Şimdi Ara

sil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 3 Kasım 2016; 11:59:51 >

• İzmir'de iş bulamazsın bulabilirsen de büyük olasılıkla asgari ücrete tamah edersin. Yaşamak için çok güzel ama özel sektörde iş imkanları ve maaşların düşük olduğu bir şehir.Böyle bir düşüncen varsa iş konusunda yaşayacağın hayal kırıklıklarına hazır ol derim.

Karşıyaka,Bostanlı, Mavişehir gibi elit muhitlerde kiralar 900-1000 tl'den başlar. Göztepe,Hatay,Buca,Gaziemir,Bornova gibi çok bilindik yerlerde kira fiyatları iç kesimlerde 500-600 tl'den başlar denize yakınlık, mevki vs. durumlara göre kira fiyatları epey yükselebilir.Kadifekale,limontepe, tepecik,iki çeşmelik gibi yerler çarpık kentleşmenin ve suç oranının yüksek olduğu uzak durulması gereken yerlerdir.
    Ayrıca şehir içi ulaşım nispeten sıkıntısız ve ucuzdur.Yaşam çok pahalı değil ancak ona göre de maaşlar düşük ve iş olanakları kısıtlı.Nüfusun çoğunluğu sanayi bölgelerinde Aliağa'da bulunan demir-çelik fabrikalarında istihdam etmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistik yönetmen -- 30 Ekim 2016; 16:06:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -Apeiron- kullanıcısına yanıt
    ailenle yaşıyorsun bir süre yaşadığın yerde çalışman senin için daha hayırlı olur ön hazırlık yapmadan bu taraflara gelirsen baya zorlanırsın dostum.

• Manisayı bilmiyorum ama İzmir'de Bilişim sektöründe pek iş yok hocam ya.

• İzmir işsizlik oranının en yüksek olduğu şehirlerden birisi maalesef. Ülke ortalamasının da üzerinde...
    Çevre iller daha cazip bu açıdan. Bursa, Manisa gibi...
  • Bir internet sitesinde iş ilanı vardı. Akaryakıt Pompacısı. İş bulamadığımdan oraya gireyim ihtiyaçlarımı karşılayım dedim. Gerçektende ihtiyacım var. İçerde sorumlu kişiyle görüştüm. İlk sorduğu "deneyimin var mı?" oldu. Deneyim yok deyince alınmadım. Altı üstü pompacılık lan. ne deneyimi arkadaş. sahte para ayırt edeceksin. pompayı kullanmayı öğreneceksin. fiş keseceksin bitti ne deneyimi. Birde biz sizi ararızcılar var...
    Çok doluyum bu konuda konunu kirlettim kusura bakma...
  • izmirde maalesef it sektörü yok , şu sıralar bayraklı bölgesine gökdelenler-plazalar yapılmaya başladı bir umut belki istanbuldaki bir çok firma oralara taşınırsa bize de iş çıkar oradan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllar evvel ankaradan kaçıp izmire gitmiştim aile şirketinde çalışırken bildigim dillerin ve mühendislik diplomamın bana her kapıyı açacagı sanıyordum ama izmire gittigimde ortada bir kapı olmadıgını gördüm eş dost arkadaş derken bir iş buldum bornovadan bir ev almıştım birikimle sonra evi ögrencilere kiraya vermenin çalışmaktan daha karlı oldugunu fark ettim kısa süreli izmir maceramda gördügüm bu ne yazık ki izmirde belli başlı meslek sahipleri hariç herkes iş sorunu yaşıyor bir istanbul kocaeli bursa degil sonraki süreçte rusyaya yerleştim ama geri döndüm eşimle birlikte ankaradan da ayrıldık şimdilik sinop samsun arası bir hayatımız var bu zamana kadar biriktirdik biraz tüketip yeniden iş başı yapmak lazım ama sinopta bana göre bir iş olacagını sanmıyorum

• İzmir'e memur değilsen hiç bulaşma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Apeiron-

İyi macera atlatmışsınız abi :) Karadenizde de pek iş yok ya. Hep inşaat, tarım ve perakende üzerine buralar. Varsa samsunda vardır. Rusyada da mı iş yok ya dönmeseydin keşke :)

Rusya'da işte var parada var hayatta güzel evde var ama sevdiğim insan için döndüm pişman değilim ama imkani olan herkesin bir kac sene gitmesi lazim farklı ülkelere

• quote:

Orijinalden alıntı: realistik yönetmen

İzmir'de iş bulamazsın bulabilirsen de büyük olasılıkla asgari ücrete tamah edersin. Yaşamak için çok güzel ama özel sektörde iş imkanları ve maaşların düşük olduğu bir şehir.Böyle bir düşüncen varsa iş konusunda yaşayacağın hayal kırıklıklarına hazır ol derim.

Karşıyaka,Bostanlı, Mavişehir gibi elit muhitlerde kiralar 900-1000 tl'den başlar. Göztepe,Hatay,Buca,Gaziemir,Bornova gibi çok bilindik yerlerde kira fiyatları iç kesimlerde 500-600 tl'den başlar denize yakınlık, mevki vs. durumlara göre kira fiyatları epey yükselebilir.Kadifekale,limontepe, tepecik,iki çeşmelik gibi yerler çarpık kentleşmenin ve suç oranının yüksek olduğu uzak durulması gereken yerlerdir.
    Ayrıca şehir içi ulaşım nispeten sıkıntısız ve ucuzdur.Yaşam çok pahalı değil ancak ona göre de maaşlar düşük ve iş olanakları kısıtlı.Nüfusun çoğunluğu sanayi bölgelerinde Aliağa'da bulunan demir-çelik fabrikalarında istihdam etmektedir.

avukatlık orada nasıl hocam biliyor musunuz?

• o konuda pek bilgim yok ya.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.