmuyor çünkü temizledimi sileceğin üstündeki maddevar onun etkiside azalıyor.. ancak prof yerlerde silecek temizleme aparatı oluyor adamlar bilhassa siecekleri yıkama sırasında onla temizliyor bunların hepsi silecek lastiğinin ömrüne etkenler ister normal ister banana fark etmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: POLATON

Arkadaşlar videodaki gibi sadece sileceklerin lastiğini değiştirmek daha mantıklı. Hem daha hesaplı olur hemde orjinal silecek kolu değişmemiş olur

Marifet kolda olsaydı dediğin doğru olabilirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egemen|54| -- 24 Mart 2013; 18:42:12 >

• Benim sorun ne olabilir arkadaşlar bilgisi olan var mı?
  • 3-4 tlye internetten muz tip silecek alabilirsiniz. Uzun omurlu olması için aracınıza uygun boyutta olması, silecek suyunuzun özel kayganlaştırıcı sabun içermesi ve hergun aracınızı park ettikten sonra silecekleri kaldırmanız ve hafif nemli bir bezle bir uctan digerine sileceğinizi silmelisiniz... Sakın silecege 100 tl gibi rakamlar vermeyin derim, yazık olur
  • Toros marka aracımın silecek motoru çok zayıfmış, benim bundan haberim yoktu. Kaldırır düşüncesiyle muz tipi silecek taktırmıştım. Sileceklerin randımanı çok güzeldi, ama silecek motorunu bu kadar yoracağını bilemezdim. Motorun gücü daha fala bu yüke dayanamadı ve en sonunda yandı. Yenisiyle değiştirmek zorunda kaldım. Yeni model arabalarda bu sorun yok zannedersem.
  • Standart Bosch marka (eco) silecek almak isteyen arkaşlar, yaşadıkları şehirde varsa Bauhause lara baksınlar..Eskiden çiftli satılıyordu, şimdi tekli geliyormuş.
    6-7.5-10 tl gibi fiyatları var tekli Bosch Eco ların..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

Toros marka aracımın silecek motoru çok zayıfmış, benim bundan haberim yoktu. Kaldırır düşüncesiyle muz tipi silecek taktırmıştım. Sileceklerin randımanı çok güzeldi, ama silecek motorunu bu kadar yoracağını bilemezdim. Motorun gücü daha fala bu yüke dayanamadı ve en sonunda yandı. Yenisiyle değiştirmek zorunda kaldım. Yeni model arabalarda bu sorun yok zannedersem.

Ağırlık açısından bilemem fakat yenilerindede motor var mesela çok zorlanınca yanıyor bizimkide fazla bastırıyormuş cama az daha kullansak yanacakmış sonra kaldırdılar biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

quote:

Toros marka aracımın silecek motoru çok zayıfmış, benim bundan haberim yoktu. Kaldırır düşüncesiyle muz tipi silecek taktırmıştım. Sileceklerin randımanı çok güzeldi, ama silecek motorunu bu kadar yoracağını bilemezdim. Motorun gücü daha fala bu yüke dayanamadı ve en sonunda yandı. Yenisiyle değiştirmek zorunda kaldım. Yeni model arabalarda bu sorun yok zannedersem.

Ağırlık açısından bilemem fakat yenilerindede motor var mesela çok zorlanınca yanıyor bizimkide fazla bastırıyormuş cama az daha kullansak yanacakmış sonra kaldırdılar biraz.

Bu silecekler benim aracımın motorunu yaktı, yeni model araçların motorlarını yakmasa da bir hayli zorlar.
    Alırken çok iyi düşünmek lazım.
    Allahtan sizde durumu erken farketmişsiniz de motoru yanmaktan kurtarmışsınız.

• quote:

quote:

quote:

Bu silecekler benim aracımın motorunu yaktı, yeni model araçların motorlarını yakmasa da bir hayli zorlar.

Aynen. Bizim arabanın camında da sıkıntı var ya iki kere değiştirdim en son artık camcıya dedim bu sürekli parlıyor silecek dedik değiştirdik aynı şeyi yaptı adam cama baktı biraz adi cam dedi. Kasko 2 yılda bir değiştiriyor bedavaya onla değiştirmiştik takmış çin malı şimdi beş altı ayı kaldı galiba Olimpia veya Dora Glass taktır demişti onların birinden taktıracağım çok kötü bir şey ya yağmurda ışık vurdumu sen istersen altın silecek taktır cam parlıyor ekran falan yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: erk4n

geçen kış bosch bayisinden bosch marka silecek aldım.
    aradan tam 1 sene geçti şuan kullanılmaz halde.
    tar tar camın üstünde sekiyor sertlikten dolayı.

Aynen dediğiniz şekilde oldu. ben de aracıma arka ve ön tarafa bosch aero twin taktım üzerinden 2 yaz 1 kış geçti ve malzeme kalıp gibi sertleşti maalesef baya ses yapmaya da başladı...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen. Bizim arabanın camında da sıkıntı var ya iki kere değiştirdim en son artık camcıya dedim bu sürekli parlıyor silecek dedik değiştirdik aynı şeyi yaptı adam cama baktı biraz adi cam dedi. Kasko 2 yılda bir değiştiriyor bedavaya onla değiştirmiştik takmış çin malı şimdi beş altı ayı kaldı galiba Olimpia veya Dora Glass taktır demişti onların birinden taktıracağım çok kötü bir şey ya yağmurda ışık vurdumu sen istersen altın silecek taktır cam parlıyor ekran falan yok.

Yeni camı taktırana kadar eski cam üzerinde bir işlem yapılamıyor mu? Cila gibi parlatıcı şeylerin işe yaraması lazım. Bir dene istersen belki iş görür.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni camı taktırana kadar eski cam üzerinde bir işlem yapılamıyor mu? Cila gibi parlatıcı şeylerin işe yaraması lazım. Bir dene istersen belki iş görür.

Ya adi bir cammış bombe falanda varmış üstünde direk değiştirmesi en iyisi boşuna para vermeyeyim.

• bmw 1.16 silecek lastiği nerden bulabilirm fiyatı ne kadar?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.